Image
15.1.2016 0 Comments

CES 2016: Panasonic predstavil prehrávač nového 4K formátu Ultra HD Blu-ray

Spoločnosť Panasonic predstavila Ultra HD Blu-ray prehrávač DMP-UB900. Nová generácia videodiskov Ultra HD Blu-ray prináša toľko očakávanú podporu ultravysokého rozlíšenie 4K, obraz s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) a rozšíreným farebným rozsahom (gamutom) podľa normy BT.2020.

Prehrávač UB 900 je vybavený obrazovým procesorom 4K High-PrecisionChroma s vyspelou technológiou spracovania obrazu. Výkonný obrazový procesor dokáže bez problémov spracovať obrie množstvo dát na Ultra HD blu-ray disku, čo aj v domácich podmienkach znamená špičkový obraz v podobe, akú si predstavovali profesionálni filmári. Významného zlepšenia sa dočkala aj kvalita zvuku. Prístroj podporuje aj moderné audioformáty s vysokým rozlíšením, napríklad DSD alebo ALAC.

Optické disky štandardu Ultra HD Blu-ray sú prvé fyzické médium určené na distribúciu Ultra HD videa. Budú využívať hlavne kompresiu HEVC (High Effeciency Video Coding) pre HD aj Ultra HD rozlíšenia s maximálnym dátovým tokom 100 Mbit/s. Podporované sú aj nové priestorové audioformáty DTS: X, Dolby Atmos, a Auro-3D. Nový typ médií prichádza s kapacitou 66 GB v dvojvrstvovej a 100 GB v trojvrstvovej verzii.

O špičkový realistický obraz s unikátnou priestorovou hĺbkou a živými farbami sa stará okrem iného originálny systém interpolácie dekódovaného signálu 4K (4:2:0) z disku Ultra HD Blu-ray na plnohodnotné rozlíšenie 4K so vzorkovaním až 4:4:4. Do výbavy patrí aj interpolačná technológia 4K Direct Chroma Upscaling na prevod bežného obrazu v rozlíšení full HD do 4K.

Prehrávač získal certifikát THX, čo je záruka plynulých farebných prechodov a bohatej kresby detailov. Certifikát sa vzťahuje aj na priestorový zvuk. Na maximálnu kvalitu je použitá dvojica výstupov HDMI, z ktorých jeden môže byť využitý iba na zvuk na zabránenie prípadného rušenia. Okrem toho je k dispozícii aj dekódovaný analógový výstup 7.1 osadený pozlátenými konektormi na priame pripojenie zosilňovačov domáceho kina.

Prehrávač dokáže verne napodobniť charakteristický príjemný guľatý zvuk elektrónkových zosilňovačov. Môžete voliť medzi šiestimi zvukovými efektmi so samplingom 96 kHz/192 kHz v mimoriadne vysokej kvalite.

Prehrávač podporuje aj sieťové prehrávanie v úlohe multimediálneho centra vrátane certifikácie DLNA.

Prehrávač Ultra HD Blu-ray predstavil Samsung na minuloročnom veľtrhu IFA s prísľubom jeho dostupnosti v marci 2016. Panasonic koncom roka 2015 uviedol prvý prehrávač tohto formátu do predaja, ale iba na japonskom trhu a aj tam iba v limitovanej edícii za cenu v prepočte 3300 eur. Necháme sa prekvapiť... :-)


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá