Image
13.1.2015 0 Comments

CES: MakerBot už vie tlačiť v 3D aj pomocou kovu, dreva a kameňa

makerbot_3d_print.jpg Výrobca 3D tlačiarní MakerBot predstavil na CES 2015 nové náplne pre svoje zariadenia. Ide o materiál na báze PLA, ale s kompozitom obsahujúcim skutočný kov, kameň a drevo. Predviedol aj funkciu diaľkového monitorovania svojich najnovších 3D tlačiarní.

Vďaka novému typu kompozitného vlákna PLA s prímesou kovu, dreva a kameňa budú mať vytlačené objekty vzhľad a aj niektoré vlastnosti použitých materiálov. Napríklad predmety vytlačené z kovového vlákna PLA sa budú dať zmagnetizovať a budú aj ťažšie ako predmety vytlačeného z čistého plastového vlákna PLA. Budete si tak môcť zhotoviť hoci vlastné magnetky na chladničku.

MakerBot ukázal aj niektoré objekty vytlačeného z nového typu vlákna, ktoré vyzerali veľmi realisticky. Napríklad kladivo zhotovené 3D tlačou z takéhoto materiálu vyzerá ako bežné kladivo a dá sa tak aj použiť.

Spoločnosť predstavila aj návrh inteligentného extrudéra (Smart Extruder), ktorý umožní rýchlu výmenu tlačového materiálu, vyžadovanú pri zhotovovaní kompozitných 3D objektov.

smart_extruder.jpg

Ak totiž chcete tlačiť z nových materiálov, potrebujete osobitný extrudér pre každý typ materiálu. Zariadenia z piatej generácie 3D tlačiarní MakerBot podporujú inteligentný extrudér, ktorý umožní ľahkú výmenu. Spoločnosť začne inteligentné extrudéry dodávať na trh v druhej polovici tohto roka. Dovtedy by sa do nových modelov tlačiarní mala integrovať aj funkcia Mobile True Remote Monitoring. Tá umožní diaľkové monitorovanie 3D tlačových úloh cez Wi-Fi alebo mobilný signál. Vzhľadom na to, že 3D tlač môže trvať aj niekoľko hodín, bude to veľmi užitočná vlastnosť.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá