Image
15.1.2015 0 Comments

CES: Kamera EyeLock môže skenovaním dúhovky odsunúť heslá do zabudnutia

EyeLock_screen.jpg Spoločnosť EyeLock, známa svojou bezpečnostnou kamerou skenujúcou dúhovku, predstavila na CES 2015 zmenšenú verziu svojej technológie, ktorá sa dá integrovať do notebookov.

Skenovanie dúhovky sa uskutočňuje pomocou dvoch infračervených kamier. Spoločnosť tvrdí, že žiadne dve dúhovky nie sú rovnaké. Aplikácia EyeLock potom porovná sken so vzorkami uloženými v pamäti (lokálne, nie na vzdialenom serveri) a overí vašu identitu. Následne aplikácia odomkne počítač.

Okrem odomknutia notebooku môže byť technológia EyeLock použitá aj na automatické zadanie hesla pre webové stránky a aplikácie, čím odpadá nutnosť pamätať si rôzne heslá. A keďže nič nepíšete, nemôžu vaše prihlasovacie údaje zachytiť keyloggery.

myris_eyelock_scanner.jpg

Počas demonštrácie technológie na CES stačilo priblížiť tvár používateľa čo najviac ku kamere a notebook sa takmer okamžite otvoril na pracovnej plocha Windows.


V súčasnosti EyeLock začal ponúkať za 279 dolárov zariadenie Myris vo veľkosti hokejového puku, ktoré sa pripojí k notebooku a plní rovnakú úlohu. Je to veľmi dobrý spôsob zabezpečenia notebooku. Ibaže si vyžaduje použitie osobitného periférneho zariadenia, čo môže byť dosť nepohodlné napríklad počas cestovania.

Myris_Eyelock.png

Kamera EyeLock pre notebooky je zatiaľ vo fáze prototypu, no spoločnosť od novembra spolupracuje s firmou Wistron na integrácii tejto technológie do PC, set-top boxov a ďalšej spotrebnej elektroniky a firemných zariadení. Je to užitočný krok vpred, pokiaľ ide o zabezpečenie notebooku. No zrejme ešte chvíľu potrvá, kým táto technológia predstihne identifikáciu pomocou odtlačku prsta, čo je dnes primárny biometrický prostriedok na zaistenie bezpečnosti dát.

Zdroj: tomsguide.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá