Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2016: Panasonic predstavil novú radu spotrebných kamier s Full HD aj 4K rozlíšením

Nové modely s rozlíšením 4K sú vybavené režimami 4K Cropping a 4K Photo a ďalšími jedinečnými funkciami, ktoré Panasonic ako priekopnícka firma v oblasti 4K technológií ponúka. Medzi ne patrí napr. Režim Wireless Multi Camera a ďalšie vyspelé nástroje.

HC-VXF990 a VX980 sú nové kamery s Ultra HD 4K rozlíšením. Využívajú 1/ 2.3" 8Mpx snímač BSI MOS, obrazový procesor Crystal Engine 4K a objektív LEICA DICOMAR. Pri natáčaní v režime 4K Photo je možné jednotlivé okienka videozáznamu ukladať ako fotografie v rozlíšení 8 megapixelov Nová funkcia 4K Cropping umožňuje orezať záznam nakrútený v 4K na rozlíšenie Full-HD priamo v kamere. K natočenému záznamu možno následne pridávať najrôznejšie efekty ako zoomovanie, panning, sledovanie objektu alebo stabilizáciu obrazu. Upravené video sa ukladá vo formáte Full-HD.

Oba 4K modely a nejvyšší FullHD HC-W580 podporujú vo full HD režime aj natáčanie s vysokým dynamickým rozsahom HDR.

Model HC-VXF990 je vybavený celým radom vyspelých funkcií, a vlasností. Do výbavy patrí nový výklopný hľadáčik aj nová rada filmárskych efektov Cinema Like Effects, vďaka ktorým môžete pri práci použiť techniky známe z bežných kinosál (spomalený alebo zrýchlený záznam, spomalené zoomovanie a pod.). Oba 4K modely a tiež FullHD modely HC-W580 a HC-W380 ponúkajú okrem iného funkciu Wireless Multi Camera, nástupcu obľúbeného nástroja Wireless Twin Camera.

W580_T_slant_lcd.jpg

Vďaka nej je možné natáčať dva záznamy súčasne, ako druhá kamera poslúži chytrý telefón s Wi-Fi. Záznam z druhej kamery sa potom premietne ako obraz v obraze (PiP). Staršie funkcie Wireless Twin Camera umožňovali pripojiť len jediný telefón, v novej verzii Wireless Multi Camera možno však použiť telefóny až tri a potom dva zo záznamov zobraziť v samostatných menších oknách v hlavnom obraze. Užívateľ si tak môže vyberať rôzne uhly záberu a výrazne tak výsledný záznam ozvláštniť.

FullHD model HC-W580 má tiež v hrane LCD displeja umiestnenú druhú otočnú kameru umožňujúcu záznam v režime Twin kamera. Všetky modely vrátane najnižšieho HC-W180 sú vybavené 5 osovým hybridným stabilizátorom obrazu. Všetky FullHD modely sú vybavené snímačom 1/ 5.8" BSI MOS.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá