Image
8.1.2016 0 Comments

CES 2016: HP uvádza 12,5" EliteBook Folio G1 s 4K dotykovým displejom. Bude konkurenciou pre MacBook?

Spoločnosť HP predstavila na CES 2016 notebook EliteBook Folio G1. Ide o najtenší notebook, aký táto firma dosiaľ vyrobila. A hoci ho priamo neoznačila ako konkurenta pre MacBook, už po krátkom čase je používateľovi tento zámer jasný.

HP tvrdí, že EliteBook Folio je najtenší a najľahší notebook podnikovej triedy, ktorý je v súčasnosti k dispozícii. No nie je tenší ani ľahší ako MacBook. Má však oproti nemu jednu výraznú výhodu - je vybavený až dvoma portmi USB Type-C, takže umožňuje nabíjanie a pripojenie periférnych zariadení zároveň. Klávesnica je podobná tradičnej, čo ocení používateľ počas cestovania viac ako motýlí mechanizmus klávesnice Applu s krátkou dráhou klávesov a bez fyzickej spätnej väzby pri stlačení.

Podľa HP sa hranice medzi podnikovými a spotrebiteľskými počítačmi postupne stierajú. Spoločnosť preto vyvinula niektoré zaujímavé funkcie, o ktorých si myslí, že sa zapáčia aj profesionálom. Podľa nej by napríklad počítač mohol nahradiť pevnú telefónnu linku, preto sú reproduktory a mikrofón optimalizované na hlas, a nie na hudbu. K dispozícii sú aj klávesy vyhradené na prijatie a ukončenie hovoru. Výrobca tvrdí, že je to ideálny počítač na spoluprácu.

hp_elitebook_folio_g1.jpg

Hoci sú funkcie zamerané na biznis zaujímavé, nejde o najpríťažlivejšie črty tohto notebooku. Medzi tie možno zaradiť napríklad 4K dotykový displej s uhlopriečkou 12,5", ponúkajúci veľký počet pixelov (3840 × 2160) na malej ploche.

EliteBook Folio je vyrobený z hliníka brúseného diamantom, má matné telo s lesklými hranami. Vďaka použitiu procesora Intel Core M Skylake bez ventilátora je jeho prevádzka veľmi tichá. Na pultoch by sa mal objaviť v marci, cena sa začína od 999 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá