Image
9.1.2015 0 Comments

CES: Prilba GCS3 vraj tromfne Oculus Rift. Vyzerá však dosť monštruózne.

GCS3.jpg Kto by si trúfal prísť na najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky, zaplatiť si výstavnú plochu vedľa Oculus VR a propagovať svoj produkt ako „Oculus killer"? Hoci to znie ako bláznovstvo, presne to urobila spoločnosť 3DHead so svojím headsetom s označením GCS3.

Zrejme by ste očakávali, že to bude elegantný headset na virtuálnu realitu, no v skutočnosti ide o niečo iné. Je to dosť monštruózne zariadenie, ktoré sa nasadí na hlavu a na jednej strane má pripevnený 7-palcový tablet. Úlohou zariadenia je uzavrieť používateľa do prostredia, ktoré sleduje (teda izolovať od vonkajšieho sveta). Prilba neobsahuje nijakú optiku, preto musí byť displej vo vzdialenosti, na ktorú môže oko zaostriť. To je dôvod, prečo je zariadenie také veľké.

Headset GCS3 je teda niečo ako miniatúrne osobné kino, hoci slovo miniatúrne v tomto prípadenie je celkom adekvátne, keďže prilba je obrovská.

Hmotnosť headsetu GCS3 je 0,77 kg, čo sa možno na prvý pohľad nezdá veľa, ale keď budete mať zariadenie namontované na hlave, asi zmeníte názor. Podľa zástupcu spoločnosti 3DHead Jamesa Jacobsa vyššiu hmotnosť spôsobili dve veci - batéria a výrobný proces, akým prototyp vznikol. Bol totiž na urýchlenie výroby vytlačený na tlačiarni SLS, čo je druh 3D tlače používanej na rýchle prototypovanie. Hmotnosť finálneho produktu bude vraj len polovičná.

Rozmery však nebudú prvoradé v prípade, že zariadenie ponúkne skutočne jedinečný a pútavý zážitok. GCS3 stojí 595 dolárov, v cene je zahrnutá headsetová časť aj pripojený tablet. Podľa informácií z webovej stránky produktu možno zariadenie pripojiť k ľubovoľnému počítaču s Windows a použiť na sledovanie 3D (ale aj 2D) filmov bez okuliarov či na hranie hier. Tablet má operačný systém Android a aplikácie možno spúšťať priamo na ňom, na ovládanie hier potrebujete herný ovládač.

Zatiaľ ide o zvláštny pokus, ktorý pozíciu prilby Oculus Rift sotva ohrozí.

Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá