Image
13.1.2014 0 Comments

CES 2014: Inteligentné hodinky za 50 dolárov? Archos sľubuje nízku cenu aj dlhú výdrž batérie.

archos_hodinky_101.jpg Cena väčšiny dnešných inteligentných hodiniek začína na hranici 150 dolárov, Archos však sľubuje hodinky, ktoré budú stať o 100 dolárov menej.

Spoločnosť Archos je známa najmä svojimi lacnými tabletmi. Na výstave CES v Las Vegas predstavila tri inteligentné hodinky, pričom tie najlacnejšie sa budú predávať za 50 dolárov.

V porovnaní s aktuálnou konkurenciou ponúknu hodinky menej funkcií. Na rozdiel od Samsung Galaxy Gear nebudú mať fotoaparát a nevyužijete ich na telefonovanie.

Dizajn je na prvý pohľad pomerne jednoduchý a mierne pripomína hodinky Pebble. Archos ponúkne aj podobné funkcie ako Pebble – možnosť čítať správy a notifikácie z telefónu na displeji hodiniek. Hodinky sa takisto budú dať použiť ako diaľkové ovládanie pre aplikáciu na prehrávanie hudby. Niektoré modely ponúknu aj funkciu stopiek a predpoveď počasia.

Jednotlivé modely hodiniek od Archosu sa líšia najmä použitým displejom. Najdrahší model sa bude predávať za 129 dolárov a je vybavený 1,8 palcovým zahnutým displejom s technológiou elektronického atramentu. Na jedno nabitie údajne vydrží fungovať až 1,5 týždňa. 100 dolárová verzia má farebný dotykový LCD displej, avšak s výdržou iba 2 dni. Najlacnejší, 50 dolárový model, má čiernobielu LCD obrazovku a výdrž batérie takmer 2 týždne.

Hodinky by sa mali objaviť na trhu počas tohto leta. Spárovať sa budú dať so zariadeniami so systémom iOS a Android.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá