1.6.2015 0 Comments

ČSOB: Štartujeme „SEPA seriál“ praktických informácií

IBAN (International Bank Account Number) - tvar čísla účtu od februára 2016 definitívne nahradí svojho predchodcu. Začiatkom budúceho roka uplynie prechodné obdobie, počas ktorého môžu klienti pri bezhotovostnom platení používať oba tvary čísla účtu.

K tejto zmene dochádza zavedením jednotného platobného systému v eurách v Európe - tzv. SEPA. Najbližšie mesiace vám preto poskytneme servis praktických informácií, čo táto zmena občanom a firmám prinesie.

Čo SEPA priniesla

Všade platia rovnaké pravidlá

Podmienky v rámci Európy sa zjednotili a klienti realizujú platby v eurách z vybraných európskych krajín za rovnakých podmienok ako domáce platby, pričom platba prichádza príjemcovi na účet hneď na druhý pracovný deň od odoslania.

Jednotné podmienky platia pre všetky krajiny SEPA priestoru ( krajiny EÚ a Lichtenštajnsko, Nórsko, Island, Monako, Švajčiarsko a San Marino).

Prechodné obdobie k IBANu

Do februára 2016 môžu klienti používať pri platení číslo účtu aj v pôvodnom tvare (vzor: 123123-1231231230/7500). Od februára 2016 budú môcť klienti pri platení používať len IBAN (vzor: SK1075001231231231231230).

Číslo účtu v tvare IBAN už dnes klienti nájdu napríklad na svojom bankovom výpise, alebo ho môžu získať použitím konvertora na webovej stránke www.csob.sk.

ČSOB uľahčuje prácu s IBANom

Klienti sa nemusia obávať definitívneho prechodu na IBAN. ČSOB priniesla inovatívne riešenie IBAN skener v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking. Jedným ťahom sa číslo účtu prostredníctvom skenera načíta a veľký počet znakov, čo je v prípade IBANu na Slovensku 24, tak nemusí platiteľ namáhavo opisovať.

Platenie faktúr aj zahraničným firmám formou SEPA inkasa

Klient si môže dohodnúť platenie faktúr formou inkasa aj s inkasnou spoločnosťou v ktorejkoľvek SEPA krajine. Uzatvorí s ňou mandát a v ČSOB si zriadi súhlas so SEPA inkasom voči danému inkasantovi. Úhrada inkasom je zrealizovaná v ten istý deň na účte inkasanta aj platiteľa.

Benefit pre klientov: výhodnejšie podmienky pri platení do ČSOB ČR

Napriek tomu, že v Česku je oficiálna mena česká koruna, ČSOB ponúka pri bezhotovostnom platení v akejkoľvek mene medzi klientmi ČSOB SR a ČSOB ČR benefit rovnakého poplatku ako pri SEPA platbách.

Ďalšou výhodou pre platenie vo vybraných menách (CZK, EUR, GBP, USD) je, že v ČSOB ČR sú prostriedky k dispozícii príjemcovi v rovnaký deň, ako boli odpísané v ČSOB SR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá