Image
18.3.2014 0 Comments

Ceny leteniek sa oplatí sledovať na webe. Úspory môžu byť viac ako polovičné.

lietadlo.jpg Kedy je nevýhodnejšie kúpiť letenku? Táto otázka napadne určite každého, kto sa chystá cestovať lietadlom, najmä ak ide o cestovanie s „nízkonákladovkami". Existujú názory, že najvýhodnejšie možno kúpiť letenku päť týždňov pred odletom. Pred a po je veľmi pravdepodobne už len drahšia. Ale je to naozaj tak?

Prieskum servera Aletenky.cz sa podrobne pozrel na vývoj cien leteniek nízkonákladových aerolínií. Výsledky dokazujú, že nie všetky informácie, ktoré o cenách letov máme, sú platné.

Oplatí sa počkať a sledovať vývoj cien, pretože v niektorých prípadoch môže byť úspora naozaj značná. Medzi 4. a 5. februárom, teda štyri týždne pred odletom, klesla cena letenky do Londýna takmer o polovicu z 102,11 eura na 65,63 eura a medzi 20. a 21. februárom (dva týždne pred odletom) došlo k prepadu z 83,87 eura na 37,07 eura. Úspora teda viac ako 43,78 eura.

Ceny leteniek sa počas týždňa líšia. Ak ste flexibilní a netrváte na tom, že dovolenka sa má začať práve v sobotu, ktorá patrí s piatkom k najdrahším, je lepšie letieť napríklad od utorka do utorka. Veľmi pravdepodobne tým ušetríte.

Ak nemôžete nájsť priaznivú cenu letu presne do miesta určenia, hľadajte spojenie do miesta vzdialeného pár desiatok kilometrov od zamýšľanej destinácie. To isté platí o termíne odletu. V prípade, že je to len trochu možné, vyberte iný ako plánovaný termín, ceny sa môžu pohybovať rádovo oveľa nižšie.

Zbytočnosti nechajte doma a lietajte naľahko. Pri low-cost platíte za odbavenú batožinu. Pri troche snahy sa do príručnej batožiny, ktoré je zadarmo, dá s prehľadom vtesnať všetko potrebné na 7-10 dní.

Ušetriť možno aj voľbou letu s prestupom. Ten býva zvyčajne lacnejší ako priamy. Treba sa pripraviť na prípadné prespanie na letisku, čo nie je pravidlo, ale stať sa to môže. Vhodné je takisto kombinovať rôzne aerolínie. Low-costy ponúkajú zľavnené letenky do miesta určenia, aby si prirazili na cene spiatočných letov. Nepredpokladajú totiž, že sa budete vracať s inou low-cost aerolinkou, ktorá ponúka výhodné ceny z vašej destinácie späť do miesta, odkiaľ ste odlietali.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá