Image
10.1.2013 0 Comments

CES 2013: ASUS má najrýchlejšiu grafickú kartu na svete

ASUS predstavil na veľtrhu CES grafickú kartu ROG ARES II s dvoma grafickými procesormi AMD Radeon HD 7970 GHz Edition. ROG ARES II je v súčasnosti najrýchlejšia dostupná grafická karta na svete. Využíva nový hybridný systém chladenia, ktorý kombinuje chladenie kvapalinou a vzduchom. ROG ARES II prekonáva referenčnú kartu GeForce GTX 690 s dvoma grafickými procesormi o celých 13 %. Napriek tomu je jej prevádzková teplota o 31 °C nižšia.

ASUS ROG ARES II.jpg

ROG ARES II disponuje 6 GB grafickej pamäte GDDR5, takže aj v najnovších hrách v rozlíšení 1920 × 1200 a vyšších možno nastaviť maximálnu kvalitu zobrazenia. Dvadsaťfázové napájanie s odolnými komponentmi technológie Super Alloy Power so zvýšenou životnosťou dobre odoláva teplu a vysokému zaťaženiu. Vďaka tomu má karta ROG ARES II niekoľkonásobne dlhšiu životnosť ako referenčná karta GeForce GTX 690. Stabilitu karty ďalej zvyšuje digitálna regulácia napájania ASUS DIGI + VRM umožňujúca presné pretaktovanie prostredníctvom pribaleného nástroja ASUS GPU Tweak.

ASUS predstavil na veľtrhu CES produkty pre hráčov a na domácu zábavu. Patrí medzi ne USB D/A prevodník Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom. Predstavená bola aj základná doska E2KM1-I Deluxe formátu Mini-ITX, určená pre počítačové domáce kiná. Okrem toho ASUS ukázal výkonné zariadenia SSD ROG RAIDR Express pre stolové PC.

Základ pre domáce kiná

Základná doska ASUS E2KM1-I Deluxe Mini-ITX je špeciálne navrhnutá pre kompaktné počítačové domáce kiná, ktoré v obývacej izbe zaberú len minimum miesta. Doska E2KM1-I Deluxe obsahuje dvojjadrový procesor AMD E2-2000 a grafickú kartu Radeon HD 7340 kompatibilnú s DirectX 11, ktorá umožňuje prehrávanie videa v rozlíšení full HD 1080p. Aj zásluhou týchto komponentov doska poskytuje vysoký výkon, spojený s nízkymi požiadavkami na napájanie, čo sa odráža v dlhodobej úspore nákladov na elektrinu. Model E2KM1-I Deluxe využíva technológiu Wi-Fi GO!, ktorá slúži na bezdrôtové prepojenie s inteligentnými televízormi, PC, smartfónmi alebo tabletmi.

ASUS E2KM1I-DLX.jpg

USB D/A prevodník ASUS Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom zabezpečuje zdokonalený zvukový výstup z PC na špičkovej hi-fi úrovni. Vďačí za to šestici kvalitných polovodičových operačných zosilňovačov Muses 01 od spoločnosti New Japan Radio Company, ktoré patria medzi najlepšie komponenty v audiopriemysle. Xonar Essence One Muses Edition využíva osemnásobné symetrické prevzorkovanie zaisťujúce vyššiu presnosť zvukového podania bez straty zvukových detailov. K lepšiemu prednesu a zafarbeniu zvuku prispieva aj samostatný 600-ohmový slúchadlový zosilňovač so širokým dynamickým rozsahom.

ASUS Essence One MUSES.jpg

Rýchle úložisko ROG RAIDR Express pre stolové počítače

RAIDR Express predstavuje úložné zariadenia SSD pre hráčov, ktorí prahnú po maximálnom výkone svojho stolového PC. ROG RAIDR Express umožňuje vďaka väčšej šírke pásma rozhrania PCI Express výrazne rýchlejší prenos a načítanie dát v hrách ako jednotky SSD pripojené cez rozhranie SATA. Úložisko ROG RAIDR Express ponúka plnú kompatibilitu so všetkými najpoužívanejšími čipovými súpravami a operačnými systémami a možno ich použiť ako spúšťací disk na celkové zvýšenie výkonu.

ROG RAIDR Express.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá