Image
13.1.2015 0 Comments

CES: Modulárne smart hodinky Blocks si poskladáte podľa aktuálnej potreby

phonebloks_modular_smart_watch.jpg Jeden z najväčších problémov súčasných smart hodiniek je výdrž batérie. Veď komu sa chce nabíjať hodinky každý večer? No čo keby boli vaše inteligentné hodinky vyrobené z modulárnych blokov a pridali by ste do nich toľko batérií, koľko sa vám páči?

Na tejto myšlienke sú založené nové smart hodinky Blocks, ktoré by mal byť na jar predstavené aj na portáli Kickstarter. Moduly sa však neobmedzujú len na prídavné batérie, doplniť možno aj moduly na GPS, bezkontaktné platby, mikrofón, SIM kartu na hovory, monitor tepovej frekvencie a pod.

Tím stojaci za projektom očakáva, že základný modul s obrazovkou bude stáť 150 dolárov a každý ďalší prídavný vyjde na 20 až 40 dolárov. Na kompletnú súpravu budete potrebovať asi 330 dolárov. Zaujíma vás výdrž batérie? Tá základná vydrží na jeden deň používania a s každým ďalším 100 mAh modulom získate pol dňa navyše.

blocks_watches.jpg

A ak sa vám to všetko zdá akési povedomé, bude to asi tým, že s nápadom prišiel tím Phonebloks, tvorca návrhu modulárneho smartfónu, ktorý sa neskôr pod názvom Project Ara dostal pod krídla Motoroly a neskôr Googlu.

Spoločnosť Phonebloks predstavila svoje modulárne inteligentné hodinky aj na veľtrhu CES. Jednotlivé moduly sú vlastne časti remienka hodiniek.

Hodinky Blocks budú postavené na otvorenej hardvérovej aj softvérovej platforme, takže každý si bude môcť pre ne vyrobiť ďalšie moduly. Operačný systém bude najprv vlastný, bude podporovať smartfóny s Androidom aj iOS. Autori však zvažujú zavedenie Android Wear v budúcej verzii softvéru.

Zdroj: ces.gizmodo.com
itproportal.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá