Image
10.1.2014 0 Comments

CES 2014: Parrot predstavil MiniDrone a autíčko, ktoré vyskočí na stôl

parrot_jumping_sumo.png Spoločnosť Parrot je známa ako výrobca kvadrokoptér AR Drone, ktoré možno ovládať smartfónom. Na veľtrhu CES predstavila ďalšie hračky, určené pre deti i dospelých, ktoré sú malé, ľahké a oveľa jednoduchšie ovládateľné ako AR Drone.

Parrot Jumping Sumo je malý robot vybavený fotoaparátom s rozlíšením QVGA, umožňujúcim sledovanie jeho vystrájania na smartfóne alebo tablete s iOS alebo Androidom, ktorými ho aj ovládate. Toto malé zariadenie dokáže vyskočiť až do výšky 80 cm, no zvládne aj iné kúsky, napríklad rotáciu, 90-stupňové otáčky, jazdu všetkými smermi a pod. Vďaka 20-minútovej výdrži batérie poskytne Jumping Sumo viac zábavy ako lietajúce hračky s oveľa kratšou životnosťou.


Ďalšia hračka Parrot MiniDrone je nanokoptéra, ktorá je v porovnaní s ostatnými dronmi v ponuke tohto výrobcu podstatne menšia. Je vybavená veľkými odnímateľnými kolesami, ktoré jej umožňujú pohyb aj po zemi či stene, dokonca aj po strope. Navyše chránia jej rotory pred poškodením.

Možno ju ovládať dvoma prstami cez smartfónovú aplikáciu. Okrem akcelerometra a gyroskopu využíva aj prednú kameru, ktorá zariadeniu pomáha udržať orientáciu. Na rozdiel od AR Drone a Jumping Sumo však nemôžete sledovať výstup z kamery na svojom telefóne.

Parrot pri ovládaní MiniDrone prešiel od Wi-Fi k technológii Bluetooth Smart (Low Energy). To umožňuje použiť v maličkom zariadení jednoduchšie, a teda aj menšie a ľahšie obvody. Zároveň to však znižuje maximálny dosah na 30 metrov, v ideálnych podmienkach (bez prekážok a stien) podľa tvrdenia výrobcu až okolo 50 metrov.

Výdrž batérie je 6 až 7 minút, čo, samozrejme, obmedzuje efektívny dosah. Jumping Sumo, ktorý používa Wi-Fi 802.11ac, umožňuje pripojenie v pásmach 2,4 GHz alebo 5 GHz.

Jumping Sumo aj MiniDrone sa majú dostať na trh v priebehu tohto roka, výrobca však zatiaľ nezverejnil ich cenu. Podľa očakávania by sa mala pohybovať v rozmedzí 100 až 200 dolárov.

Zdroj: extremetech.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá