Image
9.1.2014 0 Comments

CES 2014: Intel predstavil kompletný počítač vo veľkosti SD karty

intel_edison.jpg V septembri na IDF predstavil Intel nový procesor Quark vo veľkosti jednej pätiny SoC Atom. Teraz si jeho dvojjadrová verzia našla cestu do maličkého počítača Edison s veľkosťou pamäťovej karty SD, ktorý vystavuje spoločnosť na veľtrhu CES.

Počítač Edison predstavil CEO Intelu Brian Krzanich počas svojej úvodnej prednášky, no neprezradil o ňom priveľa špecifík. Dozvedeli sme sa len to, že obsahuje dvojjadrový procesor Quark s jadrami taktovanými na 400 MHz, vyrobený 22 nm procesom. Edison má integrované technológie Wi-Fi a Bluetooth, pamäte LPDDR2 a úložisko na báze NAND. Intel však neprezradil, koľko pamäte a akú kapacitu úložiska vtesnal do tohto malého form factora.

Edison má nízku spotrebu a je určený do rozličných zariadení vrátane „internetu vecí" a nositeľnej elektroniky (wearables). Na veľtrhu bol demonštrovaný v detskom oblečení Mimo od spoločnosti Rest Devices, ktoré je vybavené senzormi a monitoruje dýchanie, teplotu a pohyby dieťaťa.

mimo_onesie.jpg

Intel spolupracuje s partnermi aj na vývoji biometrických slúchadiel, ktoré sledujú srdcový tep používateľa, a na bluetoothovom headsete s rozpoznávaním hlasu a celodennou výdržou batérie. Nevedno, či tieto dva „referenčné návrhy" sú založené konkrétne na počítači Edison, no zrejme obsahujú procesor Quark.

smart_headset.jpg

Intel sa venuje aj bezdrôtovému nabíjaniu. Predviedol nabíjaciu misku schopnú nabíjať viac zariadení bez presne určeného rozmiestnenia. Miska využíva magnetickú rezonanciu na odovzdávanie energie a Intel poznamenáva, že táto technológia je „základom pre priemyselnú špecifikáciu A4WP", podporovanú takými veľkými menami ako Qualcomm , Samsung , LG , HTC a pod.

Intel_Smart_Bowl.jpg

Firma chce bezdrôtové nabíjanie uplatniť nielen pre nositeľnú elektroniku, ale aj pre smartfóny, tablety a notebooky.

Zdroj: techreport.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá