Image
8.1.2016 0 Comments

CES 2016: Ford predstavil riešenie na ovládanie auta, aj keď nie ste za volantom

Automobilka Ford na veľtrhu v Las Vegas oznámila komplexný systém Sync 3 na pripájanie externých zariadení, predovšetkým na spojenie so subsystémami domácej automatizácie. Typický príklad sú plotové a garážové brány, zabezpečovacie systémy či osvetlenie príjazdovej cesty. Vodič môže z pohodlia svojho gauča aktivovať rôzne systémy auta, napríklad spustiť kúrenie či skontrolovať množstvo paliva v nádrži.

Systém prichádza v pravý čas, pretože analytici sa zhodujú v odhade, že polovica spotrebiteľov si v roku 2016 kúpi minimálne jeden produkt smart home. „Ľudia stále viac chcú zostať v spojení so svojím domovom, aj keď sú na cestách," zdôraznil Don Butler, výkonný riaditeľ divízie pripojených vozidiel a služieb Fordu. „Inteligentné zariadenia, ako sú Amazon Echo a Wink, prepojené vo vozidlách cez SYNC umožnia toto želanie splniť. Takisto sa vodiči môžu spojiť so svojím vozidlom, aj keď nie sú za volantom."

Ford1sync1.png

Na tlačovej konferencii bola demonštrovaná spolupráca platformy Sync a populárneho mobilného zvukového hands-free subsystému Amazon Echo v synergii s cloudovou hlasovou službou Alexa.

Ford1sync2.png

Amazon Echo

Hlasové povely umožňujú naštartovať vozidlo, vypnúť motor, zamknúť a odomknúť vozidlo, zistiť stav paliva v nádrži alebo stav nabitia batérií, ak ide o elektrické alebo hybridné vozidlo, zadať údaje do navigácie a podobne.

Prepis komunikácie s vozidlom cez Amazon Echo a cloudovú službu Alexa

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu, kedy má naplánovaný čas naštartovania."

Alexa: „Tu je zoznam vašich aktuálne nastavených časov jázd. Máte nastavený čas na pondelok o 7. hodine a s teplotou v kabíne nastavenou na 22 stupňov Celzia. Ďalšia jazda bude v utorok o 5:45 s teplotou v kabíne nastavenou na 20 stupňov Celzia."

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu na stav paliva."

Alexa: „Máte k dispozícii palivo na 156 kilometrov."

Alexa poskytuje aj odkazy na informácie z rôznych inteligentných zariadení pripojených k internetu, ako sú svetlá, bezpečnostné systémy, automatické garážové brány a ďalšie.

Typická komunikácia s vozidlom počas jazdy

„Alexa, sú moje garážové vráta zatvorené?"

„Alexa, vypni svetlá na verande."

„Alexa, kde a kedy bude moja ďalšia schôdzka?"


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá