Image
13.1.2015 0 Comments

CES: Modulárne smart hodinky Blocks si poskladáte podľa aktuálnej potreby

phonebloks_modular_smart_watch.jpg Jeden z najväčších problémov súčasných smart hodiniek je výdrž batérie. Veď komu sa chce nabíjať hodinky každý večer? No čo keby boli vaše inteligentné hodinky vyrobené z modulárnych blokov a pridali by ste do nich toľko batérií, koľko sa vám páči?

Na tejto myšlienke sú založené nové smart hodinky Blocks, ktoré by mal byť na jar predstavené aj na portáli Kickstarter. Moduly sa však neobmedzujú len na prídavné batérie, doplniť možno aj moduly na GPS, bezkontaktné platby, mikrofón, SIM kartu na hovory, monitor tepovej frekvencie a pod.

Tím stojaci za projektom očakáva, že základný modul s obrazovkou bude stáť 150 dolárov a každý ďalší prídavný vyjde na 20 až 40 dolárov. Na kompletnú súpravu budete potrebovať asi 330 dolárov. Zaujíma vás výdrž batérie? Tá základná vydrží na jeden deň používania a s každým ďalším 100 mAh modulom získate pol dňa navyše.

blocks_watches.jpg

A ak sa vám to všetko zdá akési povedomé, bude to asi tým, že s nápadom prišiel tím Phonebloks, tvorca návrhu modulárneho smartfónu, ktorý sa neskôr pod názvom Project Ara dostal pod krídla Motoroly a neskôr Googlu.

Spoločnosť Phonebloks predstavila svoje modulárne inteligentné hodinky aj na veľtrhu CES. Jednotlivé moduly sú vlastne časti remienka hodiniek.

Hodinky Blocks budú postavené na otvorenej hardvérovej aj softvérovej platforme, takže každý si bude môcť pre ne vyrobiť ďalšie moduly. Operačný systém bude najprv vlastný, bude podporovať smartfóny s Androidom aj iOS. Autori však zvažujú zavedenie Android Wear v budúcej verzii softvéru.

Zdroj: ces.gizmodo.com
itproportal.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá