Image
15.1.2015 0 Comments

CES: Kamera EyeLock môže skenovaním dúhovky odsunúť heslá do zabudnutia

EyeLock_screen.jpg Spoločnosť EyeLock, známa svojou bezpečnostnou kamerou skenujúcou dúhovku, predstavila na CES 2015 zmenšenú verziu svojej technológie, ktorá sa dá integrovať do notebookov.

Skenovanie dúhovky sa uskutočňuje pomocou dvoch infračervených kamier. Spoločnosť tvrdí, že žiadne dve dúhovky nie sú rovnaké. Aplikácia EyeLock potom porovná sken so vzorkami uloženými v pamäti (lokálne, nie na vzdialenom serveri) a overí vašu identitu. Následne aplikácia odomkne počítač.

Okrem odomknutia notebooku môže byť technológia EyeLock použitá aj na automatické zadanie hesla pre webové stránky a aplikácie, čím odpadá nutnosť pamätať si rôzne heslá. A keďže nič nepíšete, nemôžu vaše prihlasovacie údaje zachytiť keyloggery.

myris_eyelock_scanner.jpg

Počas demonštrácie technológie na CES stačilo priblížiť tvár používateľa čo najviac ku kamere a notebook sa takmer okamžite otvoril na pracovnej plocha Windows.


V súčasnosti EyeLock začal ponúkať za 279 dolárov zariadenie Myris vo veľkosti hokejového puku, ktoré sa pripojí k notebooku a plní rovnakú úlohu. Je to veľmi dobrý spôsob zabezpečenia notebooku. Ibaže si vyžaduje použitie osobitného periférneho zariadenia, čo môže byť dosť nepohodlné napríklad počas cestovania.

Myris_Eyelock.png

Kamera EyeLock pre notebooky je zatiaľ vo fáze prototypu, no spoločnosť od novembra spolupracuje s firmou Wistron na integrácii tejto technológie do PC, set-top boxov a ďalšej spotrebnej elektroniky a firemných zariadení. Je to užitočný krok vpred, pokiaľ ide o zabezpečenie notebooku. No zrejme ešte chvíľu potrvá, kým táto technológia predstihne identifikáciu pomocou odtlačku prsta, čo je dnes primárny biometrický prostriedok na zaistenie bezpečnosti dát.

Zdroj: tomsguide.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá