Image
5.1.2017 0 Comments

CES 2017 SONY: Zvuk z obrazovky televizora, 4K HDR projektor za 25 000 USD a nové fotoaparáty radu α a RX100

Domáca zábava

Veľká časť prezentácie spoločnosti SONY bola venovaná televízorom. Rad X93E (obrázok na titulke) by mal byť prvým prijímačom vybaveným technológiou Slim Backlight Drive+, čo mu má zabezpečiť vylepšený jas a kontrast pomocou inteligentnej technológie podsvietenia.

Štíhla vlajková loď A1E poháňaná Android TV a procesorom 4K HDR Processor X1 Extreme patrí do kategórie Bravia OLED, ktorá sa má aktuálne zamerať hlavne na zobrazenie hlbšej čiernej. Čo je však zaujímavejšie, séria bude vybavená technológiou Acoustic Surface. Takýto televízor nebude potrebovať žiadne bočné, zadné, ani iné reproduktory, pretože zvuk generovaný vibráciami bude vychádzať priamo z obrazovky. Tento nápad nie je nový a v minulosti takéto pokusy nezneli práve ideálne. Uvidíme, ako technológiu implementuje SONY. Rozmery obrazoviek modelového radu budú 55, 65 a 77 palcov a zaujímavá je podpora Google Home. Rady A1E, Z9D a X94/93E budú okrem rozlíšenia 4K vybavené HDR technológiou Dolby Vision.

O 40% menšie vyhotovenie oproti svojmu predchodcovi dostal do vienka 4K HDR projektor VPL-VZ1000ES. Svietivosť je 2500 lúmenov a maximálny rozmer obrazu, ktorý dokáže vyprodukovať je úctyhodných 120“. Vďaka krátkej optike pritom môže byť blízko pri stene (asi 15cm), a tak jeho obraz nebude narúšaný tieňmi osôb v miestnosti. Sánka vám asi spadne pri informácii o cene. Tá má byť 25 000 USD.

SONY na jar uvedie na trh tiež UHD Blu-ray prehrávač UBP-X800 s podporou 4K HDR a zvuku s vysokým rozlíšením v kvalite do 192kHz/24-bit. Už v súčasnosti výrobca produkuje disky s filmovým obsahom pre takéto prehrávače a niekoho možno poteší, že zabudovaný modul bluetooth umožní použiť bezdrôtové slúchadlá.

Aby bola zostava domáceho kina kompletná, bol tiež predstavený soundbar s technológiou Dolby Atmos, ktorý takúto zostavu dopĺňa priestorovým zvukom. Pri jeho výrobe asistovali experti zo SONY Pictures Entertainment, aby bola optimalizácia pri prehrávaní filmov čo najvyššia.

Audioprodukty

Z kategórie audio spoločnosť predstavila prémiový rad Signature, ktorý obsahuje slúchadlový zosilňovač TA-ZH1ES (kvalita do PCM 32-bit/768kHz a DSD22.4 MHz), over-ear slúchadlá MDR-Z1R (rozsah 4Hz až 120kHz) a mobilný prehrávač médií NW-WM1Z. Tento novodobý Walkman je zaujímavý napríklad bezkyslíkovým zlatom potiahnutým medeným prevedením. Mal by zvládnuť do 33 hodín prehrávania a kapacita úložného priestoru je 256GB.

Výrobca sa tiež pochválil on-ear slúchadlami s technológiou potlačenia rušivých zvukov okolia. Model MDR-1000X je ovenčený oceneniami a podporuje technológiu zvuku s vysokým rozlíšením. Frekvenčný rozsah je 4Hz-40kHz a výdrž na batérie 20 hodín, resp. 22 s vypnutým potlačením zvukov okolia.

Fotoaparáty

Model α99II má priniesť vylepšený autofókus z pohľadu presnosti, rýchlejšie dávkové fotografovanie a rozlíšenie 42Mpix. Jeho schopnosti sa majú prejaviť hlavne pri snímaní pohyblivých objektov, ako napríklad pri fotografovaní športových podujatí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú vysokú mobilitu, no nepoľavia v nárokoch na kvalitu, SONY chystá model α6500. Ide o kompaktnú bezzrkadlovku, podľa výrobcu by však mala mať kvalitu a výkon zrkadlovky. Opäť má byť výhodou rýchly autofókus, obrazová stabilizácia a zachytávanie videa v 4K, takže by mal prístroj uspokojiť aj niektorých profesionálov.

V kategórii kompaktov sa možno tešiť na už piatu generáciu modelu RX100, čiže RX100 V so senzorom Exmor RS CMOS. Pri bežnom dávkovom fotografovaní dosiahne rýchlosť 24FPS a rozlíšenie je 20.1Mpix. Zaujímavá je možnosť vypnúť zvuk uzávierky, čo je užitočné napríklad pri fotení zvierat. V režime super slow motion možno dosiahnuť rýchlosť 1000FPS.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá