Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2016: Panasonic predstavil novú radu spotrebných kamier s Full HD aj 4K rozlíšením

Nové modely s rozlíšením 4K sú vybavené režimami 4K Cropping a 4K Photo a ďalšími jedinečnými funkciami, ktoré Panasonic ako priekopnícka firma v oblasti 4K technológií ponúka. Medzi ne patrí napr. Režim Wireless Multi Camera a ďalšie vyspelé nástroje.

HC-VXF990 a VX980 sú nové kamery s Ultra HD 4K rozlíšením. Využívajú 1/ 2.3" 8Mpx snímač BSI MOS, obrazový procesor Crystal Engine 4K a objektív LEICA DICOMAR. Pri natáčaní v režime 4K Photo je možné jednotlivé okienka videozáznamu ukladať ako fotografie v rozlíšení 8 megapixelov Nová funkcia 4K Cropping umožňuje orezať záznam nakrútený v 4K na rozlíšenie Full-HD priamo v kamere. K natočenému záznamu možno následne pridávať najrôznejšie efekty ako zoomovanie, panning, sledovanie objektu alebo stabilizáciu obrazu. Upravené video sa ukladá vo formáte Full-HD.

Oba 4K modely a nejvyšší FullHD HC-W580 podporujú vo full HD režime aj natáčanie s vysokým dynamickým rozsahom HDR.

Model HC-VXF990 je vybavený celým radom vyspelých funkcií, a vlasností. Do výbavy patrí nový výklopný hľadáčik aj nová rada filmárskych efektov Cinema Like Effects, vďaka ktorým môžete pri práci použiť techniky známe z bežných kinosál (spomalený alebo zrýchlený záznam, spomalené zoomovanie a pod.). Oba 4K modely a tiež FullHD modely HC-W580 a HC-W380 ponúkajú okrem iného funkciu Wireless Multi Camera, nástupcu obľúbeného nástroja Wireless Twin Camera.

W580_T_slant_lcd.jpg

Vďaka nej je možné natáčať dva záznamy súčasne, ako druhá kamera poslúži chytrý telefón s Wi-Fi. Záznam z druhej kamery sa potom premietne ako obraz v obraze (PiP). Staršie funkcie Wireless Twin Camera umožňovali pripojiť len jediný telefón, v novej verzii Wireless Multi Camera možno však použiť telefóny až tri a potom dva zo záznamov zobraziť v samostatných menších oknách v hlavnom obraze. Užívateľ si tak môže vyberať rôzne uhly záberu a výrazne tak výsledný záznam ozvláštniť.

FullHD model HC-W580 má tiež v hrane LCD displeja umiestnenú druhú otočnú kameru umožňujúcu záznam v režime Twin kamera. Všetky modely vrátane najnižšieho HC-W180 sú vybavené 5 osovým hybridným stabilizátorom obrazu. Všetky FullHD modely sú vybavené snímačom 1/ 5.8" BSI MOS.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá