Image
15.1.2015 0 Comments

CES: Kamera EyeLock môže skenovaním dúhovky odsunúť heslá do zabudnutia

EyeLock_screen.jpg Spoločnosť EyeLock, známa svojou bezpečnostnou kamerou skenujúcou dúhovku, predstavila na CES 2015 zmenšenú verziu svojej technológie, ktorá sa dá integrovať do notebookov.

Skenovanie dúhovky sa uskutočňuje pomocou dvoch infračervených kamier. Spoločnosť tvrdí, že žiadne dve dúhovky nie sú rovnaké. Aplikácia EyeLock potom porovná sken so vzorkami uloženými v pamäti (lokálne, nie na vzdialenom serveri) a overí vašu identitu. Následne aplikácia odomkne počítač.

Okrem odomknutia notebooku môže byť technológia EyeLock použitá aj na automatické zadanie hesla pre webové stránky a aplikácie, čím odpadá nutnosť pamätať si rôzne heslá. A keďže nič nepíšete, nemôžu vaše prihlasovacie údaje zachytiť keyloggery.

myris_eyelock_scanner.jpg

Počas demonštrácie technológie na CES stačilo priblížiť tvár používateľa čo najviac ku kamere a notebook sa takmer okamžite otvoril na pracovnej plocha Windows.


V súčasnosti EyeLock začal ponúkať za 279 dolárov zariadenie Myris vo veľkosti hokejového puku, ktoré sa pripojí k notebooku a plní rovnakú úlohu. Je to veľmi dobrý spôsob zabezpečenia notebooku. Ibaže si vyžaduje použitie osobitného periférneho zariadenia, čo môže byť dosť nepohodlné napríklad počas cestovania.

Myris_Eyelock.png

Kamera EyeLock pre notebooky je zatiaľ vo fáze prototypu, no spoločnosť od novembra spolupracuje s firmou Wistron na integrácii tejto technológie do PC, set-top boxov a ďalšej spotrebnej elektroniky a firemných zariadení. Je to užitočný krok vpred, pokiaľ ide o zabezpečenie notebooku. No zrejme ešte chvíľu potrvá, kým táto technológia predstihne identifikáciu pomocou odtlačku prsta, čo je dnes primárny biometrický prostriedok na zaistenie bezpečnosti dát.

Zdroj: tomsguide.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá