Image
13.1.2015 0 Comments

CES: Modulárne smart hodinky Blocks si poskladáte podľa aktuálnej potreby

phonebloks_modular_smart_watch.jpg Jeden z najväčších problémov súčasných smart hodiniek je výdrž batérie. Veď komu sa chce nabíjať hodinky každý večer? No čo keby boli vaše inteligentné hodinky vyrobené z modulárnych blokov a pridali by ste do nich toľko batérií, koľko sa vám páči?

Na tejto myšlienke sú založené nové smart hodinky Blocks, ktoré by mal byť na jar predstavené aj na portáli Kickstarter. Moduly sa však neobmedzujú len na prídavné batérie, doplniť možno aj moduly na GPS, bezkontaktné platby, mikrofón, SIM kartu na hovory, monitor tepovej frekvencie a pod.

Tím stojaci za projektom očakáva, že základný modul s obrazovkou bude stáť 150 dolárov a každý ďalší prídavný vyjde na 20 až 40 dolárov. Na kompletnú súpravu budete potrebovať asi 330 dolárov. Zaujíma vás výdrž batérie? Tá základná vydrží na jeden deň používania a s každým ďalším 100 mAh modulom získate pol dňa navyše.

blocks_watches.jpg

A ak sa vám to všetko zdá akési povedomé, bude to asi tým, že s nápadom prišiel tím Phonebloks, tvorca návrhu modulárneho smartfónu, ktorý sa neskôr pod názvom Project Ara dostal pod krídla Motoroly a neskôr Googlu.

Spoločnosť Phonebloks predstavila svoje modulárne inteligentné hodinky aj na veľtrhu CES. Jednotlivé moduly sú vlastne časti remienka hodiniek.

Hodinky Blocks budú postavené na otvorenej hardvérovej aj softvérovej platforme, takže každý si bude môcť pre ne vyrobiť ďalšie moduly. Operačný systém bude najprv vlastný, bude podporovať smartfóny s Androidom aj iOS. Autori však zvažujú zavedenie Android Wear v budúcej verzii softvéru.

Zdroj: ces.gizmodo.com
itproportal.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá