Image
8.1.2014 0 Comments

CES 2014: HP predstavilo Slate 21 Pro – ďalší Android AIO

HP_Slate_21_Pro_AiO.jpg Spoločnosť HP v Las Vegas uviedla na trh zaujímavý all-in-one monitor. Len v týchto dňoch sme vám predstavili podobný počin od firmy Acer, ktorý je síce pekný na pohľad, no jeho cenovka vás zrejme odradí od kúpy. Teraz prišla na rad konkurencia, ktorá priniesla nielen porovnateľné parametre, ale aj dostupnú cenu.

Najprv si pripomeňme parametre čerstvo predstaveného TA272 HUL". WQHD displej, polohovateľný medzi 30 až 80 stupňami, doplnený portom USB 3.0 a HDMI. Android 4.2 využívajúci 16 GB flash pamäte, poháňaný nešpecifikovaným procesorom Tegra. To je komplet, za ktorý si Acer vypýtal „slušných" 1099 amerických dolárov.

Hoci treba uznať, že zo stránky dizajnu je toto zariadenie naozaj príťažlivé a reproduktory Dolby Surround takisto nie sú štandardom. Napriek tomu by tento model ocenenie za pomer cena/výkon určite nezískalo.

HP_Slate_21_Proangles.jpg

Poďme sa však pozrieť na najnovšieho konkurenta od Hewlett-Packard. Tak ako v prípade Aceru, aj toto zariadenie predstavuje kombináciu monitora a Android PC. Cenu za oslnivý dizajn by síce nezískalo, no o to viac vás o jeho kvalitách presvedčia ostatné parametre.

Azda jediná nevýhoda je matný 21,5-palcový displej IPS s rozlíšením „len" full HD, dotykový a rovnako dobre polohovateľný, podobne ako jeho sok. Komplet v tomto prípade pobeží na novšom systéme 4.3. Úložný priestor má aj tu veľkosť 16 GB.

Potenciálne lepší je aj procesor, ktorým bude Tegra 4 od nVidie, a takisto 2 GB RAM. Konektivitu podobne zabezpečí port HDMI, vďaka ktorému môže byť pripojený plnohodnotný PC aj s Windows 8 alebo herná konzola.

Nevýhodná je absencia portu USB 3.0. Nahrádza ho však až trojica portov 2.0 na pripojenie viacerých periférií súčasne a o prípadný prenos dát sa postará slot na pamäťové karty. Webová kamera má rozlíšenie 720p a mikrofón so stereoreproduktormi je samozrejmosť.

A čo ponúkne zariadenie navyše? Napríklad Bluetooth 4.0 či bohatú softvérovú výbavu. Popri viacerých kancelárskych nástrojoch HP ponúka aj 50 GB úložného priestoru v službe Box.net. Okrem štandardnej Wi-Fi však poteší aj eternetový vstup na priame pripojenie na internet.

A na záver - v balení dostanete aj myš s klávesnicou. Vyzerá to teda, že ako celok je Slate 21 Pro jasný víťaz. A to sme ešte nespomenuli cenu, ktorá činí 399 dolárov. Matematika hovorí jasne. Obetovali by ste 700 dolárov navyše za necelých 6 palcov obrazovky a pekný obal?

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá