Image
14.1.2014 0 Comments

CES 2014: Neptune Pine – najmenší tablet či najväčšie hodinky?

neptune_pine.jpg Inteligentné hodinky uvedené na trh doteraz boli takmer bez výnimky spoločníkom iného zariadenia. Výhodou pre ich používateľov bola skutočnosť, že mohli dlhšie nechať svoj smartfón vo vrecku. Na veľtrhu CES 2014 však mohli návštevníci vidieť hodinky Neptune Pine, ktoré dokážu úplne nahradiť telefón.

Displeje inteligentných hodiniek mali doposiaľ veľkosť 1,2 až 1,6 palca, no Neptune Pine sa hrdí veľkým, 2,4-palcovým displejom (na porovnanie, je to o 108 % väčšia plocha, ako ponúka Galaxy Gear, a polovičná veľkosť displeja iPhonu 4S). Rozlíšenie je 320 × 240 pixelov.

Veľkosť takéhoto zariadenia treba starostlivo zvažovať. Nesmie zaberať na zápästí priveľa miesta, ale na druhej strane musí byť dostatočne veľké na to, aby sa na ňom dalo písať použitím jednej z mnohých androidových klávesníc. Väčšina nositeľnej elektroniky síce umožňuje hlasový vstup ako náhradu písania, no klávesnica príde vhod, ak potrebujete poslať správu niekde na verejnosti a nechcete, aby jej obsah počuli všetci okolo vás.

neptune_pine_klavesnica.jpg

Neptune Pine má aj prednú kameru VGA, použiteľnú na videočetovanie. K dispozícii je takisto zadný 5-megapixelový fotoaparát. Pýtate sa, ako sa dá použiť zadný fotoaparát na hodinkách? Telo hodiniek možno sňať z remienka a razom máte v rukách akýsi minismartfón. Potom už len namierite a stlačíte spúšť ako na bežnom smartfóne.

neptune_pine_fotoaparát.jpg

Neptune Pine obsahuje dvojjadrový procesor ARM Qualcomm Snapdragon s taktom 1,2 GHz. Má integrovaný prijímač GPS, akcelerometer, krokomer, kompas, podporuje 2G/3G, Wi-Fi, Bluetooth. Rozmery sú 66 × 54 × 14 mm, hmotnosť 61 g. Dodávať sa bude v 8, 16, 32 a 64 GB verzii. Ďalšie technické detaily si môžete pozrieť na webovej stránke produktu.

Pine sa nabíja cez port microUSB, ktorý sa odhalí, ak odoberiete hodinky z remienka. Podľa tvrdenia výrobcu hodinky umožnia 7 hodín prehliadania internetu pri pripojení cez Wi-Fi (810 mAh lítiovo-polymérová batéria). Žiaľ, Neptune Pine bežiaci na Androide 4.1 Jelly Bean zatiaľ nepodporuje Google Play a ďalšie služby Googlu. (Žeby Google blokoval prístup na ne pre menšie spoločnosti, pretože chce uviesť na trh vlastné inteligentné hodinky?) Výrobca sa vyjadril, že plánuje otvoriť vlastný app store pre Pine.

Každopádne ide o zaujímavé riešenie. Vložením SIM karty do hodiniek ušetríte priestor vo vrecku, no zariadenie je dosť robustné a na módnych prehliadkach sa s ním v blízkej budúcnosti zrejme nestretneme. Výrobca však pracuje na jeho hardvérovej revízii, a tak možno predpokladať, že druhá generácia hodiniek bude mať menšie rozmery.

Keďže ide o projekt z portálu Kickstarter, ako prví dostanú hodinky prispievatelia, a to už koncom tohto mesiaca. Ostatní si ich môžu predobjednať na webovej stránke produktu v cene od 335 dolárov.

Súvisiaci článok:
Neptune Pine - smartfón na zápästí, ktorý ostatné inteligentné hodinky schová do vrecka

Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá