Image
12.1.2015 0 Comments

CES: High-tech topánky Glagla sú okrem iného aj vykurované. Teplotu nastavíte cez smartfón

glagla_connect_shoes.jpg Ak ste nadšenec fitnes a chcete svoju aktivitu sledovať pomocou moderných technológií, môžete použiť náramok Jawbone či Fitbit. No francúzsky výrobca obuvi Glagla prišiel s novým nápadom - na veľtrhu CES vystavuje „pripojenú" športovú obuv, ktorá sleduje metriky fitnes s bezkonkurenčnou presnosťou.

Technológia Zhor-Tech, ktorou je obuv vybavená, zahŕňa čip na bluetoothové spojenie s aplikáciou pre iOS i Android, ako aj senzory zabudované do stielky topánok. To podľa výrobcu umožňuje obuvi Glagla Connect počítať kroky, kalórie a zistiť výšku s vyššou presnosťou, ako zvládne ľubovoľné iné zariadenie na monitorovanie aktivít fitnes na trhu.

glagla_connect.jpg

A okrem pripojenia má nová športová obuv aj niekoľko ďalších výhod - podporuje správne držanie tela a zdravie nôh. Konštrukcia stielky totiž podporuje klenbu nohy, obsahuje špeciálny vankúš pod pätu, ktorý rozloží náraz na celú dĺžku chodidla, a predná flexibilná časť je navrhnutá tak, aby sa ohýbala spolu s prirodzeným pohybom nôh. A na zvýšenie pohodlia pri behu ponúka Glagla aj vyhrievaciu vložku Digitsole, ktorú môžete použiť aj v ľubovoľnej inej topánke. Obsahuje zabudovaný termostat a poslúži takisto ako tracker na sledovanie cvičenia.

glagla_digitsole.jpg

Funkciu vykurovania možno aktivovať cez smartfónovú aplikáciu, pričom pre každú vložku môžete individuálne nastaviť optimálnu teplotu. Životnosť batérie je dimenzovaná na 6 až 9 hodín nepretržitého dodávania tepla, závisí však od toho, akú teplotu si nastavíte - čím bude vyššia, tým rýchlejšie sa batéria vybije.

Digitsole_app.png

V zadnej časti každej vložky je pod záklopkou skrytý port microUSB. Zástupca spoločnosti uviedol, že úplné dobitie batérie trvá asi 3 hodiny. Balenie dvoch vložiek Digitsole sa bude v Európe predávať za 150 eur.

digitsole_charger.jpg

Hoci Glagla tvrdí, že jeho Connect bude „prvá pripojená obuv dostupná na svetovom trhu", vzhľadom na to, že sa má do predaja dostať koncom roka 2015 alebo začiatkom roka 2016, nemusí to byť pravda. V súčasnosti totiž výrobca Lechal prijíma predobjednávky na svoje topánky spojené s Google Maps, ktoré vás pomocou vibrácií udržia na správnej ceste. A výrobca športového oblečenia Adidas začal inteligentné kopačky predávať už v roku 2011.

Zdroj: gizmag.com
cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá