Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2015: LG predstavila novinky v oblasti televízorov, systémov do aut aj domácich spotrebičov

Tlačovú konferenciu otvoril Wiliam Cho prezident a CEO LG Electronics USA. CTO Dr Skott Ahn sa zameral na tri kľúčové oblasti, technológie pre automobily, IoT a prémiové produkty.

Elektronické subsystémy automobilov sú popri internete vecí na CES 2016 jednou z najprezentovanejších tém, avšak pre mnohých je to po domove a pracovisku miesto kde strávia najviac času. LG sa angažuje nielen v oblasti senzorov a komunikačných systémov ale predstavila aj víziu panoramatického zobrazovacieho systému ktorý využíva plochy okien. Zatiaľ nevieme scenáre jeho použitia, ani to či a nakoľko je polopriepustný, takže by vodič mohol sledovať situáciu pred vozidlom doplnenú o informácie rozšírenej reality.

LG7 panorama.png

Panoramatický zobrazovací systém

IoT je horúca téma prakticky pre všetky priemyselné odvetvia, či už sú to systémy inteligentných budov vrátane ich zabezpečenia, alebo výrobky spotrebnej elektroniky. LG ako výrobca domácich spotrebičov venuje veľkú pozornosť aj zabudovávaniu „inteligencie" a rozširovanie ich vzájomnej komunikácie.

Najočakávanejšou témou však boli nové OLED televízory, ktoré sú taktiež zaradené do prémiovej produktovej rodiny LG Signature. Do tejto rodiny patrí aj nové generácia bielej techniky. Účel spoločnej - vzájomne komunikujúcej a orchestrujúcej rodiny inteligentných domácich spotrebičov je zrejmý a televízor má v nej osobitné postavenie, nakoľko umožňuje prehľadne zobraziť informácie aj z iných subsystémov.

Dizajnéri u nových OLED televízorov s rozlíšením UHD (4K) s označením G6 a E6 použili filozofiu „obraz v skle" Hrúbka televízora v oblasti obrazovky je totiž len 2,57 milimetrov, čiže rovnaká ako štyri na seba položené kreditné karty. Výkonný zvukový systém je umiestnený v stojane. Výhodou je farebný rozsah až miliarda bohatých farieb, ktoré pokrývajú až 99 percent farebného gamutu DCI. Obraz aj zvuk má vysoký dynamický rozsah. OLED technológia dokáže preniesť celú paletu šedých odtieňov vrátane skutočnej čiernej.

LG9 TV.png

Predstavenie novej produktovej rady OLED televízorov

LG E6.jpg

Nový televízor rady E6

Na tlačovej konferencii vystúpil aj Hanno Base, prezident UHD Aalliance. Predstavil UHD Premium logo, ním označené výrobky prinesú skutočný zážitok z kvalitného obrazu a zdôraznil, že prezentované LG Signature OLED televízory požiadavky pre udelenie tohto loga s rezervou spĺňajú.

LG Ultra-HD-PREMIUM.jpg

Logo UHD Premium

Viceprezident Dolby Laboratories Giles Baker predstavil detaily v televízoroch použitej špičkovej technológie Dolby Vision, ktorá zvyšuje dynamický rozsah obrazu a farieb, čiže druh HDR technológie.

Povestnou čerešničkou na torte bolo predstavenie televízora s rozlíšením 8K. Popularita vysokých rozlíšení závisí aj od ponuky multimediálneho obsahu. V súčasnosti je chudobná aj pre 4K, o 8K ani nehovoriac. Producent Sir Ridley Scott zdôraznil, že tvorcovia obsahu pripravujú v tejto oblasti zásadný obrat.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá