Image
11.1.2016 0 Comments

CES 2016: LG má úplne novú triedu televízorov 4K HDR OLED

V rámci veľtrhu CES 2016 vystavuje LG Electronics svoje najnovšie vlajkové produkty v oblasti televízorov 4K HDR OLED, medzi ktoré patria modely 77/65" LG SIGNATURE OLED TV G6 a 65/55" E6. Kompletný rad na rok 2016 obsahuje spolu osem produktov v čele s televízorom 77" G6, oceneným za najlepšiu inováciu.

G6 a E6 sú prvé televízory od LG s unikátnym dizajnom Picture-on-Glass, pozostávajúcim z ultratenkého, len 2,57 mm hrubého panela OLED s priesvitným skleným zadným krytom a predným soundbarom.

LG_4K_HDR_OLED_2.jpg

Vďaka technológii stmievania pixelov OLED Pixel Dimming dostáva HDR úplne nový rozmer. Na rozdiel od LCD panelov, kde LED podsvietenie lokálne stmaví celú obrazovku, panely OLED zapínajú alebo vypínajú podsvietenie každého obrazového bodu samostatne. OLED Pixel Dimming podporí žiarivé farby a detaily tieňov dokonca aj pri zobrazení kontrastných objektov alebo svetlej a tmavej plochy vedľa seba. Táto schopnosť zaisťuje zobrazenie reálnej čiernej, ale aj žiarivých farieb, čo robí z televízorov OLED ideálne médium na obsah HDR.

S 10-bitovým panelom a 10-bitovým výkonným procesorom majú LG OLED televízory prístup k viac ako miliarde možných farebných odtieňov. Technológia Color Prime PRO dáva televízorom schopnosť zobrazovať najjemnejšie detaily farieb, vďaka čomu pokrývajú 99 percent farebného spektra DCI-P3. S podporou BT.2020, štandardu novej generácie na vysielanie a distribúciu, sú G6 a E6 jasnou voľbou.

LG_4K_HDR_OLED.jpg

V spolupráci s takými kvalitnými priekopníkmi v oblasti zvuku, ako je Harman/Kardon, disponujú televízory LG G6 a E6 ozvučením v štýle soundbaru, ktorý zvuk smeruje dopredu k divákom, a nie dole ako pri mnohých iných televízoroch. Zvukový systém je navyše vybavený basovými reproduktormi, ktoré umocnia divácky zážitok.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá