Image
11.1.2016 0 Comments

CES 2016: LG má úplne novú triedu televízorov 4K HDR OLED

V rámci veľtrhu CES 2016 vystavuje LG Electronics svoje najnovšie vlajkové produkty v oblasti televízorov 4K HDR OLED, medzi ktoré patria modely 77/65" LG SIGNATURE OLED TV G6 a 65/55" E6. Kompletný rad na rok 2016 obsahuje spolu osem produktov v čele s televízorom 77" G6, oceneným za najlepšiu inováciu.

G6 a E6 sú prvé televízory od LG s unikátnym dizajnom Picture-on-Glass, pozostávajúcim z ultratenkého, len 2,57 mm hrubého panela OLED s priesvitným skleným zadným krytom a predným soundbarom.

LG_4K_HDR_OLED_2.jpg

Vďaka technológii stmievania pixelov OLED Pixel Dimming dostáva HDR úplne nový rozmer. Na rozdiel od LCD panelov, kde LED podsvietenie lokálne stmaví celú obrazovku, panely OLED zapínajú alebo vypínajú podsvietenie každého obrazového bodu samostatne. OLED Pixel Dimming podporí žiarivé farby a detaily tieňov dokonca aj pri zobrazení kontrastných objektov alebo svetlej a tmavej plochy vedľa seba. Táto schopnosť zaisťuje zobrazenie reálnej čiernej, ale aj žiarivých farieb, čo robí z televízorov OLED ideálne médium na obsah HDR.

S 10-bitovým panelom a 10-bitovým výkonným procesorom majú LG OLED televízory prístup k viac ako miliarde možných farebných odtieňov. Technológia Color Prime PRO dáva televízorom schopnosť zobrazovať najjemnejšie detaily farieb, vďaka čomu pokrývajú 99 percent farebného spektra DCI-P3. S podporou BT.2020, štandardu novej generácie na vysielanie a distribúciu, sú G6 a E6 jasnou voľbou.

LG_4K_HDR_OLED.jpg

V spolupráci s takými kvalitnými priekopníkmi v oblasti zvuku, ako je Harman/Kardon, disponujú televízory LG G6 a E6 ozvučením v štýle soundbaru, ktorý zvuk smeruje dopredu k divákom, a nie dole ako pri mnohých iných televízoroch. Zvukový systém je navyše vybavený basovými reproduktormi, ktoré umocnia divácky zážitok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá