Image
8.1.2016 0 Comments

CES 2016: Ford predstavil riešenie na ovládanie auta, aj keď nie ste za volantom

Automobilka Ford na veľtrhu v Las Vegas oznámila komplexný systém Sync 3 na pripájanie externých zariadení, predovšetkým na spojenie so subsystémami domácej automatizácie. Typický príklad sú plotové a garážové brány, zabezpečovacie systémy či osvetlenie príjazdovej cesty. Vodič môže z pohodlia svojho gauča aktivovať rôzne systémy auta, napríklad spustiť kúrenie či skontrolovať množstvo paliva v nádrži.

Systém prichádza v pravý čas, pretože analytici sa zhodujú v odhade, že polovica spotrebiteľov si v roku 2016 kúpi minimálne jeden produkt smart home. „Ľudia stále viac chcú zostať v spojení so svojím domovom, aj keď sú na cestách," zdôraznil Don Butler, výkonný riaditeľ divízie pripojených vozidiel a služieb Fordu. „Inteligentné zariadenia, ako sú Amazon Echo a Wink, prepojené vo vozidlách cez SYNC umožnia toto želanie splniť. Takisto sa vodiči môžu spojiť so svojím vozidlom, aj keď nie sú za volantom."

Ford1sync1.png

Na tlačovej konferencii bola demonštrovaná spolupráca platformy Sync a populárneho mobilného zvukového hands-free subsystému Amazon Echo v synergii s cloudovou hlasovou službou Alexa.

Ford1sync2.png

Amazon Echo

Hlasové povely umožňujú naštartovať vozidlo, vypnúť motor, zamknúť a odomknúť vozidlo, zistiť stav paliva v nádrži alebo stav nabitia batérií, ak ide o elektrické alebo hybridné vozidlo, zadať údaje do navigácie a podobne.

Prepis komunikácie s vozidlom cez Amazon Echo a cloudovú službu Alexa

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu, kedy má naplánovaný čas naštartovania."

Alexa: „Tu je zoznam vašich aktuálne nastavených časov jázd. Máte nastavený čas na pondelok o 7. hodine a s teplotou v kabíne nastavenou na 22 stupňov Celzia. Ďalšia jazda bude v utorok o 5:45 s teplotou v kabíne nastavenou na 20 stupňov Celzia."

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu na stav paliva."

Alexa: „Máte k dispozícii palivo na 156 kilometrov."

Alexa poskytuje aj odkazy na informácie z rôznych inteligentných zariadení pripojených k internetu, ako sú svetlá, bezpečnostné systémy, automatické garážové brány a ďalšie.

Typická komunikácia s vozidlom počas jazdy

„Alexa, sú moje garážové vráta zatvorené?"

„Alexa, vypni svetlá na verande."

„Alexa, kde a kedy bude moja ďalšia schôdzka?"


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá