Image
9.1.2015 0 Comments

CES: Prilba GCS3 vraj tromfne Oculus Rift. Vyzerá však dosť monštruózne.

GCS3.jpg Kto by si trúfal prísť na najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky, zaplatiť si výstavnú plochu vedľa Oculus VR a propagovať svoj produkt ako „Oculus killer"? Hoci to znie ako bláznovstvo, presne to urobila spoločnosť 3DHead so svojím headsetom s označením GCS3.

Zrejme by ste očakávali, že to bude elegantný headset na virtuálnu realitu, no v skutočnosti ide o niečo iné. Je to dosť monštruózne zariadenie, ktoré sa nasadí na hlavu a na jednej strane má pripevnený 7-palcový tablet. Úlohou zariadenia je uzavrieť používateľa do prostredia, ktoré sleduje (teda izolovať od vonkajšieho sveta). Prilba neobsahuje nijakú optiku, preto musí byť displej vo vzdialenosti, na ktorú môže oko zaostriť. To je dôvod, prečo je zariadenie také veľké.

Headset GCS3 je teda niečo ako miniatúrne osobné kino, hoci slovo miniatúrne v tomto prípadenie je celkom adekvátne, keďže prilba je obrovská.

Hmotnosť headsetu GCS3 je 0,77 kg, čo sa možno na prvý pohľad nezdá veľa, ale keď budete mať zariadenie namontované na hlave, asi zmeníte názor. Podľa zástupcu spoločnosti 3DHead Jamesa Jacobsa vyššiu hmotnosť spôsobili dve veci - batéria a výrobný proces, akým prototyp vznikol. Bol totiž na urýchlenie výroby vytlačený na tlačiarni SLS, čo je druh 3D tlače používanej na rýchle prototypovanie. Hmotnosť finálneho produktu bude vraj len polovičná.

Rozmery však nebudú prvoradé v prípade, že zariadenie ponúkne skutočne jedinečný a pútavý zážitok. GCS3 stojí 595 dolárov, v cene je zahrnutá headsetová časť aj pripojený tablet. Podľa informácií z webovej stránky produktu možno zariadenie pripojiť k ľubovoľnému počítaču s Windows a použiť na sledovanie 3D (ale aj 2D) filmov bez okuliarov či na hranie hier. Tablet má operačný systém Android a aplikácie možno spúšťať priamo na ňom, na ovládanie hier potrebujete herný ovládač.

Zatiaľ ide o zvláštny pokus, ktorý pozíciu prilby Oculus Rift sotva ohrozí.

Zdroj: engadget.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá