5.12.2012 0 Comments

ČR: Základné dosky ASUS ROG dosiahli dalšie 4 svetové rekordy v pretaktovaní

Se základními deskami ASUS Republic of Gamers určenými pro procesory Intel a AMD bylo nedávno opět dosaženo několika nových rekordů v přetaktování CPU a v testu SuperPi 32M a wPrime 32M/1024M.

Čtyři nové světové rekordy

Rekordmanem se již krátce po svém uvedení stala deska ROG Maximus V Extreme. Tentokrát dosáhla nejvyššího skóre v testu SuperPi 32M na akci ROG Camp v Berlíně. Pod dohledem zkušeného ROG overclockera Andreho Yanga byl stanoven nový rekord v čase 4 minuty a 42,656 sekund, dosavadní rekordní výsledek měl hodnotu 4 minuty 43 sekund. Tohoto rekordu bylo dosaženo s procesorem Intel Core i7-3770K.

Deska ROG Crosshair V Formula-Z s čipem AMD FX-8350 rovněž za přispění Andreho Yanga překonala stávající rekordní takt procesoru v programu CPU-Z. Výsledná hodnota činila působivých 8 670,22 MHz.

Další dva rekordy drží původem hongkongský overclocker John Lam z HKEPC, který s deskou ROG Crosshair V Formula-Z dosáhl dvou světových rekordů v testu wPrime. V kategorii 32M dosáhl času 4,532 sekund a v kategorii 1024M stanovil nový světový rekord o hodnotě 143,766 sekund. John Lam v obou případech použil procesor AMD FX-8350.

Platforma pro přetaktování a nové rekordy

Díky promyšlené konstrukci, kvalitním komponentám a odolným materiálům si základní desky ASUS ROG poradí i s extrémní zátěží při experimentálním přetaktování. Jsou vyrobeny tak, aby za všech okolností poskytovaly co nejvyšší výkon, a nabízejí řadu funkcí určených pro ladění výkonu a přetaktování. Zaměření na overclockerskou komunitu je patrné také v dalších řadách produktů a nyní je k dispozici u modelů určených pro procesory Intel i AMD.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá