Image
9.1.2014 0 Comments

CES 2014: Nový televízor Samsungu možno ohnúť pomocou diaľkového ovládača

samsung_bendable_tv.jpg Samsung má vo zvyku demonštrovať na CES nevšedné dizajny televízorov a tento rok to nebolo inak. Predstavil 85-palcový (216 cm) prototyp, ktorý nazval jednoducho Bendable TV (ohýbateľný televízor). Model sa dal prepínať medzi podobou plochého panela a zakrivenej obrazovky stlačením jedného tlačidla na diaľkovom ovládači.

Mechanický systém potom tlačí na okraje obrazovky, aby sa dosiahla premena. Výrobca tvrdí, že sú situácie, keď je na sledovanie filmov vhodnejšia zakrivená obrazovka, no toto zlepšenie si zrejme vyžiada zvýšené náklady, a tak nie je isté, či sa tento koncept niekedy objaví na trhu v podobe spotrebiteľského produktu.

Samsung sa chce v tomto roku intenzívne zameriavať na zakrivené modely, patrí k nim aj 105-palcový (267 cm) ohnutý LCD televízor s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 5120 × 3160 bodov.

Podobný, hoci trochu menší prezentoval aj jeho rival LG. Prekvapujúci je však dizajn tohto masívneho modelu - zadný panel tvorí jeden kus ohnutého tvrdého dreva, je teda veľmi klzký.

Podľa Samsungu zakrivená obrazovka ponúka realistickejší obraz a vnem hĺbky, teda 3D efekt bez 3D okuliarov. Využíva však aj niekoľko nástrojov na postprocesingovú úpravu vstupného obrazu na dosiahnutie tohto efektu. Spoločnosť tieto nástroje nazýva auto depth enhancer. Ich úlohou je analyzovať obraz a rozpoznať, ktoré jeho časti sú v popredí a ktoré v pozadí. Potom sa zvyšuje kontrast medzi týmito oblasťami na ich vizuálne oddelenie.

Okrem 105-palcového modelu bude Samsung ponúkať aj 55, 65 a 78-palcové ohnuté 4K LCD televízory. No ceny ani dostupnosť týchto modelov zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá