Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2015: LG predstavila novinky v oblasti televízorov, systémov do aut aj domácich spotrebičov

Tlačovú konferenciu otvoril Wiliam Cho prezident a CEO LG Electronics USA. CTO Dr Skott Ahn sa zameral na tri kľúčové oblasti, technológie pre automobily, IoT a prémiové produkty.

Elektronické subsystémy automobilov sú popri internete vecí na CES 2016 jednou z najprezentovanejších tém, avšak pre mnohých je to po domove a pracovisku miesto kde strávia najviac času. LG sa angažuje nielen v oblasti senzorov a komunikačných systémov ale predstavila aj víziu panoramatického zobrazovacieho systému ktorý využíva plochy okien. Zatiaľ nevieme scenáre jeho použitia, ani to či a nakoľko je polopriepustný, takže by vodič mohol sledovať situáciu pred vozidlom doplnenú o informácie rozšírenej reality.

LG7 panorama.png

Panoramatický zobrazovací systém

IoT je horúca téma prakticky pre všetky priemyselné odvetvia, či už sú to systémy inteligentných budov vrátane ich zabezpečenia, alebo výrobky spotrebnej elektroniky. LG ako výrobca domácich spotrebičov venuje veľkú pozornosť aj zabudovávaniu „inteligencie" a rozširovanie ich vzájomnej komunikácie.

Najočakávanejšou témou však boli nové OLED televízory, ktoré sú taktiež zaradené do prémiovej produktovej rodiny LG Signature. Do tejto rodiny patrí aj nové generácia bielej techniky. Účel spoločnej - vzájomne komunikujúcej a orchestrujúcej rodiny inteligentných domácich spotrebičov je zrejmý a televízor má v nej osobitné postavenie, nakoľko umožňuje prehľadne zobraziť informácie aj z iných subsystémov.

Dizajnéri u nových OLED televízorov s rozlíšením UHD (4K) s označením G6 a E6 použili filozofiu „obraz v skle" Hrúbka televízora v oblasti obrazovky je totiž len 2,57 milimetrov, čiže rovnaká ako štyri na seba položené kreditné karty. Výkonný zvukový systém je umiestnený v stojane. Výhodou je farebný rozsah až miliarda bohatých farieb, ktoré pokrývajú až 99 percent farebného gamutu DCI. Obraz aj zvuk má vysoký dynamický rozsah. OLED technológia dokáže preniesť celú paletu šedých odtieňov vrátane skutočnej čiernej.

LG9 TV.png

Predstavenie novej produktovej rady OLED televízorov

LG E6.jpg

Nový televízor rady E6

Na tlačovej konferencii vystúpil aj Hanno Base, prezident UHD Aalliance. Predstavil UHD Premium logo, ním označené výrobky prinesú skutočný zážitok z kvalitného obrazu a zdôraznil, že prezentované LG Signature OLED televízory požiadavky pre udelenie tohto loga s rezervou spĺňajú.

LG Ultra-HD-PREMIUM.jpg

Logo UHD Premium

Viceprezident Dolby Laboratories Giles Baker predstavil detaily v televízoroch použitej špičkovej technológie Dolby Vision, ktorá zvyšuje dynamický rozsah obrazu a farieb, čiže druh HDR technológie.

Povestnou čerešničkou na torte bolo predstavenie televízora s rozlíšením 8K. Popularita vysokých rozlíšení závisí aj od ponuky multimediálneho obsahu. V súčasnosti je chudobná aj pre 4K, o 8K ani nehovoriac. Producent Sir Ridley Scott zdôraznil, že tvorcovia obsahu pripravujú v tejto oblasti zásadný obrat.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá