Image
13.2.2014 0 Comments

Canon predstavuje blesk Macro Ring Lite MR-14EX II

Canon dnes rozširuje svoj EOS System o nový blesk Macro Ring Lite MR-14EX II. Blesk je určený pre profesionálnych používateľov digitálnych zrkadloviek (DSLR) so zameraním na makrofotografiu. Poskytuje neuveriteľnú flexibilnosť, takže môžete snímať rôzne typy objektov v rôznych situáciách. Je tiež vybavený mnohými novinkami vrátane samostatného ovládania hlavy blesku, zrýchlenej odozvy a väčšieho počtu užívateľských funkcií.

blesk.jpg

Macro Ring Lite MR-14EX II je kompatibilný so všetkými DSLR série Canon EOS a ponúka plne automatické meranie expozície E-TTL II, ktoré zaistí vždy presnú a konzistentnú expozíciu. Nové vysokosvietivé biele LED lampy ponúkajú vyššiu svetelnosť v porovnaní s predchádzajúcim modelom - zaostrovanie v zhoršenom osvetlení je teraz jednoduchšie. Nový blesk fotografom ponúka ešte vyššiu flexibilnosť - vďaka ľavej a pravej výbojke, ktoré sa dajú ovládať samostatne - a pôsobivému smernému číslu 14. To umožňuje experimentovať s kreatívnymi spôsobmi osvetlenia pri detailných záberoch s veľkým priblížením.

Fotografi tiež môžu Macro Ring Lite MR-14EX II používať ako bezdrôtovú riadiacu jednotku na diaľkové ovládanie bleskov Speedlite EX - prostredníctvom infračerveného svetla možno ovládať až tri skupiny externých bleskov. Integrovaný LCD panel umožňuje užívateľské nastavenie pomeru osvetlenia, čím sa dosiahne ešte vyššia presnosť. K dispozícii je aj 12 nových užívateľských funkcií a tri nové osobné funkcie, ktoré fotografom poskytnú tvorivú slobodu pri upravovaní nastavení podľa špecifických požiadaviek.

Macro Ring Lite MR-14EX II tiež obsahuje množstvo nových, zdokonalených funkcií, ktoré ďalej rozširujú jeho možnosti. Prepracované ovládacie prvky umožňujú používateľom aktivovať jednotku z menu svojej DSLR; nový indikátor zobrazuje stav nabíjania blesku. Nabíjanie sa zrýchlilo na 5,5 sekundy a je takmer nepočuteľné - ideálne pri fotografovaní v situáciách vyžadujúcich ticho.

Súčasťou nového dizajnu je aj páčka zámky na jeden dotyk, ktorá zrýchľuje a zjednodušuje pripojenie blesku k fotoaparátu EOS. Nová kovová pätka a čistiaci mechanizmus prinášajú vyššiu odolnosť a spoľahlivosť; kábel sa teraz zapája na ľavej strane blesku, aby sa zabránilo nechcenému stlačeniu spúšte. Dizajn celkovo zjednodušuje nasadzovanie filtrov na objektívy, takže fotograf získa ešte väčšiu kreatívnu slobodu.

Základné charakteristiky blesku Macro Ring Lite MR-14EX II:

  • Kruhový dizajn a univerzálne možnosti osvetlenia
  • Dve výbojky s nezávislým ovládaním
  • Vysoký výkon - smerné číslo 14 (ISO 100)
  • Bezdrôtové spúšťanie ďalších bleskov
  • Modelovacie LED lampy zlepšujú zaostrovanie v slabom svetle
  • Jednoduché ovládanie
  • Rýchle a tiché dobíjanie medzi zábleskami


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá