Image
18.9.2012 0 Comments

Canon predstavuje najmenšiu a najľahšiu plnoformátovú digitálnu zrkadlovku na svete – EOS 6D

Canon predstavuje svoju najnovšiu digitálnu zrkadlovku z kolekcie EOS pre fotografických nadšencov - EOS 6D. Fotoaparát EOS 6D je svojimi rozmermi a hmotnosťou podobný modelu EOS 60D a je doteraz najmenšou a najľahšou digitálnou zrkadlovkou (DSLR) s plnoformátovým snímačom CMOS - ideálnou na snímky z ciest, fotografovanie portrétov či krajiniek. Tento model predstavuje vstup do kolekcie plnoformátových fotoaparátov Canon a je skvelou voľbou pre používateľov, ktorí chcú získať lepšiu kontrolu nad hĺbkou ostrosti, alebo chcú maximálne využívať výhody širokouhlých objektívov EF z bohatej ponuky systému EOS.

canon-eos-6d-2.jpg

EOS 6D je kombináciou výkonného plnoformátového systému zobrazovania a poskytuje špičkové výsledky aj v slabom osvetlení. Navyše sa pýši kompaktným, robustným a zároveň ľahkým dizajnom. Ide o vôbec prvý model EOS s možnosťou pripojenia cez Wi-Fi a funkciou GPS . Fotografi tak môžu svoje úžasné zábery priamo na cestách doplniť o informácie o polohe a potom ich bezdrôtovo preniesť do počítača, do cloudu či do smartfónu.

Vynikajúce snímky v akýchkoľvek podmienkach

EOS 6D ťaží z 25-ročných skúseností spoločnosti Canon s vývojom a inováciami produktov EOS. Je osadený novým 20,2-megapixelovým plnoformátovým snímačom CMOS, ktorý fotografom umožňuje tvorbu výtlačkov vo formáte plagátu alebo orezanie snímok bez straty kvality. Natívny rozsah ISO 100 - 25 600 (rozšíriteľný až na 50 - 102 400) robí tvorbu ostrých, prirodzene vyzerajúcich záberov aj v mimoriadne slabom osvetlení jednoduchšou než kedykoľvek predtým.

Nový 11-bodový Systém AF ponúka aj v zhoršenom osvetlení tie najlepšie výsledky, aké kedy Systém AF od Canon dosahoval. So zaostrením s hodnotami do -3 EV, tzn. ekvivalent mesačného osvetlenia, budú fotografované objekty dobre zaostrené aj v tých najproblematickejších svetelných podmienkach. Fotografi tak môžu zachytiť nočnú scenériu krajiny alebo portréty so zachovaním skutočnej atmosféry a s minimálnym obrazovým šumom.

Uplatnite naplno svoju tvorivosť

Plnoformátový snímač ponúka lepšiu kontrolu nad hĺbkou ostrosti pri tvorbe portrétov a umožňuje jednoducho izolovať fotografovanú osobu od atraktívne rozostreného pozadia. Fotoaparát EOS 6D tiež dovoľuje naplno využívať možnosti širokouhlých objektívov EF - od 8 mm modelov až po 800 mm - a zachytiť panoramatické snímky krajiny s podrobnými detailmi. Výkonný obrazový procesor DIGIC 5+ okrem toho ponúka množstvo automatických režimov aj kreatívnych možností fotografovania. Plne manuálne ovládanie zas znamená mimoriadnu flexibilnosť pre široké spektrum používateľov.

EOS 6D disponuje pokročilými funkciami, ktoré fotografom pomôžu zhotoviť snímky krajiny či portréty v najvyššej kvalite. Režim HDR umožňuje zachytiť svetlé aj tmavé časti v problematických svetelných situáciách a režim Kombinovaná expozícia (Multiple Exposures) dokáže skombinovať až deväť samostatných nastavení expozície v jedinej snímke, čím sa dosiahne zaujímavý dramatický efekt. Tichý režim snímania sa skvele hodí pri tvorbe osobnejších momentiek či svadobných fotografií a elektronické vyrovnanie horizontu podľa jedinej osi - s ovládaním cez hľadáčik alebo LCD displej - zas zaistí vyrovnaný horizont počas kompozície snímok.

Určený na zdieľanie

Ako vôbec prvý model série EOS má nový EOS 6D integrované rozhranie Wi-Fi, takže fotografi môžu svoje snímky zdieľať okamžite po ich zhotovení. Môžu ich bezdrôtovo prenášať na externé úložné zariadenia, nahrávať na Facebook a YouTube alebo bezdrôtovo vytlačiť na tlačiarni Canon s podporou Wi-Fi. Video a fotografie sa tiež dajú prehrávať na HDTV zariadeniach s podporou DLNA - používatelia si ich tak môžu vychutnať vo vysokej kvalite na veľkej obrazovke. Po bezdrôtovom pripojení k smartfónu môžu taktiež diaľkovo ovládať svoj fotoaparát, upravovať nastavenia a zaostrovať pred diaľkovým stlačením spúšte a zobrazením výslednej snímky.

Pomocou integrovanej funkcie GPS môžu používatelia fotoaparátu EOS 6D doplniť svoje snímky informáciami o mieste ich zhotovenia. Funkcia GPS záznamu umožní cestovateľom sledovať celú prejdenú trasu pomocou dodaného softvéru Map Utility.

Robustný, intuitívny dizajn

Vďaka malým rozmerom 144,5 x 110,5 x 71,2 mm a hmotnosti len 770 g je EOS 6D najkompaktnejšou plnoformátovou digitálnou zrkadlovkou, aká bola doteraz vyrobená. Voči prachu a kvapkám vody odolná konštrukcia zo zliatiny horčíka zaisťuje výbornú ochranu a intuitívne rozloženie tlačidiel zas jednoduché ovládanie. Fotografi si tiež môžu zhotovené zábery prezerať s mimoriadnymi detailmi a prirodzenými farbami na veľkom 7,7 cm (3,0") LCD displeji Clear View s vysokým rozlíšením. Jeho dizajn zabraňuje odleskom, takže sledovanie je pohodlné aj v jasnom slnečnom svetle alebo z extrémnych uhlov.

Nové držadlo akumulátora BG-E13 poskytuje dodatočné napájanie pri dlhodobom fotografovaní a zároveň uľahčuje ovládanie fotoaparátu vo vertikálnej aj horizontálnej polohe. Pri používaní s dvomi batériami LP-E6 zaistí dvojnásobný počet záberov a pre vyššiu flexibilnosť možno používať aj batérie typu AA.

EOS 6D - základné charakteristiky

• 20,2-megapixelový plnoformátový snímač
• Odolná a ľahká konštrukcia
• Max. ISO 25 600 (s možnosťou rozšírenia na ISO 102 400)
• 11-bodový AF s citlivosťou do -3 EV
• GPS3 zaznamená vašu polohu
• Prenos súborov a diaľkové ovládanie cez Wi-Fi2
• Full-HD video


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá