4.9.2012 0 Comments

Canon predstavuje novú videokameru EOS C100 s vymieňateľnými objektívmi

Canon obohacuje svoj systém Cinema EOS o novú EOS C100 - kompaktnú a univerzálnu profesionálnu videokameru s vymieňateľnými objektívmi, ktorá je určená pre individuálnych filmárov. Nová videokamera nadväzuje na výkonnostné parametre uznávaného modelu EOS C300 - je kombináciou pôsobivých hardvérových vlastností a množstva nových automatických funkcií. Ide o ideálny prístroj pre profesionálov, ktorí pracujú bez filmárskeho štábu, alebo pre začínajúcich používateľov EOS oboznamujúcich sa so systémom Cinema EOS.

Videokamera EOS C100 je vybavená špičkovým snímačom Canon CMOS Super 35 mm 8,3 MP s filtrom typu Bayer. Vyznačuje sa mimoriadnou obrazovou kvalitou a rozmermi približne o 15 % menšími, než má vyšší model EOS C300. Výkonný zobrazovací systém kamery umožňuje rovnaké spracovanie ako trojčipové systémy RGB, takže poskytuje bohaté farby, široký dynamický rozsah a podľa testov vynikajúce výsledky aj v slabom osvetlení. Komplexná podpora NLE z nej navyše robí ideálny nástroj pre širokú škálu používateľov a produkčných systémov. Vďaka bajonetu Canon EF používatelia získajú okamžitý prístup k viac ako 60 prvotriednym objektívom EF a môžu tiež experimentovať s neustále sa rozširujúcou kolekciou filmárskych objektívov EF Cinema.

Prvotriedny kamerový systém
Videokamera EOS C100 bola vyrobená s prihliadaním na potreby individuálnych filmárov, takže ponúka prvotriednu kvalitu aj prenosnosť. Jej pokročilý zobrazovací systém využíva prednosti všeobecne rozšíreného kodeku AVCHD. Snímač CMOS umožňuje záznam videa v rozlíšení 1920 x 1080 (Full HD) na karty SD rýchlosťou 24 Mb/s so vzorkovaním farieb 4:2:0. Výsledkom je ostré video s bohatými farbami v profesionálnej kvalite. Nekomprimované video možno tiež priamo nahrávať na externé rekordéry prostredníctvom integrovaného konektora HDMI - spolu s údajmi časového kódu.

Videokamera EOS C100 zaisťuje špičkové výsledky - používateľom umožňuje tvorbu vysokokvalitných snímok s množstvom kreatívnych výstupných možností. Podpora snímkovacích frekvencií 24/25/30p a 50/60i ponúka flexibilnosť a rozsah ISO 320 - 20 000 poskytuje širokú škálu nastavení expozície a nízky obrazový šum vo všetkých svetelných podmienkach. Široký dynamický rozsah dovoľuje nakrúcať aj v náročných, vysoko kontrastných situáciách - s dynamickým rozsahom až 800 % sa zbavíte potreby dodatočných postprodukčných úprav gradácie farieb. Technológia gama korekcie Canon Log Gamma tiež prispieva k dosiahnutiu vysokokvalitného videa s bohatou expozičnou škálou a dynamickým rozsahom a zaisťuje konzistentný vzhľad záznamu pri súčasnom použití viacerých videokamier Cinema EOS.

Jednoduché ovládanie pre individuálnych používateľov
Okrem plne manuálneho ovládania model EOS C100 disponuje množstvom nových automatických funkcií, ktoré uľahčia prácu individuálnym používateľom, napríklad dokumentaristom alebo televíznym spravodajcom. Nové tlačidlo One Shot AF umožňuje okamžitú kontrolu zaostrenia, pričom centrálna oblasť záberu sa kontroluje automaticky pred tvorbou záznamu. Funkcia Push Auto Iris vyhodnotí expozíciu a pred nakrúcaním vykoná všetky potrebné úpravy nastavení. Nová funkcia automatického vyváženia bielej zas využíva vysoký výkon obrazového procesora Canon DIGIC DV III pri rozpoznávaní a uplatňovaní informácií o farbách - používatelia sa tak môžu plne sústrediť na samotný príbeh.

Nové grafické používateľské rozhranie umožňuje pohodlnú úpravu štandardných nastavení kamery z LCD displeja. Používatelia môžu jemne dolaďovať nastavenia gama krivky, pričom kamera na displeji zobrazí stav krivky „pred" úpravou aj „po" nej. Nastavenia vyváženia bielej zas možno meniť páčkou kamery: zobrazí sa farebné grafické znázornenie úrovne kompenzácie v reálnom čase. Aktualizácia firmvéru v roku 2013 navyše prinesie podporu súvislého automatického zaostrovania a nastavení irisovej clony, aby sa zaistila rýchla a plynulá obsluha pri používaní s vybranými objektívmi Canon EF s krokový motorčekom (STM).

Videokamera EOS C100 tiež ponúka mimoriadne flexibilné možnosti ukladania záznamu - prostredníctvom dvoch slotov na karty SD. Používatelia môžu nahrávať na obe karty súčasne pomocou funkcie Záznam na dve karty, alebo môžu použiť funkciu Automatické prepínanie záznamu a automaticky prepínať medzi jednotlivými pamäťovými kartami, keď sa jedna z nich zaplní. Kamera je tiež vybavená funkciou konverzie, ktorá umožňuje konverziu záznamu v rozlíšení HD na jednej karte na rozlíšenie SD na druhej - to je ideálne, ak chcete zmenšiť veľkosť záznamu pred jeho elektronickým prenosom alebo umiestnením na web.

Profesionálny dizajn, profesionálny zvuk
Videokamera EOS C100 nadväzuje na modulárny koncept obľúbeného modelu EOS C300. Keďže kamera bola zhotovená s ohľadom na dobrú prenosnosť a odolnosť, vyznačuje sa robustným dizajnom a ľahkou konštrukciou, ktoré uľahčujú používanie v rôznorodých situáciách. Zliatina horčíka poskytuje pevnosť a odolnosť, zatiaľ čo minimálna hmotnosť znamená univerzálne a pohodlné používanie - hoci aj po celý deň.

Veľký, vysokokvalitný 8,8 cm (3,5") výklopný displej je umiestnený v zadnej časti kamery, ktorá zároveň ponúka jednoduchý prístup k viacerým funkčným tlačidlám za displejom. Nastaviteľné držadlo poskytuje dobrú ergonómiu počas filmovania z ruky, takú typickú pre digitálne zrkadlovky (DSLR). Dá sa aj úplne odstrániť, aby sa uľahčilo filmovanie v tesných priestoroch alebo prenášanie viacerých kamier v súprave. Aj pri návrhu rozloženia tlačidiel sme brali do úvahy názory používateľov, takže teraz všetky nahrávacie tlačidlá obsahujú červené označenia, aby sa zvýšila prehľadnosť pri nakrúcaní. 15 konfigurovateľných tlačidiel poskytuje vysokú flexibilnosť - každý používateľ si môže optimalizovať ovládanie kamery podľa vlastných predstáv.

EOS C100 tiež ponúka profesionálne možnosti zvuku a pripojenia s podporou Dolby Digital AC3 alebo 16-bitového lineárneho PCM so vzorkovacou frekvenciou 48 kHz. Výsledkom je vysokokvalitný zvuk, aký sa vyžaduje pri profesionálnom vysielaní. Do odnímateľnej rukoväte kamery je zabudovaný stereo mikrofón spolu s ovládaním zvuku a dvomi konektormi XLR, ktoré umožňujú pripojenie externých mikrofónov a iných zariadení. Súčasťou kamery je aj nový uzamykateľný konektor HDMI, ktorý zaisťuje, aby káble zostali počas nakrúcania bezpečne pripojené .

Objektívy EF a EF Cinema - nové tvorivé možnosti
Videokamera EOS C100 je súčasťou systému EOS, takže je kompatibilná s viac ako 60 objektívmi EF a tiež s objektívmi Canon EF Cinema. Skvele sa k nej hodí aj dvojica nových, kompaktných a ľahkých filmárskych objektívov so zoomom - CN-E15.5-47mm T2.8 L S a CN-E30-105mm T2.8 L S. Oba nové objektívy ponúkajú vynikajúcu prenosnosť a kvalitu a vďaka vysokému výkonu za rozumnú cenu sú skvelou voľbou pre nezávislých profesionálov aj pre produkčné štúdiá.

Mimoriadne obľúbené objektívy Canon EF navyše pre digitálne zrkadlovky ponúkajú doslova bezhraničnú tvorivú slobodu a možnosti za rozumnú cenu. Kolekcia EF-S zahrnuje výber kompaktných a ľahkých objektívov so zoomom, ktoré sú kombináciou vysokej obrazovej kvality a dostupnej ceny. Plnoformátové objektívy EF zas ponúkajú vynikajúcu kvalitu a flexibilnosť - disponujú luxusnými optickými technológiami, ktoré sú špičkou vo svojej triede, a tiež množstvom ohniskových vzdialeností od 8 mm až po 800 mm. Od uvedenia systému EOS v roku 1987 sme už vyrobili vyše 80 miliónov objektívov EF. To je dôkazom jeho bezkonkurenčnej kvality, obľúbenosti a schopnosti spĺňať potreby všetkých kategórií fotografov aj filmárov.

Canon EOS C100 - základné charakteristiky:
• 8,3 MP snímač Super 35 mm CMOS; Full HD
• Vysoká citlivosť, nízky obrazový šum
• 24 Mb/s AVCHD na karty SD
• Automatické funkcie nakrúcania videa
• Vymieňateľné objektívy EF
• Canon Log Gamma
• Ľahký, kompaktný, modulárny dizajn
• Profesionálny zvuk
• Bezproblémová integrácia do workflow
• Podpora CPS videa


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá