Image
7.1.2017 2 Comments

CES 2017: Faraday Future má elektromobil rýchlejší ako Tesla, ktorý sa môže učiť

Spoločnosť Faraday Future, výrobca automobilov na elektrický pohon, predstavil na CES v Las Vegas „nový druh auta“ – elektrický štvordverový sedan s tónovaným sklom na dverách a streche, ktorý bude mať zrýchlenie ako monopost formuly 1 a schopnosť učiť sa a prispôsobovať sa vodičovi.

Vozidlo FF 91 by sa malo začať vyrábať v roku 2018 a bude konkurovať elektromobilom Tesly. Pod kapotou bude skrývať 1050 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 2,39 sekundy (Tesla Model S P100D na to potrebuje 2,5 s). Dodávame, že keby sa tento parameter podarilo dosiahnuť, bolo by to druhé najrýchlejší produkčné auto všetkých čias.

Nick Sampson, viceprezident Faraday Future, povedal, že auto bude mať systém „bezvodičových služieb“ (vodič bude môcť vystúpiť a auto sa zaparkuje samo) a dve „aerodynamické antény“, ktoré umožnia, aby auto v zásade pôsobilo ako veľký bezdrôtový smerovač. FF 91 sa odomkne rozpoznaním tváre vodiča, bude sa učiť jeho zvyky a prispôsobovať sa jeho preferenciám.

Spoločnosť na svojich webových stránkach otvorila sekciu, kde sa záujemcovia o kúpu môžu zaregistrovať, musia však zaplatiť zálohu vo výške 5000 dolárov.

Zdroj: https://www.theguardian.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

2 Comments

 1. Nema reakcia na: CES 2017: Faraday Future má elektromobil rýchlejší ako Tesla, ktorý sa môže učiť
  10.1.2017 12:01
  Zatial este nema https://www.youtube.com/watch?v=HA18oyyG-xg Este im to moc nefunguje.
  Reagovať
 2. autá budúcnosti reakcia na: CES 2017: Faraday Future má elektromobil rýchlejší ako Tesla, ktorý sa môže učiť
  6.1.2017 10:01
  Takéto autá by vedeli vyriešiť aj problém s parkovaním v Bratislave, nepotrebovali by sme parkovať priamo pri bydlisku či práci. Existovali by len parkovacie domy, príp. okrajové parkoviská na konci mesta, kam by sa auto po vystúpení posádky samé odviezlo a zaparkovalo. Potom by si vodič napr. cez smartphone privolal auto, keď by ho potreboval a celý čas by mohol aj sledovať kde sa auto nachádza a za koľko minút dorazí do cieľa. Parkovacie zóny by boli samozrejme vybavené bezkontaktnými nabíjačkami. Asi by to konkurovalo aj taxíkom a mhd. Samozrejmosťou by bola navigácia s aktuálnymi dopravnými informáciami, aby vozidlo neuviazlo v zápche. Momentálne je tento nápad asi uletený, ale časom by som si to vedel predstaviť. Skorej nám hrozí, že v aute nebude viac potrebný šofér a pokiaľ prevezme riadenie on sám, bude sa to považovať za riskantnú - život ohrozujúcu jazdu, ktorá sa bude pokutovať.
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá