Image
13.1.2014 0 Comments

CES 2014: Inteligentné hodinky za 50 dolárov? Archos sľubuje nízku cenu aj dlhú výdrž batérie.

archos_hodinky_101.jpg Cena väčšiny dnešných inteligentných hodiniek začína na hranici 150 dolárov, Archos však sľubuje hodinky, ktoré budú stať o 100 dolárov menej.

Spoločnosť Archos je známa najmä svojimi lacnými tabletmi. Na výstave CES v Las Vegas predstavila tri inteligentné hodinky, pričom tie najlacnejšie sa budú predávať za 50 dolárov.

V porovnaní s aktuálnou konkurenciou ponúknu hodinky menej funkcií. Na rozdiel od Samsung Galaxy Gear nebudú mať fotoaparát a nevyužijete ich na telefonovanie.

Dizajn je na prvý pohľad pomerne jednoduchý a mierne pripomína hodinky Pebble. Archos ponúkne aj podobné funkcie ako Pebble – možnosť čítať správy a notifikácie z telefónu na displeji hodiniek. Hodinky sa takisto budú dať použiť ako diaľkové ovládanie pre aplikáciu na prehrávanie hudby. Niektoré modely ponúknu aj funkciu stopiek a predpoveď počasia.

Jednotlivé modely hodiniek od Archosu sa líšia najmä použitým displejom. Najdrahší model sa bude predávať za 129 dolárov a je vybavený 1,8 palcovým zahnutým displejom s technológiou elektronického atramentu. Na jedno nabitie údajne vydrží fungovať až 1,5 týždňa. 100 dolárová verzia má farebný dotykový LCD displej, avšak s výdržou iba 2 dni. Najlacnejší, 50 dolárový model, má čiernobielu LCD obrazovku a výdrž batérie takmer 2 týždne.

Hodinky by sa mali objaviť na trhu počas tohto leta. Spárovať sa budú dať so zariadeniami so systémom iOS a Android.

Zdroj: gigaom.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá