Image
14.1.2014 0 Comments

CES 2014: Neptune Pine – najmenší tablet či najväčšie hodinky?

neptune_pine.jpg Inteligentné hodinky uvedené na trh doteraz boli takmer bez výnimky spoločníkom iného zariadenia. Výhodou pre ich používateľov bola skutočnosť, že mohli dlhšie nechať svoj smartfón vo vrecku. Na veľtrhu CES 2014 však mohli návštevníci vidieť hodinky Neptune Pine, ktoré dokážu úplne nahradiť telefón.

Displeje inteligentných hodiniek mali doposiaľ veľkosť 1,2 až 1,6 palca, no Neptune Pine sa hrdí veľkým, 2,4-palcovým displejom (na porovnanie, je to o 108 % väčšia plocha, ako ponúka Galaxy Gear, a polovičná veľkosť displeja iPhonu 4S). Rozlíšenie je 320 × 240 pixelov.

Veľkosť takéhoto zariadenia treba starostlivo zvažovať. Nesmie zaberať na zápästí priveľa miesta, ale na druhej strane musí byť dostatočne veľké na to, aby sa na ňom dalo písať použitím jednej z mnohých androidových klávesníc. Väčšina nositeľnej elektroniky síce umožňuje hlasový vstup ako náhradu písania, no klávesnica príde vhod, ak potrebujete poslať správu niekde na verejnosti a nechcete, aby jej obsah počuli všetci okolo vás.

neptune_pine_klavesnica.jpg

Neptune Pine má aj prednú kameru VGA, použiteľnú na videočetovanie. K dispozícii je takisto zadný 5-megapixelový fotoaparát. Pýtate sa, ako sa dá použiť zadný fotoaparát na hodinkách? Telo hodiniek možno sňať z remienka a razom máte v rukách akýsi minismartfón. Potom už len namierite a stlačíte spúšť ako na bežnom smartfóne.

neptune_pine_fotoaparát.jpg

Neptune Pine obsahuje dvojjadrový procesor ARM Qualcomm Snapdragon s taktom 1,2 GHz. Má integrovaný prijímač GPS, akcelerometer, krokomer, kompas, podporuje 2G/3G, Wi-Fi, Bluetooth. Rozmery sú 66 × 54 × 14 mm, hmotnosť 61 g. Dodávať sa bude v 8, 16, 32 a 64 GB verzii. Ďalšie technické detaily si môžete pozrieť na webovej stránke produktu.

Pine sa nabíja cez port microUSB, ktorý sa odhalí, ak odoberiete hodinky z remienka. Podľa tvrdenia výrobcu hodinky umožnia 7 hodín prehliadania internetu pri pripojení cez Wi-Fi (810 mAh lítiovo-polymérová batéria). Žiaľ, Neptune Pine bežiaci na Androide 4.1 Jelly Bean zatiaľ nepodporuje Google Play a ďalšie služby Googlu. (Žeby Google blokoval prístup na ne pre menšie spoločnosti, pretože chce uviesť na trh vlastné inteligentné hodinky?) Výrobca sa vyjadril, že plánuje otvoriť vlastný app store pre Pine.

Každopádne ide o zaujímavé riešenie. Vložením SIM karty do hodiniek ušetríte priestor vo vrecku, no zariadenie je dosť robustné a na módnych prehliadkach sa s ním v blízkej budúcnosti zrejme nestretneme. Výrobca však pracuje na jeho hardvérovej revízii, a tak možno predpokladať, že druhá generácia hodiniek bude mať menšie rozmery.

Keďže ide o projekt z portálu Kickstarter, ako prví dostanú hodinky prispievatelia, a to už koncom tohto mesiaca. Ostatní si ich môžu predobjednať na webovej stránke produktu v cene od 335 dolárov.

Súvisiaci článok:
Neptune Pine - smartfón na zápästí, ktorý ostatné inteligentné hodinky schová do vrecka

Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá