Image
11.1.2016 0 Comments

CES 2016: LG má úplne novú triedu televízorov 4K HDR OLED

V rámci veľtrhu CES 2016 vystavuje LG Electronics svoje najnovšie vlajkové produkty v oblasti televízorov 4K HDR OLED, medzi ktoré patria modely 77/65" LG SIGNATURE OLED TV G6 a 65/55" E6. Kompletný rad na rok 2016 obsahuje spolu osem produktov v čele s televízorom 77" G6, oceneným za najlepšiu inováciu.

G6 a E6 sú prvé televízory od LG s unikátnym dizajnom Picture-on-Glass, pozostávajúcim z ultratenkého, len 2,57 mm hrubého panela OLED s priesvitným skleným zadným krytom a predným soundbarom.

LG_4K_HDR_OLED_2.jpg

Vďaka technológii stmievania pixelov OLED Pixel Dimming dostáva HDR úplne nový rozmer. Na rozdiel od LCD panelov, kde LED podsvietenie lokálne stmaví celú obrazovku, panely OLED zapínajú alebo vypínajú podsvietenie každého obrazového bodu samostatne. OLED Pixel Dimming podporí žiarivé farby a detaily tieňov dokonca aj pri zobrazení kontrastných objektov alebo svetlej a tmavej plochy vedľa seba. Táto schopnosť zaisťuje zobrazenie reálnej čiernej, ale aj žiarivých farieb, čo robí z televízorov OLED ideálne médium na obsah HDR.

S 10-bitovým panelom a 10-bitovým výkonným procesorom majú LG OLED televízory prístup k viac ako miliarde možných farebných odtieňov. Technológia Color Prime PRO dáva televízorom schopnosť zobrazovať najjemnejšie detaily farieb, vďaka čomu pokrývajú 99 percent farebného spektra DCI-P3. S podporou BT.2020, štandardu novej generácie na vysielanie a distribúciu, sú G6 a E6 jasnou voľbou.

LG_4K_HDR_OLED.jpg

V spolupráci s takými kvalitnými priekopníkmi v oblasti zvuku, ako je Harman/Kardon, disponujú televízory LG G6 a E6 ozvučením v štýle soundbaru, ktorý zvuk smeruje dopredu k divákom, a nie dole ako pri mnohých iných televízoroch. Zvukový systém je navyše vybavený basovými reproduktormi, ktoré umocnia divácky zážitok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá