Image
13.1.2014 0 Comments

CES 2014: Inteligentné hodinky za 50 dolárov? Archos sľubuje nízku cenu aj dlhú výdrž batérie.

archos_hodinky_101.jpg Cena väčšiny dnešných inteligentných hodiniek začína na hranici 150 dolárov, Archos však sľubuje hodinky, ktoré budú stať o 100 dolárov menej.

Spoločnosť Archos je známa najmä svojimi lacnými tabletmi. Na výstave CES v Las Vegas predstavila tri inteligentné hodinky, pričom tie najlacnejšie sa budú predávať za 50 dolárov.

V porovnaní s aktuálnou konkurenciou ponúknu hodinky menej funkcií. Na rozdiel od Samsung Galaxy Gear nebudú mať fotoaparát a nevyužijete ich na telefonovanie.

Dizajn je na prvý pohľad pomerne jednoduchý a mierne pripomína hodinky Pebble. Archos ponúkne aj podobné funkcie ako Pebble – možnosť čítať správy a notifikácie z telefónu na displeji hodiniek. Hodinky sa takisto budú dať použiť ako diaľkové ovládanie pre aplikáciu na prehrávanie hudby. Niektoré modely ponúknu aj funkciu stopiek a predpoveď počasia.

Jednotlivé modely hodiniek od Archosu sa líšia najmä použitým displejom. Najdrahší model sa bude predávať za 129 dolárov a je vybavený 1,8 palcovým zahnutým displejom s technológiou elektronického atramentu. Na jedno nabitie údajne vydrží fungovať až 1,5 týždňa. 100 dolárová verzia má farebný dotykový LCD displej, avšak s výdržou iba 2 dni. Najlacnejší, 50 dolárový model, má čiernobielu LCD obrazovku a výdrž batérie takmer 2 týždne.

Hodinky by sa mali objaviť na trhu počas tohto leta. Spárovať sa budú dať so zariadeniami so systémom iOS a Android.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá