16.4.2015 0 Comments

Canon uvádza nový projektor s Wi-Fi konektivitou

Canon predstavil nový kompaktný inštalačný projektor s podporou Wi-Fi - XEED WUX500. Používatelia môžu k projektoru jednoducho pripojiť rad bezdrôtových zariadení a pomocou bezkonkurenčnej obrazovej kvality zvýšiť svoju produktivitu na jednaniach. Vďaka vysokému rozlíšeniu, jasnému a čistému obrazu, je veľmi dobre čitateľný i malý text či jemné línie.

Canon XEED WUX500 umožňuje premietať obraz i multimediálny obsah z viacerých zdrojov, a to vďaka podpore bezdrôtového prenosu dát od viacerých používateľov - priameho i prostredníctvom počítačovej siete. Nový model navyše na svoju prevádzku nevyžaduje pripojenie k osobnému počítaču - prezentácia na jednom projektore môže prebiehať priamo z pamäťového zariadenia USB. Jedinečná technológia pre skladanie viacerých obrazov vedľa seba s plynulým prechodom a s podporou korekcie lichobežníkového skreslenia umožňuje premietať s využitím až 9 projektorov v 14 rôznych usporiadaniach. Stačí jednotlivé zariadenia zapojiť do počítačovej siete.

Projektor XEED WUX500 je vďaka konštantnému jasu v celom rozsahu zoomu, mimoriadne nízkej energetickej náročnosti, vylepšenej konektivite, jednoduchej inštalácii, dlhej životnosti a správe, ideálnym riešením pre širokú škálu nasadení. Nový model nájde uplatnenie napríklad v oblasti inžinierskych a konštrukčných služieb, pri simulácii a v riadiacich miestnostiach, v konferenčných centrách a zasadacích miestnostiach, v múzeách a v rámci turistických atrakcií i vo vysokoškolskom prostredí.

Súčasťou projektoru XEED WUX500 je technológia LCOS, ktorá prináša vynikajúci jemný obraz a farebný výkon 5 000 lúmenov. Ide navyše o technológiu, ktorá zaisťuje dlhú životnosť, a napĺňa tak jednu z hlavných požiadaviek trhu s inštalačnými projektormi. Natívne rozlíšenie modelu XEED WUX500 je WUXGA (1 920 x 1 200 pixelov), vďaka ktorému výsledný obraz obsahuje čitateľnejšie texty a jemnejšiu grafiku.

Model XEED WUX500 sa môže pochváliť projekčným objektívom s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu zoomu. Na rozdiel od konkurenčných produktov, pri ktorých môže pri použití najdlhších ohniskových vzdialeností dochádzať k poklesu jasu, projektor XEED WUX500 udržuje konštantný jas i svetelnosť f/2,8 bez ohľadu na konkrétnu hodnotu zoomu. Vďaka tomu je obraz získaný pri projekcii s využitím maximálnych hodnôt ohniskovej vzdialenosti prakticky rovnako jasný, ako keď je premietaný pri širokouhlom nastavení objektíve.

Projektor XEED WUX500 podporuje i nový štandard HDBaseT na prepojenie rôznych multimediálnych zariadení, ktorý umožňuje prenos HD obsahu, zvuku i ovládacích signálov na veľké vzdialenosti pomocou jedného LAN káblu. Tento sieťový kábel môže dosahovať dĺžku až 100 metrov, a výrazne tak zvyšuje pohodlie pri budovaní multimediálneho prostredia.

„Projektor Canon XEED WUX500 sme navrhli tak, aby vyšiel v ústrety rastúcemu dopytu po kompaktných inštalačných projektoroch s Wi-Fi konektivitou, ktoré ponúka jednoduchú inštaláciu a výnimočnú kvalitu obrazu," hovorí Miloš Bejblík, marketingový riaditeľ spoločnosti Canon CZ a Canon Slovakia.

„Vezmime si napríklad konferenčné centrá, zasadacie miestnosti alebo recepcie - používatelia vo všetkých týchto prostrediach očakávajú od projekcie jasný a čistý obraz, ktorý si prerazí cestu i výrazným okolným osvetlením. Vďaka rozšíreniu o Wi-Fi konektivitu prináša nový model rad príležitostí na podporu vzdelávania, pracovných schôdzok i zdieľania informácií pomocou projekcií, ktoré ponúkajú jasný a detailní obraz s dostatočným kontrastom i s živými farbami. Najmä pre múzeá a turistické atrakcie je k dispozícii i funkcia prezentácie bez osobného počítača s podporou zreteľnej viacnásobnej projekcie bez prekrývania okrajov - to všetko za veľmi priaznivých nákladov."

Nový projektor využíva LCOS technológiu s jedinečným optickým systémom AISYS (Aspectual Illumination System) od spoločnosti Canon. Model XEED WUX500 sa tak môže pochváliť silnou kombináciou jasu a kontrastu. Základom panelov LCOS sú tekuté kryštály, vďaka ktorým je vykreslovanie obrazu mimoriadne ostré a neobsahuje žiadne nechcené efekty - dúhu, mriežku ani raster - typické pre tradičné LCD a DLP projektory. Systém AISYS má navyše významný podiel na dosiahnutí maximálneho výkonu pri použití nenáročného zdroja svetla.

Vďaka celkovej spotrebe energie iba 365 W ponúka model XEED WUX500 vysokú účinnosť s najnižšou energetickou náročnosťou na jeden lúmen vo svojej triede. Súčasťou diaľkového ovládača je tiež špeciálne tlačidlo ECO, ktoré umožňuje rýchly prístup k nastaveniam lampy i k ďalším nastaveniam pre úsporu energie. Používatelia popri nízkej spotrebe určite ocenia i dlhú životnosť lampy, ktorá pri použití v režime Eco vydrží bez potreby výmeny až 5 000 hodín.

V prípade modelu XEED WUX500 je k dispozícii ako trojročná záruka na lampu, ktorá počas tohto obdobia od zadováženia nového projektoru účinne eliminuje náklady spojené s výmenou lampy, tak i trojročná rozšírená záruka so zapožičaním náhradného projektoru už v priebehu nasledujúceho dňa od žiadosti na opravu. Tieto pokročilé záruky výrazne znižujú náklady, ktoré s prevádzkou nového projektoru súvisia.

Projektor XEED WUX500 bude v predaji v priebehu mája 2015.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá