Image
8.1.2014 0 Comments

CES 2014: HP predstavilo Slate 21 Pro – ďalší Android AIO

HP_Slate_21_Pro_AiO.jpg Spoločnosť HP v Las Vegas uviedla na trh zaujímavý all-in-one monitor. Len v týchto dňoch sme vám predstavili podobný počin od firmy Acer, ktorý je síce pekný na pohľad, no jeho cenovka vás zrejme odradí od kúpy. Teraz prišla na rad konkurencia, ktorá priniesla nielen porovnateľné parametre, ale aj dostupnú cenu.

Najprv si pripomeňme parametre čerstvo predstaveného TA272 HUL". WQHD displej, polohovateľný medzi 30 až 80 stupňami, doplnený portom USB 3.0 a HDMI. Android 4.2 využívajúci 16 GB flash pamäte, poháňaný nešpecifikovaným procesorom Tegra. To je komplet, za ktorý si Acer vypýtal „slušných" 1099 amerických dolárov.

Hoci treba uznať, že zo stránky dizajnu je toto zariadenie naozaj príťažlivé a reproduktory Dolby Surround takisto nie sú štandardom. Napriek tomu by tento model ocenenie za pomer cena/výkon určite nezískalo.

HP_Slate_21_Proangles.jpg

Poďme sa však pozrieť na najnovšieho konkurenta od Hewlett-Packard. Tak ako v prípade Aceru, aj toto zariadenie predstavuje kombináciu monitora a Android PC. Cenu za oslnivý dizajn by síce nezískalo, no o to viac vás o jeho kvalitách presvedčia ostatné parametre.

Azda jediná nevýhoda je matný 21,5-palcový displej IPS s rozlíšením „len" full HD, dotykový a rovnako dobre polohovateľný, podobne ako jeho sok. Komplet v tomto prípade pobeží na novšom systéme 4.3. Úložný priestor má aj tu veľkosť 16 GB.

Potenciálne lepší je aj procesor, ktorým bude Tegra 4 od nVidie, a takisto 2 GB RAM. Konektivitu podobne zabezpečí port HDMI, vďaka ktorému môže byť pripojený plnohodnotný PC aj s Windows 8 alebo herná konzola.

Nevýhodná je absencia portu USB 3.0. Nahrádza ho však až trojica portov 2.0 na pripojenie viacerých periférií súčasne a o prípadný prenos dát sa postará slot na pamäťové karty. Webová kamera má rozlíšenie 720p a mikrofón so stereoreproduktormi je samozrejmosť.

A čo ponúkne zariadenie navyše? Napríklad Bluetooth 4.0 či bohatú softvérovú výbavu. Popri viacerých kancelárskych nástrojoch HP ponúka aj 50 GB úložného priestoru v službe Box.net. Okrem štandardnej Wi-Fi však poteší aj eternetový vstup na priame pripojenie na internet.

A na záver - v balení dostanete aj myš s klávesnicou. Vyzerá to teda, že ako celok je Slate 21 Pro jasný víťaz. A to sme ešte nespomenuli cenu, ktorá činí 399 dolárov. Matematika hovorí jasne. Obetovali by ste 700 dolárov navyše za necelých 6 palcov obrazovky a pekný obal?

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá