Image
8.1.2016 0 Comments

CES 2016: HP uvádza 12,5" EliteBook Folio G1 s 4K dotykovým displejom. Bude konkurenciou pre MacBook?

Spoločnosť HP predstavila na CES 2016 notebook EliteBook Folio G1. Ide o najtenší notebook, aký táto firma dosiaľ vyrobila. A hoci ho priamo neoznačila ako konkurenta pre MacBook, už po krátkom čase je používateľovi tento zámer jasný.

HP tvrdí, že EliteBook Folio je najtenší a najľahší notebook podnikovej triedy, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. No nie je tenší ani ľahší ako MacBook. Má však oproti nemu jednu výraznú výhodu - je vybavený až dvoma portmi USB Type-C, takže umožňuje nabíjanie a pripojenie periférnych zariadení zároveň. Klávesnica je podobná tradičnej, čo ocení používateľ počas cestovania viac ako motýlí mechanizmus klávesnice Applu s krátkou dráhou klávesov a bez fyzickej spätnej väzby pri stlačení.

Podľa HP sa hranice medzi podnikovými a spotrebiteľskými počítačmi postupne stierajú. Spoločnosť preto vyvinula niektoré zaujímavé funkcie, o ktorých si myslí, že sa zapáčia aj profesionálom. Podľa nej by napríklad počítač mohol nahradiť pevnú telefónnu linku, preto sú reproduktory a mikrofón optimalizované na hlas, a nie na hudbu. K dispozícii sú aj klávesy vyhradené na prijatie a ukončenie hovoru. Výrobca tvrdí, že je to ideálny počítač na spoluprácu.

hp_elitebook_folio_g1.jpg

Hoci sú funkcie zamerané na biznis zaujímavé, nejde o najpríťažlivejšie črty tohto notebooku. Medzi tie možno zaradiť napríklad 4K dotykový displej s uhlopriečkou 12,5", ponúkajúci veľký počet pixelov (3840 × 2160) na malej ploche.

EliteBook Folio je vyrobený z hliníka brúseného diamantom, má matné telo s lesklými hranami. Vďaka použitiu procesora Intel Core M Skylake bez ventilátora je jeho prevádzka veľmi tichá. Na pultoch by sa mal objaviť v marci, cena sa začína od 999 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá