Image
9.1.2015 0 Comments

CES: Prilba GCS3 vraj tromfne Oculus Rift. Vyzerá však dosť monštruózne.

GCS3.jpg Kto by si trúfal prísť na najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky, zaplatiť si výstavnú plochu vedľa Oculus VR a propagovať svoj produkt ako „Oculus killer"? Hoci to znie ako bláznovstvo, presne to urobila spoločnosť 3DHead so svojím headsetom s označením GCS3.

Zrejme by ste očakávali, že to bude elegantný headset na virtuálnu realitu, no v skutočnosti ide o niečo iné. Je to dosť monštruózne zariadenie, ktoré sa nasadí na hlavu a na jednej strane má pripevnený 7-palcový tablet. Úlohou zariadenia je uzavrieť používateľa do prostredia, ktoré sleduje (teda izolovať od vonkajšieho sveta). Prilba neobsahuje nijakú optiku, preto musí byť displej vo vzdialenosti, na ktorú môže oko zaostriť. To je dôvod, prečo je zariadenie také veľké.

Headset GCS3 je teda niečo ako miniatúrne osobné kino, hoci slovo miniatúrne v tomto prípadenie je celkom adekvátne, keďže prilba je obrovská.

Hmotnosť headsetu GCS3 je 0,77 kg, čo sa možno na prvý pohľad nezdá veľa, ale keď budete mať zariadenie namontované na hlave, asi zmeníte názor. Podľa zástupcu spoločnosti 3DHead Jamesa Jacobsa vyššiu hmotnosť spôsobili dve veci - batéria a výrobný proces, akým prototyp vznikol. Bol totiž na urýchlenie výroby vytlačený na tlačiarni SLS, čo je druh 3D tlače používanej na rýchle prototypovanie. Hmotnosť finálneho produktu bude vraj len polovičná.

Rozmery však nebudú prvoradé v prípade, že zariadenie ponúkne skutočne jedinečný a pútavý zážitok. GCS3 stojí 595 dolárov, v cene je zahrnutá headsetová časť aj pripojený tablet. Podľa informácií z webovej stránky produktu možno zariadenie pripojiť k ľubovoľnému počítaču s Windows a použiť na sledovanie 3D (ale aj 2D) filmov bez okuliarov či na hranie hier. Tablet má operačný systém Android a aplikácie možno spúšťať priamo na ňom, na ovládanie hier potrebujete herný ovládač.

Zatiaľ ide o zvláštny pokus, ktorý pozíciu prilby Oculus Rift sotva ohrozí.

Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá