Image
9.1.2014 0 Comments

CES 2014: Intel predstavil kompletný počítač vo veľkosti SD karty

intel_edison.jpg V septembri na IDF predstavil Intel nový procesor Quark vo veľkosti jednej pätiny SoC Atom. Teraz si jeho dvojjadrová verzia našla cestu do maličkého počítača Edison s veľkosťou pamäťovej karty SD, ktorý vystavuje spoločnosť na veľtrhu CES.

Počítač Edison predstavil CEO Intelu Brian Krzanich počas svojej úvodnej prednášky, no neprezradil o ňom priveľa špecifík. Dozvedeli sme sa len to, že obsahuje dvojjadrový procesor Quark s jadrami taktovanými na 400 MHz, vyrobený 22 nm procesom. Edison má integrované technológie Wi-Fi a Bluetooth, pamäte LPDDR2 a úložisko na báze NAND. Intel však neprezradil, koľko pamäte a akú kapacitu úložiska vtesnal do tohto malého form factora.

Edison má nízku spotrebu a je určený do rozličných zariadení vrátane „internetu vecí" a nositeľnej elektroniky (wearables). Na veľtrhu bol demonštrovaný v detskom oblečení Mimo od spoločnosti Rest Devices, ktoré je vybavené senzormi a monitoruje dýchanie, teplotu a pohyby dieťaťa.

mimo_onesie.jpg

Intel spolupracuje s partnermi aj na vývoji biometrických slúchadiel, ktoré sledujú srdcový tep používateľa, a na bluetoothovom headsete s rozpoznávaním hlasu a celodennou výdržou batérie. Nevedno, či tieto dva „referenčné návrhy" sú založené konkrétne na počítači Edison, no zrejme obsahujú procesor Quark.

smart_headset.jpg

Intel sa venuje aj bezdrôtovému nabíjaniu. Predviedol nabíjaciu misku schopnú nabíjať viac zariadení bez presne určeného rozmiestnenia. Miska využíva magnetickú rezonanciu na odovzdávanie energie a Intel poznamenáva, že táto technológia je „základom pre priemyselnú špecifikáciu A4WP", podporovanú takými veľkými menami ako Qualcomm , Samsung , LG , HTC a pod.

Intel_Smart_Bowl.jpg

Firma chce bezdrôtové nabíjanie uplatniť nielen pre nositeľnú elektroniku, ale aj pre smartfóny, tablety a notebooky.

Zdroj: techreport.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá