Image
13.2.2014 0 Comments

Canon predstavuje blesk Macro Ring Lite MR-14EX II

Canon dnes rozširuje svoj EOS System o nový blesk Macro Ring Lite MR-14EX II. Blesk je určený pre profesionálnych používateľov digitálnych zrkadloviek (DSLR) so zameraním na makrofotografiu. Poskytuje neuveriteľnú flexibilnosť, takže môžete snímať rôzne typy objektov v rôznych situáciách. Je tiež vybavený mnohými novinkami vrátane samostatného ovládania hlavy blesku, zrýchlenej odozvy a väčšieho počtu užívateľských funkcií.

blesk.jpg

Macro Ring Lite MR-14EX II je kompatibilný so všetkými DSLR série Canon EOS a ponúka plne automatické meranie expozície E-TTL II, ktoré zaistí vždy presnú a konzistentnú expozíciu. Nové vysokosvietivé biele LED lampy ponúkajú vyššiu svetelnosť v porovnaní s predchádzajúcim modelom - zaostrovanie v zhoršenom osvetlení je teraz jednoduchšie. Nový blesk fotografom ponúka ešte vyššiu flexibilnosť - vďaka ľavej a pravej výbojke, ktoré sa dajú ovládať samostatne - a pôsobivému smernému číslu 14. To umožňuje experimentovať s kreatívnymi spôsobmi osvetlenia pri detailných záberoch s veľkým priblížením.

Fotografi tiež môžu Macro Ring Lite MR-14EX II používať ako bezdrôtovú riadiacu jednotku na diaľkové ovládanie bleskov Speedlite EX - prostredníctvom infračerveného svetla možno ovládať až tri skupiny externých bleskov. Integrovaný LCD panel umožňuje užívateľské nastavenie pomeru osvetlenia, čím sa dosiahne ešte vyššia presnosť. K dispozícii je aj 12 nových užívateľských funkcií a tri nové osobné funkcie, ktoré fotografom poskytnú tvorivú slobodu pri upravovaní nastavení podľa špecifických požiadaviek.

Macro Ring Lite MR-14EX II tiež obsahuje množstvo nových, zdokonalených funkcií, ktoré ďalej rozširujú jeho možnosti. Prepracované ovládacie prvky umožňujú používateľom aktivovať jednotku z menu svojej DSLR; nový indikátor zobrazuje stav nabíjania blesku. Nabíjanie sa zrýchlilo na 5,5 sekundy a je takmer nepočuteľné - ideálne pri fotografovaní v situáciách vyžadujúcich ticho.

Súčasťou nového dizajnu je aj páčka zámky na jeden dotyk, ktorá zrýchľuje a zjednodušuje pripojenie blesku k fotoaparátu EOS. Nová kovová pätka a čistiaci mechanizmus prinášajú vyššiu odolnosť a spoľahlivosť; kábel sa teraz zapája na ľavej strane blesku, aby sa zabránilo nechcenému stlačeniu spúšte. Dizajn celkovo zjednodušuje nasadzovanie filtrov na objektívy, takže fotograf získa ešte väčšiu kreatívnu slobodu.

Základné charakteristiky blesku Macro Ring Lite MR-14EX II:

  • Kruhový dizajn a univerzálne možnosti osvetlenia
  • Dve výbojky s nezávislým ovládaním
  • Vysoký výkon - smerné číslo 14 (ISO 100)
  • Bezdrôtové spúšťanie ďalších bleskov
  • Modelovacie LED lampy zlepšujú zaostrovanie v slabom svetle
  • Jednoduché ovládanie
  • Rýchle a tiché dobíjanie medzi zábleskami


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá