Image
12.1.2015 0 Comments

CES: High-tech topánky Glagla sú okrem iného aj vykurované. Teplotu nastavíte cez smartfón

glagla_connect_shoes.jpg Ak ste nadšenec fitnes a chcete svoju aktivitu sledovať pomocou moderných technológií, môžete použiť náramok Jawbone či Fitbit. No francúzsky výrobca obuvi Glagla prišiel s novým nápadom - na veľtrhu CES vystavuje „pripojenú" športovú obuv, ktorá sleduje metriky fitnes s bezkonkurenčnou presnosťou.

Technológia Zhor-Tech, ktorou je obuv vybavená, zahŕňa čip na bluetoothové spojenie s aplikáciou pre iOS i Android, ako aj senzory zabudované do stielky topánok. To podľa výrobcu umožňuje obuvi Glagla Connect počítať kroky, kalórie a zistiť výšku s vyššou presnosťou, ako zvládne ľubovoľné iné zariadenie na monitorovanie aktivít fitnes na trhu.

glagla_connect.jpg

A okrem pripojenia má nová športová obuv aj niekoľko ďalších výhod - podporuje správne držanie tela a zdravie nôh. Konštrukcia stielky totiž podporuje klenbu nohy, obsahuje špeciálny vankúš pod pätu, ktorý rozloží náraz na celú dĺžku chodidla, a predná flexibilná časť je navrhnutá tak, aby sa ohýbala spolu s prirodzeným pohybom nôh. A na zvýšenie pohodlia pri behu ponúka Glagla aj vyhrievaciu vložku Digitsole, ktorú môžete použiť aj v ľubovoľnej inej topánke. Obsahuje zabudovaný termostat a poslúži takisto ako tracker na sledovanie cvičenia.

glagla_digitsole.jpg

Funkciu vykurovania možno aktivovať cez smartfónovú aplikáciu, pričom pre každú vložku môžete individuálne nastaviť optimálnu teplotu. Životnosť batérie je dimenzovaná na 6 až 9 hodín nepretržitého dodávania tepla, závisí však od toho, akú teplotu si nastavíte - čím bude vyššia, tým rýchlejšie sa batéria vybije.

Digitsole_app.png

V zadnej časti každej vložky je pod záklopkou skrytý port microUSB. Zástupca spoločnosti uviedol, že úplné dobitie batérie trvá asi 3 hodiny. Balenie dvoch vložiek Digitsole sa bude v Európe predávať za 150 eur.

digitsole_charger.jpg

Hoci Glagla tvrdí, že jeho Connect bude „prvá pripojená obuv dostupná na svetovom trhu", vzhľadom na to, že sa má do predaja dostať koncom roka 2015 alebo začiatkom roka 2016, nemusí to byť pravda. V súčasnosti totiž výrobca Lechal prijíma predobjednávky na svoje topánky spojené s Google Maps, ktoré vás pomocou vibrácií udržia na správnej ceste. A výrobca športového oblečenia Adidas začal inteligentné kopačky predávať už v roku 2011.

Zdroj: gizmag.com
cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá