Image
9.1.2014 0 Comments

CES 2014: Nový televízor Samsungu možno ohnúť pomocou diaľkového ovládača

samsung_bendable_tv.jpg Samsung má vo zvyku demonštrovať na CES nevšedné dizajny televízorov a tento rok to nebolo inak. Predstavil 85-palcový (216 cm) prototyp, ktorý nazval jednoducho Bendable TV (ohýbateľný televízor). Model sa dal prepínať medzi podobou plochého panela a zakrivenej obrazovky stlačením jedného tlačidla na diaľkovom ovládači.

Mechanický systém potom tlačí na okraje obrazovky, aby sa dosiahla premena. Výrobca tvrdí, že sú situácie, keď je na sledovanie filmov vhodnejšia zakrivená obrazovka, no toto zlepšenie si zrejme vyžiada zvýšené náklady, a tak nie je isté, či sa tento koncept niekedy objaví na trhu v podobe spotrebiteľského produktu.

Samsung sa chce v tomto roku intenzívne zameriavať na zakrivené modely, patrí k nim aj 105-palcový (267 cm) ohnutý LCD televízor s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 5120 × 3160 bodov.

Podobný, hoci trochu menší prezentoval aj jeho rival LG. Prekvapujúci je však dizajn tohto masívneho modelu - zadný panel tvorí jeden kus ohnutého tvrdého dreva, je teda veľmi klzký.

Podľa Samsungu zakrivená obrazovka ponúka realistickejší obraz a vnem hĺbky, teda 3D efekt bez 3D okuliarov. Využíva však aj niekoľko nástrojov na postprocesingovú úpravu vstupného obrazu na dosiahnutie tohto efektu. Spoločnosť tieto nástroje nazýva auto depth enhancer. Ich úlohou je analyzovať obraz a rozpoznať, ktoré jeho časti sú v popredí a ktoré v pozadí. Potom sa zvyšuje kontrast medzi týmito oblasťami na ich vizuálne oddelenie.

Okrem 105-palcového modelu bude Samsung ponúkať aj 55, 65 a 78-palcové ohnuté 4K LCD televízory. No ceny ani dostupnosť týchto modelov zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá