Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2016: Panasonic predstavil novú radu spotrebných kamier s Full HD aj 4K rozlíšením

Nové modely s rozlíšením 4K sú vybavené režimami 4K Cropping a 4K Photo a ďalšími jedinečnými funkciami, ktoré Panasonic ako priekopnícka firma v oblasti 4K technológií ponúka. Medzi ne patrí napr. Režim Wireless Multi Camera a ďalšie vyspelé nástroje.

HC-VXF990 a VX980 sú nové kamery s Ultra HD 4K rozlíšením. Využívajú 1/ 2.3" 8Mpx snímač BSI MOS, obrazový procesor Crystal Engine 4K a objektív LEICA DICOMAR. Pri natáčaní v režime 4K Photo je možné jednotlivé okienka videozáznamu ukladať ako fotografie v rozlíšení 8 megapixelov Nová funkcia 4K Cropping umožňuje orezať záznam nakrútený v 4K na rozlíšenie Full-HD priamo v kamere. K natočenému záznamu možno následne pridávať najrôznejšie efekty ako zoomovanie, panning, sledovanie objektu alebo stabilizáciu obrazu. Upravené video sa ukladá vo formáte Full-HD.

Oba 4K modely a nejvyšší FullHD HC-W580 podporujú vo full HD režime aj natáčanie s vysokým dynamickým rozsahom HDR.

Model HC-VXF990 je vybavený celým radom vyspelých funkcií, a vlasností. Do výbavy patrí nový výklopný hľadáčik aj nová rada filmárskych efektov Cinema Like Effects, vďaka ktorým môžete pri práci použiť techniky známe z bežných kinosál (spomalený alebo zrýchlený záznam, spomalené zoomovanie a pod.). Oba 4K modely a tiež FullHD modely HC-W580 a HC-W380 ponúkajú okrem iného funkciu Wireless Multi Camera, nástupcu obľúbeného nástroja Wireless Twin Camera.

W580_T_slant_lcd.jpg

Vďaka nej je možné natáčať dva záznamy súčasne, ako druhá kamera poslúži chytrý telefón s Wi-Fi. Záznam z druhej kamery sa potom premietne ako obraz v obraze (PiP). Staršie funkcie Wireless Twin Camera umožňovali pripojiť len jediný telefón, v novej verzii Wireless Multi Camera možno však použiť telefóny až tri a potom dva zo záznamov zobraziť v samostatných menších oknách v hlavnom obraze. Užívateľ si tak môže vyberať rôzne uhly záberu a výrazne tak výsledný záznam ozvláštniť.

FullHD model HC-W580 má tiež v hrane LCD displeja umiestnenú druhú otočnú kameru umožňujúcu záznam v režime Twin kamera. Všetky modely vrátane najnižšieho HC-W180 sú vybavené 5 osovým hybridným stabilizátorom obrazu. Všetky FullHD modely sú vybavené snímačom 1/ 5.8" BSI MOS.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá