Image
10.1.2014 0 Comments

CES 2014: Intel RealSense - počítače dostanú nové zmysly na interakciu s človekom

intel_realsense.jpg Intel sa snaží presadiť nové typy rozhrania na PC. Na veľtrhu CES predstavil novú technológiu s názvom RealSense, ktorá sa má postarať o širšie uplatňovanie hlasového ovládania, počítačového videnia a 3D tlače.

Jeden z prvých hardvérových produktov s RealSense je malá kamerka, ktorú možno zabudovať do ľubovoľného zariadenia. Má schopnosť „vidieť" v troch rozmeroch, čo jej umožňuje vnímať vzdialenosť a zachytiť 3D informácie. Inými slovami, kamera pracuje podobne ako ľudské oko.

Mooly Eden, generálny manažér Intelu pre oblasť percepčnej výpočtovej techniky, naživo ukázal, ako zariadenie s takouto kamerkou môže vykonávať úpravy vo videostreame v reálnom čase. Demonštroval zmenu pozadia v rozhovore s Justine Ezarikovou (známou ako iJustine) cez Skype. Podľa Eden sa však možnosti kamerky neobmedzia len na digitálne modelovanie a editovanie živého prenosu videa. 3D kamera zvládne aj skenovanie trojrozmerných objektov a bude integrovaná aj do tlačiarne Sense od 3D Systems.

Ďalej predviedol Eden aj ovládanie gestami. Ukázal možnosti RealSense pomocou počítača s Windows 8, ktorý reagoval na pohyby jeho rúk bez použitia externého periférneho zariadenia, ako je napr. Leap Motion.

„Po desaťročia sa ľudia museli učiť nové jazyky, techniky a príkazy, aby zariadenia robili to, čo od nich chceme," povedal Mooly Eden. „S technológiou Intel RealSense to chceme obrátiť naruby, aby sa zariadenia učili chápať nás."

Eden je nadšený najmä hlasovým ovládaním, ktoré je podľa neho oveľa prirodzenejšie než ovládanie dotykom, pretože ľudia obyčajne nekomunikujú prostredníctvom dotyku.

Technológia RealSense sa objaví v druhej polovici tohto roka v počítačoch, tabletoch, notebookoch a zariadeniach typu all-in-one od výrobcov ako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC.

Intel sa však nezameriava len na vizuálnu stránku ovládania, pokračuje aj v partnerstve so spoločnosťou Nuance, ktorá vyvíja softvér na rozpoznávanie hlasu. Ich nový spoločný produkt má názov Dragon Assistant a bude k dispozícii pre tablety a PC už v tomto roku.

Bude fungovať podobne ako Siri, používatelia budú môcť napríklad vyhľadávať či prehrávať hudbu pomocou hlasových príkazov. Technológia RealSense je teda naozaj sľubná, uvidíme, či Intel skutočne prinesie širokú škálu nových vlastností a funkcií v blízkej budúcnosti.

Zdroj: mashable.com
digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá