Image
12.1.2015 0 Comments

CES: Sharp má novú vlajkovú loď, 4K TV posúva smerom k 8K

sharp-4k2.jpg Televízory so 4K rozlíšením už nie sú nijaká novinka a výrobcovia sa už nevedia dočkať zavádzania 8K (7680 × 4320). Dôkazom je aj nový televízor od Sharpu, ktorý sa začne predávať ešte v priebehu roka 2015. 80-palcový model dostal meno AQUOS Beyond 4K Ultra HD TV.

Meno odkazuje na novú zaujímavú fintu. Sharp svoj televízor naučil vertikálne deliť pixely na dve polovice - subpixely, ktorým dokáže priraďovať odlišné farebné hodnoty. Výsledkom má byť obraz niekde medzi 4 a 8K rozlíšením. Samozrejme, technológia má svoje hranice, môže vytvoriť dojem ostrejšieho obrazu, ale nemôže zobraziť detail, ktorý nebol súčasťou pôvodného 4K obrazu.

Sharp svoju Beyond 4K vybavil aj lepšou technológiou upscalingu a zlepšil aj LED podsvietenie, vďaka čomu nový televízor ponúka širší rozsah farieb než jeho predchodcovia. Cenu sme sa zatiaľ ešte nedozvedeli, ale koncom roka by sa mal začať predávať v podobnej cenovej hladine ako ostatné hi-end TV.

sharp-4k.jpg

Sharp na CES priniesol aj tri nové „obyčajné" 4K televízory. Základný model UB30 sa bude predávať vo veľkostiach od 43 do 65 palcov a od starších TV ho odlíši predovšetkým nová technológia upscalingu. Drahší UE30 (60 - 80 palcov) je vybavený novšou verziou SmartCentral (4.0), systémom Android TV a obnovovaciu frekvenciu má posunutú na 480 Hz. Najdrahší model UH30 (70 - 80 palcov) má podsvietenie zlepšujúce farby, obnovovaciu frekvenciu 960 Hz a dotykový diaľkový ovládač.

Všetky tri modely sa na trhu objavia na jar, pričom ceny sa budú pohybovať od 750-dolárového 43-palcového UB30 až po 6000-dolárový UH30 s uhlopriečkou 80 palcov.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá