Image
12.1.2015 0 Comments

CES: High-tech topánky Glagla sú okrem iného aj vykurované. Teplotu nastavíte cez smartfón

glagla_connect_shoes.jpg Ak ste nadšenec fitnes a chcete svoju aktivitu sledovať pomocou moderných technológií, môžete použiť náramok Jawbone či Fitbit. No francúzsky výrobca obuvi Glagla prišiel s novým nápadom - na veľtrhu CES vystavuje „pripojenú" športovú obuv, ktorá sleduje metriky fitnes s bezkonkurenčnou presnosťou.

Technológia Zhor-Tech, ktorou je obuv vybavená, zahŕňa čip na bluetoothové spojenie s aplikáciou pre iOS i Android, ako aj senzory zabudované do stielky topánok. To podľa výrobcu umožňuje obuvi Glagla Connect počítať kroky, kalórie a zistiť výšku s vyššou presnosťou, ako zvládne ľubovoľné iné zariadenie na monitorovanie aktivít fitnes na trhu.

glagla_connect.jpg

A okrem pripojenia má nová športová obuv aj niekoľko ďalších výhod - podporuje správne držanie tela a zdravie nôh. Konštrukcia stielky totiž podporuje klenbu nohy, obsahuje špeciálny vankúš pod pätu, ktorý rozloží náraz na celú dĺžku chodidla, a predná flexibilná časť je navrhnutá tak, aby sa ohýbala spolu s prirodzeným pohybom nôh. A na zvýšenie pohodlia pri behu ponúka Glagla aj vyhrievaciu vložku Digitsole, ktorú môžete použiť aj v ľubovoľnej inej topánke. Obsahuje zabudovaný termostat a poslúži takisto ako tracker na sledovanie cvičenia.

glagla_digitsole.jpg

Funkciu vykurovania možno aktivovať cez smartfónovú aplikáciu, pričom pre každú vložku môžete individuálne nastaviť optimálnu teplotu. Životnosť batérie je dimenzovaná na 6 až 9 hodín nepretržitého dodávania tepla, závisí však od toho, akú teplotu si nastavíte - čím bude vyššia, tým rýchlejšie sa batéria vybije.

Digitsole_app.png

V zadnej časti každej vložky je pod záklopkou skrytý port microUSB. Zástupca spoločnosti uviedol, že úplné dobitie batérie trvá asi 3 hodiny. Balenie dvoch vložiek Digitsole sa bude v Európe predávať za 150 eur.

digitsole_charger.jpg

Hoci Glagla tvrdí, že jeho Connect bude „prvá pripojená obuv dostupná na svetovom trhu", vzhľadom na to, že sa má do predaja dostať koncom roka 2015 alebo začiatkom roka 2016, nemusí to byť pravda. V súčasnosti totiž výrobca Lechal prijíma predobjednávky na svoje topánky spojené s Google Maps, ktoré vás pomocou vibrácií udržia na správnej ceste. A výrobca športového oblečenia Adidas začal inteligentné kopačky predávať už v roku 2011.

Zdroj: gizmag.com
cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá