Image
18.3.2014 0 Comments

Ceny leteniek sa oplatí sledovať na webe. Úspory môžu byť viac ako polovičné.

lietadlo.jpg Kedy je nevýhodnejšie kúpiť letenku? Táto otázka napadne určite každého, kto sa chystá cestovať lietadlom, najmä ak ide o cestovanie s „nízkonákladovkami". Existujú názory, že najvýhodnejšie možno kúpiť letenku päť týždňov pred odletom. Pred a po je veľmi pravdepodobne už len drahšia. Ale je to naozaj tak?

Prieskum servera Aletenky.cz sa podrobne pozrel na vývoj cien leteniek nízkonákladových aerolínií. Výsledky dokazujú, že nie všetky informácie, ktoré o cenách letov máme, sú platné.

Oplatí sa počkať a sledovať vývoj cien, pretože v niektorých prípadoch môže byť úspora naozaj značná. Medzi 4. a 5. februárom, teda štyri týždne pred odletom, klesla cena letenky do Londýna takmer o polovicu z 102,11 eura na 65,63 eura a medzi 20. a 21. februárom (dva týždne pred odletom) došlo k prepadu z 83,87 eura na 37,07 eura. Úspora teda viac ako 43,78 eura.

Ceny leteniek sa počas týždňa líšia. Ak ste flexibilní a netrváte na tom, že dovolenka sa má začať práve v sobotu, ktorá patrí s piatkom k najdrahším, je lepšie letieť napríklad od utorka do utorka. Veľmi pravdepodobne tým ušetríte.

Ak nemôžete nájsť priaznivú cenu letu presne do miesta určenia, hľadajte spojenie do miesta vzdialeného pár desiatok kilometrov od zamýšľanej destinácie. To isté platí o termíne odletu. V prípade, že je to len trochu možné, vyberte iný ako plánovaný termín, ceny sa môžu pohybovať rádovo oveľa nižšie.

Zbytočnosti nechajte doma a lietajte naľahko. Pri low-cost platíte za odbavenú batožinu. Pri troche snahy sa do príručnej batožiny, ktoré je zadarmo, dá s prehľadom vtesnať všetko potrebné na 7-10 dní.

Ušetriť možno aj voľbou letu s prestupom. Ten býva zvyčajne lacnejší ako priamy. Treba sa pripraviť na prípadné prespanie na letisku, čo nie je pravidlo, ale stať sa to môže. Vhodné je takisto kombinovať rôzne aerolínie. Low-costy ponúkajú zľavnené letenky do miesta určenia, aby si prirazili na cene spiatočných letov. Nepredpokladajú totiž, že sa budete vracať s inou low-cost aerolinkou, ktorá ponúka výhodné ceny z vašej destinácie späť do miesta, odkiaľ ste odlietali.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá