Image
10.1.2013 0 Comments

CES 2013: ASUS má najrýchlejšiu grafickú kartu na svete

ASUS predstavil na veľtrhu CES grafickú kartu ROG ARES II s dvoma grafickými procesormi AMD Radeon HD 7970 GHz Edition. ROG ARES II je v súčasnosti najrýchlejšia dostupná grafická karta na svete. Využíva nový hybridný systém chladenia, ktorý kombinuje chladenie kvapalinou a vzduchom. ROG ARES II prekonáva referenčnú kartu GeForce GTX 690 s dvoma grafickými procesormi o celých 13 %. Napriek tomu je jej prevádzková teplota o 31 °C nižšia.

ASUS ROG ARES II.jpg

ROG ARES II disponuje 6 GB grafickej pamäte GDDR5, takže aj v najnovších hrách v rozlíšení 1920 × 1200 a vyšších možno nastaviť maximálnu kvalitu zobrazenia. Dvadsaťfázové napájanie s odolnými komponentmi technológie Super Alloy Power so zvýšenou životnosťou dobre odoláva teplu a vysokému zaťaženiu. Vďaka tomu má karta ROG ARES II niekoľkonásobne dlhšiu životnosť ako referenčná karta GeForce GTX 690. Stabilitu karty ďalej zvyšuje digitálna regulácia napájania ASUS DIGI + VRM umožňujúca presné pretaktovanie prostredníctvom pribaleného nástroja ASUS GPU Tweak.

ASUS predstavil na veľtrhu CES produkty pre hráčov a na domácu zábavu. Patrí medzi ne USB D/A prevodník Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom. Predstavená bola aj základná doska E2KM1-I Deluxe formátu Mini-ITX, určená pre počítačové domáce kiná. Okrem toho ASUS ukázal výkonné zariadenia SSD ROG RAIDR Express pre stolové PC.

Základ pre domáce kiná

Základná doska ASUS E2KM1-I Deluxe Mini-ITX je špeciálne navrhnutá pre kompaktné počítačové domáce kiná, ktoré v obývacej izbe zaberú len minimum miesta. Doska E2KM1-I Deluxe obsahuje dvojjadrový procesor AMD E2-2000 a grafickú kartu Radeon HD 7340 kompatibilnú s DirectX 11, ktorá umožňuje prehrávanie videa v rozlíšení full HD 1080p. Aj zásluhou týchto komponentov doska poskytuje vysoký výkon, spojený s nízkymi požiadavkami na napájanie, čo sa odráža v dlhodobej úspore nákladov na elektrinu. Model E2KM1-I Deluxe využíva technológiu Wi-Fi GO!, ktorá slúži na bezdrôtové prepojenie s inteligentnými televízormi, PC, smartfónmi alebo tabletmi.

ASUS E2KM1I-DLX.jpg

USB D/A prevodník ASUS Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom zabezpečuje zdokonalený zvukový výstup z PC na špičkovej hi-fi úrovni. Vďačí za to šestici kvalitných polovodičových operačných zosilňovačov Muses 01 od spoločnosti New Japan Radio Company, ktoré patria medzi najlepšie komponenty v audiopriemysle. Xonar Essence One Muses Edition využíva osemnásobné symetrické prevzorkovanie zaisťujúce vyššiu presnosť zvukového podania bez straty zvukových detailov. K lepšiemu prednesu a zafarbeniu zvuku prispieva aj samostatný 600-ohmový slúchadlový zosilňovač so širokým dynamickým rozsahom.

ASUS Essence One MUSES.jpg

Rýchle úložisko ROG RAIDR Express pre stolové počítače

RAIDR Express predstavuje úložné zariadenia SSD pre hráčov, ktorí prahnú po maximálnom výkone svojho stolového PC. ROG RAIDR Express umožňuje vďaka väčšej šírke pásma rozhrania PCI Express výrazne rýchlejší prenos a načítanie dát v hrách ako jednotky SSD pripojené cez rozhranie SATA. Úložisko ROG RAIDR Express ponúka plnú kompatibilitu so všetkými najpoužívanejšími čipovými súpravami a operačnými systémami a možno ich použiť ako spúšťací disk na celkové zvýšenie výkonu.

ROG RAIDR Express.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá