Image
10.1.2014 0 Comments

CES 2014: Parrot predstavil MiniDrone a autíčko, ktoré vyskočí na stôl

parrot_jumping_sumo.png Spoločnosť Parrot je známa ako výrobca kvadrokoptér AR Drone, ktoré možno ovládať smartfónom. Na veľtrhu CES predstavila ďalšie hračky, určené pre deti i dospelých, ktoré sú malé, ľahké a oveľa jednoduchšie ovládateľné ako AR Drone.

Parrot Jumping Sumo je malý robot vybavený fotoaparátom s rozlíšením QVGA, umožňujúcim sledovanie jeho vystrájania na smartfóne alebo tablete s iOS alebo Androidom, ktorými ho aj ovládate. Toto malé zariadenie dokáže vyskočiť až do výšky 80 cm, no zvládne aj iné kúsky, napríklad rotáciu, 90-stupňové otáčky, jazdu všetkými smermi a pod. Vďaka 20-minútovej výdrži batérie poskytne Jumping Sumo viac zábavy ako lietajúce hračky s oveľa kratšou životnosťou.


Ďalšia hračka Parrot MiniDrone je nanokoptéra, ktorá je v porovnaní s ostatnými dronmi v ponuke tohto výrobcu podstatne menšia. Je vybavená veľkými odnímateľnými kolesami, ktoré jej umožňujú pohyb aj po zemi či stene, dokonca aj po strope. Navyše chránia jej rotory pred poškodením.

Možno ju ovládať dvoma prstami cez smartfónovú aplikáciu. Okrem akcelerometra a gyroskopu využíva aj prednú kameru, ktorá zariadeniu pomáha udržať orientáciu. Na rozdiel od AR Drone a Jumping Sumo však nemôžete sledovať výstup z kamery na svojom telefóne.

Parrot pri ovládaní MiniDrone prešiel od Wi-Fi k technológii Bluetooth Smart (Low Energy). To umožňuje použiť v maličkom zariadení jednoduchšie, a teda aj menšie a ľahšie obvody. Zároveň to však znižuje maximálny dosah na 30 metrov, v ideálnych podmienkach (bez prekážok a stien) podľa tvrdenia výrobcu až okolo 50 metrov.

Výdrž batérie je 6 až 7 minút, čo, samozrejme, obmedzuje efektívny dosah. Jumping Sumo, ktorý používa Wi-Fi 802.11ac, umožňuje pripojenie v pásmach 2,4 GHz alebo 5 GHz.

Jumping Sumo aj MiniDrone sa majú dostať na trh v priebehu tohto roka, výrobca však zatiaľ nezverejnil ich cenu. Podľa očakávania by sa mala pohybovať v rozmedzí 100 až 200 dolárov.

Zdroj: extremetech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá