Image
7.10.2014 0 Comments

Canon na výstave Photokina 2014

Na veľtrhu Photokina sme sa špeciálne zamerali na dve novinky od spoločnosti Canon. Prvou je dlho očakávaná digitálna zrkadlovka EOS a druhou vreckový fotoaparát PowerShot s veľkým snímačom. Okrem toho Canon predstavil aj svoje plány v oblasti cloudového úložiska Canon irista.

Z fotoaparátov, ktoré sú vybavené pripojením Wi-Fi, sa budú dať priamo ukladať fotky na cloud, pribudne aplikácia pre tablety s iOS a Androidom na prístup k tejto službe, ako aj integrácia s Adobe Photoshop Lightroom. Irista umožní aj objednať tlač fotografií. Canon na Photokine uviedol aj nové objektívy a poodhalil budúcnosť multimediálnej stanice Canon Cross Media

Spoločný link na videoreportáže z výstavy Photokina 2014:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLORUjePEFpDMkQ27fvWn8E8SsiOB7pWpK

Canon EOS 7D Mark II - ideálny pre športovcov

O edícii Mark II EOS 7D sa hovorilo už pred rokom, objavila sa až teraz, ale s podstatne zlepšenými vlastnosťami. Revolúcia sa uskutočnila predovšetkým v rýchlosti snímania, no je tu aj nový systém zaostrenia. Rýchlosť je až 10 obrázkov za sekundu (s výkonnou kartou CF a pri fotení do JPG), ide teda o fotoaparát, ktorý sa dobre uplatní pri športe. V podstate sa blíži modelu EOS 1D X, samozrejme, EOS 7D Mark II je fotoaparát s formátom snímača APS-C. Jeho rozlíšenie je 20,2 Mpx, natívna citlivosť je ISO 100 ÷ 16 000 (rozšíriteľná až do 51 200).

EOS7DMarkIIPrezident.jpg  

Canon EOS 7D Mark II predstavil pán Masaya Maeda

Zaostrovací systém je 65-bodový, pričom všetky body sú krížového typu a obraz spracúvajú hneď dva procesory DIGIC 6. O zaostrenie sa stará prepracovaný 150 000 pixelový merací snímač RGB+IR. Oproti originálnej EOS 7D je tu nový hľadáčik s pokrytím takmer 100 %, je vybavený novými ikonami a tlačidlá na fotoaparáte sa dajú v istej miere prispôsobiť. Pribudla takisto nová páčka na výber oblasti zaostrenia.

V prípade záznamu videa je tu rozlíšenie full HD 60p s duálnym automatickým zaostrovaním a nekomprimovaný (4:2:2) výstup HDMI. Dajú sa tak realizovať aj spomalené scény do videa. Výrobca použil prelomovú technológiu Dual pixel CMOS. Fotoaparát tak aj v režime videa, resp. živého náhľadu pri fotografovaní automaticky a neustále preostruje a to na báze fázovej detekcie. Tá je podstatne rýchlejšia a aj spoľahlivejšia ako bežne používaná detekcia pomocou kontrastu. 

DesignEOS 7DMII.jpg

EOS 7D Mark II prichádza v solídnom magnéziovom puzdre a prináša do tohto segmentu rýchlosť

Batéria Canon LP-E6N má teraz o niečo vyššiu kapacitu a vydrží na 670 záberov. Používateľ má k dispozícii aj časovač, a tak sa po prvýkrát v prípade Canon DSLR dajú robiť časozberné zábery (interval je od 1 sekundy po 100 hodín). Prepojovací port je teraz USB 3.0 na rýchlejší prenos a záznamové médiá sú karta SD i CF. Blesk je zabudovaný spolu s vysielačom Speedlite. Využiť môžete aj kompas, ktorý vychádza zo zabudovaného prijímača GPS. Oceňujeme integrovaný port na mikrofón a slúchadlá. 

Kolin.jpg

Z ruky sme fotili sme dóm na námestí v Kolíne za úplnej tmy. ISO 4000, F3,5, 1/15 s. Pozn.: Fotili sme s beta verziou EOS 7D Mark II, finálna kvalita fotky sa môže ešte meniť.

Puzdro je magnéziové so zvýšenou odolnosťou proti vplyvom počasia. Novinkou je Flicker Detection - EOS 7D Mark II pritom rozpozná blikanie svetla vo frekvencii od 100 do 120 Hz a zariadi, aby sa snímka realizovala presne pri najvyššej intenzite svetla. Nami odhadovaná cena je okolo 1700 eur, očakávame ho v novembri.

Photokina Canon.jpg

Toto je skutočná rýchlosť sériového snímania záberov. ISO 100, F5.0, 1/600 s. Pozn.: Fotili sme beta verziou EOS 7D Mark II, finálna kvalita fotiek sa môže ešte meniť.

Canon PowerShot G7 X - s jednopalcovým snímačom vo vrecku

Toto je fotospoločník do vrecka, zameraný na obrazovú kvalitu. Aj PowerShot G7 X je rýchly, výhodou je jednoduché ovládanie. Je to prvý fotoaparát Canon, ktorý je vybavený 20,2 Mpx snímačom CMOS so spätným podsvietením a pritom typu 1.0. Zabudovaný objektív s optickým zoomom 4,2× a s vysokou svetelnosťou f/1,8-2,8 sú predpoklady veľmi dobrých výsledkov.

Dotykový displej je vyklápateľný, dobre sa dá využiť na selfie. Ocenili sme kovový dizajn, čo sa pri prenášaní fotoaparátu oplatí. Vo výbave je procesor Digic 6, ISO je od 125 po 12 800. Vo výbave je zabudovaný blesk, nakrúcanie videa je samozrejmosť. Maximálna rýchlosť záberov je tu 6,7 snímky za sekundu. Fotoaparát sa dá prepojiť so smartfónom cez Wi-Fi alebo NFC a z neho možno využívať pripojenie na internet alebo súradnice GPS. Batéria vydrží na 310 záberov.

Medzi doplnkové príslušenstvo patrí vysokovýkonný blesk, podvodné puzdro a prenosná taška. Kompletná hmotnosť fotoaparátu je 304 gramov. Je to tak fotoaparát pre niekoho, kto chce veľmi dobré fotky, ale vyžaduje kompaktné a ľahko prenosné vyhotovenie. Odhadovaná cena je 600 Eur.

PowerShot G7 X.jpg

Canon PowerShot G7 X ohúri jednopalcovým snímačom a kompaktnými rozmermi

PSG7X.jpg

Všimnite si kvalitu fotografie a podanie farieb. Pozn.: Fotili sme s beta verziou PowerShot G7 X, finálna kvalita fotky sa môže ešte meniť.

PSG7X-2.jpg

Ondrej Macko, Kolín na Rýnom

Za pozvanie ďakujeme spoločnosti Canon Slovensko.
Reportážne fotky sme realizovali fotoaparátom Canon EOS 5D Mark III a objektívom EF 24-70.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá