Image
13.1.2015 0 Comments

CES: MakerBot už vie tlačiť v 3D aj pomocou kovu, dreva a kameňa

makerbot_3d_print.jpg Výrobca 3D tlačiarní MakerBot predstavil na CES 2015 nové náplne pre svoje zariadenia. Ide o materiál na báze PLA, ale s kompozitom obsahujúcim skutočný kov, kameň a drevo. Predviedol aj funkciu diaľkového monitorovania svojich najnovších 3D tlačiarní.

Vďaka novému typu kompozitného vlákna PLA s prímesou kovu, dreva a kameňa budú mať vytlačené objekty vzhľad a aj niektoré vlastnosti použitých materiálov. Napríklad predmety vytlačené z kovového vlákna PLA sa budú dať zmagnetizovať a budú aj ťažšie ako predmety vytlačeného z čistého plastového vlákna PLA. Budete si tak môcť zhotoviť hoci vlastné magnetky na chladničku.

MakerBot ukázal aj niektoré objekty vytlačeného z nového typu vlákna, ktoré vyzerali veľmi realisticky. Napríklad kladivo zhotovené 3D tlačou z takéhoto materiálu vyzerá ako bežné kladivo a dá sa tak aj použiť.

Spoločnosť predstavila aj návrh inteligentného extrudéra (Smart Extruder), ktorý umožní rýchlu výmenu tlačového materiálu, vyžadovanú pri zhotovovaní kompozitných 3D objektov.

smart_extruder.jpg

Ak totiž chcete tlačiť z nových materiálov, potrebujete osobitný extrudér pre každý typ materiálu. Zariadenia z piatej generácie 3D tlačiarní MakerBot podporujú inteligentný extrudér, ktorý umožní ľahkú výmenu. Spoločnosť začne inteligentné extrudéry dodávať na trh v druhej polovici tohto roka. Dovtedy by sa do nových modelov tlačiarní mala integrovať aj funkcia Mobile True Remote Monitoring. Tá umožní diaľkové monitorovanie 3D tlačových úloh cez Wi-Fi alebo mobilný signál. Vzhľadom na to, že 3D tlač môže trvať aj niekoľko hodín, bude to veľmi užitočná vlastnosť.

Zdroj: cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá