Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2015: LG predstavila novinky v oblasti televízorov, systémov do aut aj domácich spotrebičov

Tlačovú konferenciu otvoril Wiliam Cho prezident a CEO LG Electronics USA. CTO Dr Skott Ahn sa zameral na tri kľúčové oblasti, technológie pre automobily, IoT a prémiové produkty.

Elektronické subsystémy automobilov sú popri internete vecí na CES 2016 jednou z najprezentovanejších tém, avšak pre mnohých je to po domove a pracovisku miesto kde strávia najviac času. LG sa angažuje nielen v oblasti senzorov a komunikačných systémov ale predstavila aj víziu panoramatického zobrazovacieho systému ktorý využíva plochy okien. Zatiaľ nevieme scenáre jeho použitia, ani to či a nakoľko je polopriepustný, takže by vodič mohol sledovať situáciu pred vozidlom doplnenú o informácie rozšírenej reality.

LG7 panorama.png

Panoramatický zobrazovací systém

IoT je horúca téma prakticky pre všetky priemyselné odvetvia, či už sú to systémy inteligentných budov vrátane ich zabezpečenia, alebo výrobky spotrebnej elektroniky. LG ako výrobca domácich spotrebičov venuje veľkú pozornosť aj zabudovávaniu „inteligencie" a rozširovanie ich vzájomnej komunikácie.

Najočakávanejšou témou však boli nové OLED televízory, ktoré sú taktiež zaradené do prémiovej produktovej rodiny LG Signature. Do tejto rodiny patrí aj nové generácia bielej techniky. Účel spoločnej - vzájomne komunikujúcej a orchestrujúcej rodiny inteligentných domácich spotrebičov je zrejmý a televízor má v nej osobitné postavenie, nakoľko umožňuje prehľadne zobraziť informácie aj z iných subsystémov.

Dizajnéri u nových OLED televízorov s rozlíšením UHD (4K) s označením G6 a E6 použili filozofiu „obraz v skle" Hrúbka televízora v oblasti obrazovky je totiž len 2,57 milimetrov, čiže rovnaká ako štyri na seba položené kreditné karty. Výkonný zvukový systém je umiestnený v stojane. Výhodou je farebný rozsah až miliarda bohatých farieb, ktoré pokrývajú až 99 percent farebného gamutu DCI. Obraz aj zvuk má vysoký dynamický rozsah. OLED technológia dokáže preniesť celú paletu šedých odtieňov vrátane skutočnej čiernej.

LG9 TV.png

Predstavenie novej produktovej rady OLED televízorov

LG E6.jpg

Nový televízor rady E6

Na tlačovej konferencii vystúpil aj Hanno Base, prezident UHD Aalliance. Predstavil UHD Premium logo, ním označené výrobky prinesú skutočný zážitok z kvalitného obrazu a zdôraznil, že prezentované LG Signature OLED televízory požiadavky pre udelenie tohto loga s rezervou spĺňajú.

LG Ultra-HD-PREMIUM.jpg

Logo UHD Premium

Viceprezident Dolby Laboratories Giles Baker predstavil detaily v televízoroch použitej špičkovej technológie Dolby Vision, ktorá zvyšuje dynamický rozsah obrazu a farieb, čiže druh HDR technológie.

Povestnou čerešničkou na torte bolo predstavenie televízora s rozlíšením 8K. Popularita vysokých rozlíšení závisí aj od ponuky multimediálneho obsahu. V súčasnosti je chudobná aj pre 4K, o 8K ani nehovoriac. Producent Sir Ridley Scott zdôraznil, že tvorcovia obsahu pripravujú v tejto oblasti zásadný obrat.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá