10.3.2015 0 Comments

ČR: Globálny trh čítačiek elektronických kníh sa zvýšil o 20 %

Globálny trh čítačiek elektronických kníh s technológiou E Ink ukazuje pozitívny trend. Podľa prieskumu značky PocketBook sa v roku 2014 zvýšil predaj čítačiek v Európe o 30-40 % v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Hodnota celosvetového rastu je 20 %.

Po analýze globálneho trhu PocketBook identifikoval niekoľko kľúčových trendov pre tento rok.

1. Priemerná cena sa nezníži
V súčasnosti vyvíjané technológie sú konvenčné. V blízkej budúcnosti sa hardwarová časť čítačiek nijako významne nezmení. Preto neočakávame ani žiadne významné zmeny v cenovej politike.

2. Dôraz na služby
Vývoj softwaru je stále dôležitejší. V tomto roku sa hlavná pozornosť vývojárov zameria na aplikácie a služby, ktoré zabezpečia maximálny užívateľský komfort.

3. Ekosystémy a cloudové riešenie
Čítačka s technológiou E Ink už dnes poskytuje pohodlné čítanie. Ale užívatelia chcú viac - pohodlie vo všetkých fázach interakcie s obsahom. To znamená pohodlný nákup a stiahnutie do zariadenia, pohodlné prechádzanie obsahu a samozrejme používanie. Takéto pohodlie zaistí ekosystém, ktorého súčasťou je čítačka, ďalšie zariadenie, obchod, rôzne on-line služby pre čitateľov atď. Ako základ takéhoto ekosystému poslúži cloudová technológia.

Z vyššie uvedeného môžeme odvodiť všeobecný celosvetový trend - vývoj sa zameria na pohodlie pri práci s elektronickým obsahom. Pozitívne zmeny ocení stále viac užívateľov, pretože množstvo čitateľov, ktorí sú ochotní platiť za obsah, sa každý rok zvyšuje.

Rastúca obľuba elektronického obsahu je prirodzená a očakávaná. Ľudia si už uvedomili, aký komfort e-čítanie prináša. Čítačky s technológiou E Ink, nízkou spotrebou energie, nasvietením a displejom bez odrazov umožňujú celodenné čítanie bez obmedzenia.

Spoločnosť PocketBook je tretím najväčším svetovým výrobcom prémiových čítačiek e-kníh založených na technológii E Ink (elektronický papier), rovnako ako multimediálnych čítačiek a tabletov so systémom Android. Spoločnosť bola založená v roku 2007 a sídli vo švajčiarskom Lugane. Výrobky PocketBook sa predávajú vo viac ako 30 krajinách celého sveta. Vďaka kombinácii hardvéru, softvéru a unikátnemu ergonomickému dizajnu sa čítačky PocketBook radia k prémiovému segmentu trhu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá