Image
18.3.2014 0 Comments

Ceny leteniek sa oplatí sledovať na webe. Úspory môžu byť viac ako polovičné.

lietadlo.jpg Kedy je nevýhodnejšie kúpiť letenku? Táto otázka napadne určite každého, kto sa chystá cestovať lietadlom, najmä ak ide o cestovanie s „nízkonákladovkami". Existujú názory, že najvýhodnejšie možno kúpiť letenku päť týždňov pred odletom. Pred a po je veľmi pravdepodobne už len drahšia. Ale je to naozaj tak?

Prieskum servera Aletenky.cz sa podrobne pozrel na vývoj cien leteniek nízkonákladových aerolínií. Výsledky dokazujú, že nie všetky informácie, ktoré o cenách letov máme, sú platné.

Oplatí sa počkať a sledovať vývoj cien, pretože v niektorých prípadoch môže byť úspora naozaj značná. Medzi 4. a 5. februárom, teda štyri týždne pred odletom, klesla cena letenky do Londýna takmer o polovicu z 102,11 eura na 65,63 eura a medzi 20. a 21. februárom (dva týždne pred odletom) došlo k prepadu z 83,87 eura na 37,07 eura. Úspora teda viac ako 43,78 eura.

Ceny leteniek sa počas týždňa líšia. Ak ste flexibilní a netrváte na tom, že dovolenka sa má začať práve v sobotu, ktorá patrí s piatkom k najdrahším, je lepšie letieť napríklad od utorka do utorka. Veľmi pravdepodobne tým ušetríte.

Ak nemôžete nájsť priaznivú cenu letu presne do miesta určenia, hľadajte spojenie do miesta vzdialeného pár desiatok kilometrov od zamýšľanej destinácie. To isté platí o termíne odletu. V prípade, že je to len trochu možné, vyberte iný ako plánovaný termín, ceny sa môžu pohybovať rádovo oveľa nižšie.

Zbytočnosti nechajte doma a lietajte naľahko. Pri low-cost platíte za odbavenú batožinu. Pri troche snahy sa do príručnej batožiny, ktoré je zadarmo, dá s prehľadom vtesnať všetko potrebné na 7-10 dní.

Ušetriť možno aj voľbou letu s prestupom. Ten býva zvyčajne lacnejší ako priamy. Treba sa pripraviť na prípadné prespanie na letisku, čo nie je pravidlo, ale stať sa to môže. Vhodné je takisto kombinovať rôzne aerolínie. Low-costy ponúkajú zľavnené letenky do miesta určenia, aby si prirazili na cene spiatočných letov. Nepredpokladajú totiž, že sa budete vracať s inou low-cost aerolinkou, ktorá ponúka výhodné ceny z vašej destinácie späť do miesta, odkiaľ ste odlietali.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá