Image
15.1.2016 0 Comments

CES 2016: Panasonic predstavil prehrávač nového 4K formátu Ultra HD Blu-ray

Spoločnosť Panasonic predstavila Ultra HD Blu-ray prehrávač DMP-UB900. Nová generácia videodiskov Ultra HD Blu-ray prináša toľko očakávanú podporu ultravysokého rozlíšenie 4K, obraz s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) a rozšíreným farebným rozsahom (gamutom) podľa normy BT.2020.

Prehrávač UB 900 je vybavený obrazovým procesorom 4K High-PrecisionChroma s vyspelou technológiou spracovania obrazu. Výkonný obrazový procesor dokáže bez problémov spracovať obrie množstvo dát na Ultra HD blu-ray disku, čo aj v domácich podmienkach znamená špičkový obraz v podobe, akú si predstavovali profesionálni filmári. Významného zlepšenia sa dočkala aj kvalita zvuku. Prístroj podporuje aj moderné audioformáty s vysokým rozlíšením, napríklad DSD alebo ALAC.

Optické disky štandardu Ultra HD Blu-ray sú prvé fyzické médium určené na distribúciu Ultra HD videa. Budú využívať hlavne kompresiu HEVC (High Effeciency Video Coding) pre HD aj Ultra HD rozlíšenia s maximálnym dátovým tokom 100 Mbit/s. Podporované sú aj nové priestorové audioformáty DTS: X, Dolby Atmos, a Auro-3D. Nový typ médií prichádza s kapacitou 66 GB v dvojvrstvovej a 100 GB v trojvrstvovej verzii.

O špičkový realistický obraz s unikátnou priestorovou hĺbkou a živými farbami sa stará okrem iného originálny systém interpolácie dekódovaného signálu 4K (4:2:0) z disku Ultra HD Blu-ray na plnohodnotné rozlíšenie 4K so vzorkovaním až 4:4:4. Do výbavy patrí aj interpolačná technológia 4K Direct Chroma Upscaling na prevod bežného obrazu v rozlíšení full HD do 4K.

Prehrávač získal certifikát THX, čo je záruka plynulých farebných prechodov a bohatej kresby detailov. Certifikát sa vzťahuje aj na priestorový zvuk. Na maximálnu kvalitu je použitá dvojica výstupov HDMI, z ktorých jeden môže byť využitý iba na zvuk na zabránenie prípadného rušenia. Okrem toho je k dispozícii aj dekódovaný analógový výstup 7.1 osadený pozlátenými konektormi na priame pripojenie zosilňovačov domáceho kina.

Prehrávač dokáže verne napodobniť charakteristický príjemný guľatý zvuk elektrónkových zosilňovačov. Môžete voliť medzi šiestimi zvukovými efektmi so samplingom 96 kHz/192 kHz v mimoriadne vysokej kvalite.

Prehrávač podporuje aj sieťové prehrávanie v úlohe multimediálneho centra vrátane certifikácie DLNA.

Prehrávač Ultra HD Blu-ray predstavil Samsung na minuloročnom veľtrhu IFA s prísľubom jeho dostupnosti v marci 2016. Panasonic koncom roka 2015 uviedol prvý prehrávač tohto formátu do predaja, ale iba na japonskom trhu a aj tam iba v limitovanej edícii za cenu v prepočte 3300 eur. Necháme sa prekvapiť... :-)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá