Image
18.3.2016 0 Comments

Canon uvádza dve nové sieťové kamery so špičkovým výkonom aj v zlých svetelných podmienkach

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznámil uvedenie dvoch nových vnútorných sieťových bezpečnostných kamier funkčných i pri minimálnom osvetlení sledovaného prostredia – kameru VB‑M50B typu PTZ (Pan, Tilt and Zoom – otáčanie, nakláňanie a zoom) a pevnú kupolovú kameru VB-H651V. Súčasťou nových modelov sú funkcie a vlastnosti, ktoré zaisťujú vysokú kvalitu obrazu i v naozaj veľmi náročných svetelných podmienkach. Kamery sú vhodné pre širokú škálu nasadení, ktoré vyžadujú celodenný dohľad, a to vrátane sledovania najdôležitejších prvkov infraštruktúry, komerčných budov i mestskej zástavby.

Súčasťou oboch noviniek je nové grafické používateľské rozhranie a špeciálna vstavaná aplikácia Mobile Viewer, ktorá je funkčná v rade prehliadačov na rôznych mobilných zariadeniach. Canon toto zdokonalenie prináša s cieľom ponúknuť inštalačným firmám i koncovým užívateľom lepšiu kompatibilitu i širšie možnosti správy.

Bezkonkurenčný obraz pri zlých svetelných podmienkach

Vysoko citlivá sieťová kamera VB-M50B typu PTZ s rozlíšením 1,3 megapixelov sa môže pochváliť vynikajúcim výkonom pri zlých svetelných podmienkach, a to dokonca i pri päťnásobnom optickom zoome. Vysoká svetelnosť zaisťuje priechod väčšieho množstva svetla, a teda jasný obraz i pri veľkom priblížení. 

Vďaka vysoko citlivému snímaču a skvelému výkonu obrazového procesoru dovoľujú výstupy z kamery VB-M50B farebné rozpoznávanie tváre sledovanej osoby na vzdialenosť 90 metrov, a to i v prostredí s veľmi nízkym okolitým osvetlením, ktoré odpovedá mesačnému svitu (0,08 lx). Nová kamera je tak ideálna pre aplikácie vyžadujúce nepretržitý dohľad vrátane vyhodnocovania diania v zákutiach a zhromažďovania dôkazových materiálov, napríklad pre potreby presadzovania právnych predpisov alebo pre zaistenie dohľadu v rámci mestskej zástavby.

Používatelia VB-M50B majú k dispozícii i nový režim Clear IR, ktorý umožňuje tvorbu čiernobielych záberov vo vysokom rozlíšení, vďaka čomu je kamera plne funkčná i v priebehu nočných hodín. Obraz v tomto režime je v porovnaní s farebným výstupom čistejší a ponúka i lepšie prekreslenie detailov, najmä v prípade vzdialenejších objektov. Režim Clear IR navyše ponúka i zníženie skreslenia obrazu spôsobeného chvením teplého vzduchu. Kamera je preto vhodná i v miestach, ktoré vyžadujú dohľad na veľké vzdialenosti v náročných okolitých podmienkach.

Vynikajúca obrazová kvalita

Kamera VB-H651V užívateľom ponúka Full HD rozlíšenie a široký zorný uhol až 122,1⁰. Vďaka týmto vlastnostiam vytvára ostrý a veľmi kvalitný obraz sledovaného priestoru, a je tak ideálna pre dohľad, ktorý vyžaduje vyššiu obrazovú kvalitu. Nová kamera nájde uplatnenie všade tam, kde je potrebné rozpoznávať tváre alebo robiť zložitejšie analýzy, napríklad v predajniach, učebniach, bankách alebo komerčných priestoroch.

Obidva modely sa navyše môžu pochváliť novou technológiou Motion Adaptive Noise Reduction z dielne spoločnosti Canon, ktorá dovoľuje rozpoznávanie pohybujúcich sa objektov i zníženie šumu, a teda zvýšenie obrazového výkonu aj v  zlých svetelných podmienkach. Pomocou dynamického prispôsobovania redukcie šumu v reálnom čase v závislosti na konkrétnej scéne a požiadavkách, táto technológia zaisťuje najlepšiu možnú kvalitu snímok tak, aby umožňovali efektívnu detekciu i identifikáciu hrozieb.

„Dopyt po vysokovýkonných dohľadových systémoch, ktoré zvládnu vytvárať rovnako kvalitné snímky v noci i v priebehu dňa, neustále rastie,“ hovorí Julian Rutland, European NVS Marketing Director v spoločnosti Canon Europe. „Technológie pre zaistenie kvalitného obrazu i pri zlých svetelných podmienkach sú preto dôležitejšie, než kedykoľvek predtým. Nové kamery sú skvelým rozšírením nášho aktuálneho produktového radu a popri väčšej výkonnosti pre integrátorov a inštalačné firmy prinášajú i väčšiu odolnosť a kvalitu, ktorú zákazníci od značky Canon oprávnene očakávajú.“

Vybrané technické informácie:

  • Model VB-M50B sa môže pochváliť svetelnosťou f/1,8 v prípade širokouhlého ohniska až f/2,4 pri najdlhšej ohniskovej vzdialenosti 600 mm (hodnota ekvivalentná k 35mm filmu). Zábery sníma v rozlíšení 1,3 megapixelov. V prípade farebného záznamu VB-M50B funguje pri hodnote osvetlenia 0,04 lx a v čiernobielom režime si vystačí s ešte menším množstvom svetla – 0,002 lx. Súčasťou tejto kamery sú i asférické členy a UD prvky s ultra nízkym rozptylom, ktoré znižujú chromatickú aberáciu a zaisťujú čistotu i ostrosť výsledného obrazu.
  • Základom modelu VB-H651V je Full HD CMOS snímač typu 1/3“ s  rozlíšením 2,1 megapixelov a objektív s 2,4násobným optickým zoomom a clonou f/1,2 (širokouhlé ohnisko), respektíve f/1,8 (teleobjektív). Pre farebný obraz stačí kamere osvetlenie 0,035 lx a pre čiernobiely 0,002 lx.

Obidve nové kamery sú kompatibilné s profilmi S a G štandardu ONVIF.

Nové zariadenia budú v predaji od 16. mája 2016. Zákazníci a partneri z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátori môžu ďalšie informácie o sieťových kamerách značky Canon získať na adrese: http://www.canon-europe.com/for_work/business-products/network-cameras/

Zobrazit Galériu
Autor: TS Canon

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá