Image
8.1.2016 0 Comments

CES 2016: Ford predstavil riešenie na ovládanie auta, aj keď nie ste za volantom

Automobilka Ford na veľtrhu v Las Vegas oznámila komplexný systém Sync 3 na pripájanie externých zariadení, predovšetkým na spojenie so subsystémami domácej automatizácie. Typický príklad sú plotové a garážové brány, zabezpečovacie systémy či osvetlenie príjazdovej cesty. Vodič môže z pohodlia svojho gauča aktivovať rôzne systémy auta, napríklad spustiť kúrenie či skontrolovať množstvo paliva v nádrži.

Systém prichádza v pravý čas, pretože analytici sa zhodujú v odhade, že polovica spotrebiteľov si v roku 2016 kúpi minimálne jeden produkt smart home. „Ľudia stále viac chcú zostať v spojení so svojím domovom, aj keď sú na cestách," zdôraznil Don Butler, výkonný riaditeľ divízie pripojených vozidiel a služieb Fordu. „Inteligentné zariadenia, ako sú Amazon Echo a Wink, prepojené vo vozidlách cez SYNC umožnia toto želanie splniť. Takisto sa vodiči môžu spojiť so svojím vozidlom, aj keď nie sú za volantom."

Ford1sync1.png

Na tlačovej konferencii bola demonštrovaná spolupráca platformy Sync a populárneho mobilného zvukového hands-free subsystému Amazon Echo v synergii s cloudovou hlasovou službou Alexa.

Ford1sync2.png

Amazon Echo

Hlasové povely umožňujú naštartovať vozidlo, vypnúť motor, zamknúť a odomknúť vozidlo, zistiť stav paliva v nádrži alebo stav nabitia batérií, ak ide o elektrické alebo hybridné vozidlo, zadať údaje do navigácie a podobne.

Prepis komunikácie s vozidlom cez Amazon Echo a cloudovú službu Alexa

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu, kedy má naplánovaný čas naštartovania."

Alexa: „Tu je zoznam vašich aktuálne nastavených časov jázd. Máte nastavený čas na pondelok o 7. hodine a s teplotou v kabíne nastavenou na 22 stupňov Celzia. Ďalšia jazda bude v utorok o 5:45 s teplotou v kabíne nastavenou na 20 stupňov Celzia."

Majiteľ: „Alexa, opýtaj sa môjho Fordu na stav paliva."

Alexa: „Máte k dispozícii palivo na 156 kilometrov."

Alexa poskytuje aj odkazy na informácie z rôznych inteligentných zariadení pripojených k internetu, ako sú svetlá, bezpečnostné systémy, automatické garážové brány a ďalšie.

Typická komunikácia s vozidlom počas jazdy

„Alexa, sú moje garážové vráta zatvorené?"

„Alexa, vypni svetlá na verande."

„Alexa, kde a kedy bude moja ďalšia schôdzka?"


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá