Image
8.1.2015 0 Comments

CES: Acer má prvý Chromebook s 15,6"displejom a procesorom Intel Core i3

Nový Acer Chromebook 15 je prvý Chromebook od Aceru, ktorý využíva 5. generáciu procesorov Intel Core i3 a Intel Celeron, založenú na mikroarchitektúre Intel Broadwell.

Acer Chromebook 15 umožňuje úplné pohltenie počítačovým svetom vďaka ohromujúcemu 15,6" displeju, ktorý je o 27 percent väčší ako pri 13,3" chromebookoch. Ostrý a živý obraz prichádza v dvoch variantoch - full HD displej so širokými pozorovacími uhlami, ktorý zabezpečí ostrý a čitateľný text, rovnako ako živé a jasné videá aj fotografie. Druhá možnosť je displej s HD rozlíšením 1366 × 768 px, ktorý je ideálny pre používateľov s obmedzeným rozpočtom. Oba displeje používajú technológiu Acer ComfyView, majú teda povrchovú úpravu minimalizujúcu množstvo odrazeného svetla, a tak menej namáhajú oči.

Chromebook 13_touch_03.jpg

Vďaka dvom plnohodnotným reproduktorom s vyššou hlasitosťou a zrozumiteľnosťou zvuku je posunutý pôžitok z hudby a filmov na novú úroveň. Používatelia sa môžu vďaka HD webovej kamere tešiť na kvalitné videohovory.

Chromebook 15 bude k dispozícii buď s procesorom 5. generácie Intel Core i3-5005U, alebo Intel Celeron 3205, ktorý mu dodá vysoký výkon na hladké prechádzanie medzi aplikáciami a hranie on-line hier. Tieto nové procesory sú spárované s SSD, vďaka čomu je zaistený rýchly štart systému do 7 sekúnd. Acer Chromebook 15 poskytne až osemhodinovú výdrž na batériu.

Chromebook 15-01.jpg

Konštrukcia notebooku Acer Chromebook 15 sa môže pochváliť povrchom pripomínajúcim textíliu, ktorý mu pridáva na dômyselnom vzhľade a zaisťuje bezpečné uchopenie a pohodlné prenášanie. Konštrukcia notebooku Chromebook 15 bola posilnená, aby viac odolala nárazom a pádom; veko vydrží záťaž až 60 kg, zatiaľ čo rohy vydržia bez poškodenia pád z výšky až 45 cm. Nový Chromebook takisto vydrží väčšie krútenie veka a záťaž pántov. Aby bolo zaistené pohodlné ovládanie, je nový Acer Chromebook 15 vybavený najväčším touchpadom, aký môžete na dnešných chromebookoch nájsť, takže používatelia majú väčšiu slobodu pri navigácii, zoomovaní a posuve.

Chromebook 15-02.jpg

Hoci má Acer Chromebook 15 väčší displej, hmotnosť 2,2 kg a jeho rozmery sú len 393 × 24,2 × 256 mm (š × v × h).

Acer Chromebook 15 udržiava svojich používateľov v kontakte prostredníctvom Wi-Fi 802.11ac 2x2 MIMO. Používatelia takisto môžu pripojiť ostatné periférie cez rozhranie Bluetooth 4.0, port USB 3.0, port USB 2.0 a HDMI. Čítačka pamäťových kariet SD potom umožňuje ľahký prístup a prenos súborov z pamäťovej karty.

Chromebook 13_touch_01.jpg

K dispozícii budú modely so 16 GB alebo 32 GB úložiskom SSD a buď 2 GB, alebo 4 GB pamäte RAM. Presné špecifikácie, ceny a dostupnosť sa líšia podľa krajiny predaja. K dispozícii bude od februára za cenu od 249 USD s daňou.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá