10.3.2015 0 Comments

ČR: Globálny trh čítačiek elektronických kníh sa zvýšil o 20 %

Globálny trh čítačiek elektronických kníh s technológiou E Ink ukazuje pozitívny trend. Podľa prieskumu značky PocketBook sa v roku 2014 zvýšil predaj čítačiek v Európe o 30-40 % v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Hodnota celosvetového rastu je 20 %.

Po analýze globálneho trhu PocketBook identifikoval niekoľko kľúčových trendov pre tento rok.

1. Priemerná cena sa nezníži
V súčasnosti vyvíjané technológie sú konvenčné. V blízkej budúcnosti sa hardwarová časť čítačiek nijako významne nezmení. Preto neočakávame ani žiadne významné zmeny v cenovej politike.

2. Dôraz na služby
Vývoj softwaru je stále dôležitejší. V tomto roku sa hlavná pozornosť vývojárov zameria na aplikácie a služby, ktoré zabezpečia maximálny užívateľský komfort.

3. Ekosystémy a cloudové riešenie
Čítačka s technológiou E Ink už dnes poskytuje pohodlné čítanie. Ale užívatelia chcú viac - pohodlie vo všetkých fázach interakcie s obsahom. To znamená pohodlný nákup a stiahnutie do zariadenia, pohodlné prechádzanie obsahu a samozrejme používanie. Takéto pohodlie zaistí ekosystém, ktorého súčasťou je čítačka, ďalšie zariadenie, obchod, rôzne on-line služby pre čitateľov atď. Ako základ takéhoto ekosystému poslúži cloudová technológia.

Z vyššie uvedeného môžeme odvodiť všeobecný celosvetový trend - vývoj sa zameria na pohodlie pri práci s elektronickým obsahom. Pozitívne zmeny ocení stále viac užívateľov, pretože množstvo čitateľov, ktorí sú ochotní platiť za obsah, sa každý rok zvyšuje.

Rastúca obľuba elektronického obsahu je prirodzená a očakávaná. Ľudia si už uvedomili, aký komfort e-čítanie prináša. Čítačky s technológiou E Ink, nízkou spotrebou energie, nasvietením a displejom bez odrazov umožňujú celodenné čítanie bez obmedzenia.

Spoločnosť PocketBook je tretím najväčším svetovým výrobcom prémiových čítačiek e-kníh založených na technológii E Ink (elektronický papier), rovnako ako multimediálnych čítačiek a tabletov so systémom Android. Spoločnosť bola založená v roku 2007 a sídli vo švajčiarskom Lugane. Výrobky PocketBook sa predávajú vo viac ako 30 krajinách celého sveta. Vďaka kombinácii hardvéru, softvéru a unikátnemu ergonomickému dizajnu sa čítačky PocketBook radia k prémiovému segmentu trhu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá