Image
10.1.2014 0 Comments

CES 2014: Intel RealSense - počítače dostanú nové zmysly na interakciu s človekom

intel_realsense.jpg Intel sa snaží presadiť nové typy rozhrania na PC. Na veľtrhu CES predstavil novú technológiu s názvom RealSense, ktorá sa má postarať o širšie uplatňovanie hlasového ovládania, počítačového videnia a 3D tlače.

Jeden z prvých hardvérových produktov s RealSense je malá kamerka, ktorú možno zabudovať do ľubovoľného zariadenia. Má schopnosť „vidieť" v troch rozmeroch, čo jej umožňuje vnímať vzdialenosť a zachytiť 3D informácie. Inými slovami, kamera pracuje podobne ako ľudské oko.

Mooly Eden, generálny manažér Intelu pre oblasť percepčnej výpočtovej techniky, naživo ukázal, ako zariadenie s takouto kamerkou môže vykonávať úpravy vo videostreame v reálnom čase. Demonštroval zmenu pozadia v rozhovore s Justine Ezarikovou (známou ako iJustine) cez Skype. Podľa Eden sa však možnosti kamerky neobmedzia len na digitálne modelovanie a editovanie živého prenosu videa. 3D kamera zvládne aj skenovanie trojrozmerných objektov a bude integrovaná aj do tlačiarne Sense od 3D Systems.

Ďalej predviedol Eden aj ovládanie gestami. Ukázal možnosti RealSense pomocou počítača s Windows 8, ktorý reagoval na pohyby jeho rúk bez použitia externého periférneho zariadenia, ako je napr. Leap Motion.

„Po desaťročia sa ľudia museli učiť nové jazyky, techniky a príkazy, aby zariadenia robili to, čo od nich chceme," povedal Mooly Eden. „S technológiou Intel RealSense to chceme obrátiť naruby, aby sa zariadenia učili chápať nás."

Eden je nadšený najmä hlasovým ovládaním, ktoré je podľa neho oveľa prirodzenejšie než ovládanie dotykom, pretože ľudia obyčajne nekomunikujú prostredníctvom dotyku.

Technológia RealSense sa objaví v druhej polovici tohto roka v počítačoch, tabletoch, notebookoch a zariadeniach typu all-in-one od výrobcov ako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC.

Intel sa však nezameriava len na vizuálnu stránku ovládania, pokračuje aj v partnerstve so spoločnosťou Nuance, ktorá vyvíja softvér na rozpoznávanie hlasu. Ich nový spoločný produkt má názov Dragon Assistant a bude k dispozícii pre tablety a PC už v tomto roku.

Bude fungovať podobne ako Siri, používatelia budú môcť napríklad vyhľadávať či prehrávať hudbu pomocou hlasových príkazov. Technológia RealSense je teda naozaj sľubná, uvidíme, či Intel skutočne prinesie širokú škálu nových vlastností a funkcií v blízkej budúcnosti.

Zdroj: mashable.com
digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá