Image
23.10.2015 0 Comments

Canon predstavuje imagePROGRAF PRO-1000: fotovýtlačky špičkovej kvality formátu až A2

PolarisZero paper black&white AMBIENT.jpg Spoločnosť Canon predstavuje zariadenie imagePROGRAF PRO-1000: novú fotografickú tlačiareň profesionálnej triedy Canon určenú pre umelecké školy, grafikov, dizajnérov a profesionálnych fotografov. Pokročilý 12-atramentový systém na báze pigmentu, nová tlačová hlava 1,28" a nový procesor zariadenia imagePROGRAF PRO-1000zaručujú vysokokvalitné výtlačky formátu až A2 približne za šesť minút. Nová funkcia krištáľovej vernosti Crystal-fidelity umožňuje vernú a mimoriadne precíznu reprodukciu fotografií z fotoaparátov Canon EOS. Okrem funkcie bezdrôtového a cloudového pripojenia ponúka aj tlač z rozličných zariadení a populárnych aplikácií.
  • Profesionálna, vysokokvalitná tlač

Jedinečný 12-atramentový systém na báze pigmentu, ktorý využíva imagePROGRAF PRO-1000, zaručuje mimoriadne kvalitné výtlačky s rozšíreným farebným rozsahom. Nová séria atramentov LUCIA PRO zahrnuje fotografickú čiernu, matnú čiernu, sivú a fotografickú sivú, ako aj špecializovaný atrament optimalizujúci sýtosť farieb (tzv. Chroma Optimizer), ktorý zaručuje profesionálnu kvalitu čiernobielych výtlačkov so zvýšenou sýtosťou čiernej a vyrovnaným leskom. Zariadenie imagePROGRAF PRO-1000 pomáha používateľom dosiahnuť výtlačky s hladkými prechodmi, nižšou zrnitosťou a potlačeným efektom tzv. bronzingu.

Nový systém spracovania obrazu L-COA PRO použitý v zariadení imagePROGRAF PRO-1000zaručuje správne vyváženie a zmes atramentov, precízne umiestnenie kvapôčok atramentu a najvyššiu kvalitu fotografií na profesionálnej úrovni. Tlačiareň zvyšuje kvalituaj využívaním obrazových dát s vysokým rozlíšením 1200 ppi, ktoré sú výsledkom vyššieho počtu pixelov súčasných digitálnych fotoaparátov. Táto pridaná funkcia zaručuje hladšie a jemnejšie línie na výtlačkoch.

Možnosť výberu zo 17 typov profilov papierov ICC schválených spoločnosťou Canon vrátane lesklého, pololesklého a matného poskytuje používateľom novej tlačiarneslobodu vybrať si špecifický papier, ktorý bude vyhovovať ich umeleckým potrebám. Tlačiareň podporuje aj rezaný papier formátu A2 umožňujúci tlač vysokokvalitných reprodukcií veľkosti až 17".

  • Okamžitá integrácia a rozšírené možnosti pripojenia

Tlačiareň imagePROGRAF PRO-1000umožňuje využívanie zásuvného modulu Canon Print Studio Pro na rýchlu tlač z rozličných pokročilých editačných softvérových balíkov, napr. Adobe Photoshop a Lightroom. Rozsiahle možnosti pripojenia imagePROGRAF PRO-1000 ponúkajú aj bezdrôtovú tlač z rôznych zariadení vrátane notebookov, počítačov, tabletov, inteligentných telefónov a fotoaparátov. Podpora cloudovej tlače umožňuje aj priamu tlač fotografií uložených v populárnych online úložných službách, napr. Dropbox a Google Drive. Integrácia tlačiarne imagePROGRAF PRO-1000 do existujúcich profesionálnych pracovných postupov uľahčí fotografom vernú a efektívnu tlač fotografií.

Kompaktná veľkosť ideálna pre štúdiá a učebne

Zariadenie imagePROGRAF PRO-1000je vďaka zmenšenej tlačovej hlave a optimalizovaným vnútorným komponentom mimoriadne kompaktné a zaberá menej miesta než tradičné veľkoformátové tlačiarne. S rozmermi približne 723 x 433 x 285 mm a dokonca aj s 12 atramentovými zásobníkmi je tlačiareň možné umiestniť na stôl v štúdiu či malej učebni.

Novinka imagePROGRAF PRO-1000 bude v Európe dostupná začiatkom roka 2016. Bude prvým zástupcom novej série profesionálnych tlačiarní spoločnosti Canon.

Základné charakteristiky imagePROGRAF PRO-1000:

  • Vyššia úroveň kvality fotografií - profesionálne farebné výtlačky
  • Veľké výtlačky formátu až A2 výnimočnej kvality
  • Verná reprodukcia farieb a detailov fotografických výtlačkov
  • Možnosti bezdrôtovej a cloudovej tlače
  • Zjednodušenie tlačového workflow použitím zásuvného modulu Print Studio Pro


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá