Image
8.1.2015 0 Comments

CES: ALCATEL ONETOUCH watch – inteligentné hodinky s dobrou výdržou aj cenou

WATCH.jpg ALCATEL ONETOUCH predstavil na veľtrhu CES v Las Vegas inteligentné hodinky WATCH, ktoré ponúknu prémiový dizajn a priaznivú cenu.

Rad WATCH je určený pre tých, ktorí nedajú dopustiť na tradičný vzhľad hodiniek, vyžadujú však veľa smart funkcií. Novinka bude kompatibilná so smartfónmi s operačnými systémami Android aj iOS a okrem zobrazovania aktuálneho času zvládne aj príjem notifikácií, ovládanie multimédií alebo meranie fitnes aktivít. Dlhá výdrž batérie spolu so zabudovaným konektorom USB umožní mať na zápästí nepretržite k dispozícii šikovného pomocníka, ktorý navyše štýlovo vyzerá. WATCH sa bude predávať v štyroch rôznych variantoch, ktoré sa líšia použitými materiálmi. Hodinky budú dostupné na českom a slovenskom trhu od jari tohto roka za 99 eur s DPH.

WATCH 1.jpg

Novinka od ALCATEL ONETOUCH vyzerá ako klasické hodinky a ani na zápästí nepocítite rozdiel od bežných náramkových hodiniek. Telo aj remienok sú tenké, tak ako je zvykom pri tradičných hodinkách renomovaných výrobcov. WATCH je však oveľa múdrejší. Miesto ciferníka nájdete na prednej strane kvalitný 1,22-palcový okrúhly displej. Vnútri sa skrývajú všetky funkcie, ktoré od inteligentných hodiniek očakávate - meranie tepu, spánku, pohybu alebo spárovanie so smartfónom. WATCH sa dostane na trh v niekoľkých variantoch - v športovom červeno-čiernom, v bielom, určenom najmä ženám, klasickom chrómovo sivom a elegantnom kovovom bielom. Z ponuky si tak môže vybrať naozaj každý.

WATCH 3.jpg

Fitness sparringpartner

Inteligentné hodinky sú vybavené niekoľkými senzormi, ktoré sledujú a zaznamenávajú fyzickú aktivitu používateľa. Senzor srdcového tepu sa nachádza diskrétne na vnútornej strane hodiniek. Nechýba ani akcelerometer, gyroskop, výškomer a elektronický kompas. Vďaka týmto senzorom môžete merať svoj spánkový cyklus, ubehnutú vzdialenosť alebo spálené kalórie. Priamo na hodinkách potom môžete pohodlne sledovať dosiahnuté úspechy v rámci prehľadu fyzickej aktivity.

Multimediálne diaľkové ovládanie a notifikácia

Len čo pripojíte inteligentné hodinky k vášmu smartfónu, budete môcť dostávať priamo na svoje zápästie upozornenia na hovory a správy, ale aj aktualizácie diania na sociálnych sieťach. Ak sa hodinky stratia z dosahu bezdrôtového pripojenia Bluetooth vášho telefónu, diskrétne vás na to upozornia vibráciami. Dotykom displeja WATCH aktivujete diaľkové ovládanie multimédií. Môžete prepínať hudbu, stlačiť na diaľku spúšť fotoaparátu v telefóne alebo nechať váš smartfón nahlas vyzváňať, keď ho práve nemôžete nájsť.

Inteligentné hodinky pre každého

WATCH sú kompatibilné so všetkými telefónmi, ktoré využívajú operačné systémy Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a vyšší. Sú odolné proti prachu a vode (IP67). Zásadná pri každodennom používaní inteligentných hodiniek je výdrž batérie s kapacitou 210 mAh, ktorá je pri tomto modeli nadštandardná - až päť dní. Šikovný doplnok je konektor USB na dobíjanie, zabudovaný priamo do remienka hodiniek, takže odpadá nutnosť nosiť so sebou nabíjaciu základňu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá