Image
8.1.2015 0 Comments

CES: ALCATEL ONETOUCH watch – inteligentné hodinky s dobrou výdržou aj cenou

WATCH.jpg ALCATEL ONETOUCH predstavil na veľtrhu CES v Las Vegas inteligentné hodinky WATCH, ktoré ponúknu prémiový dizajn a priaznivú cenu.

Rad WATCH je určený pre tých, ktorí nedajú dopustiť na tradičný vzhľad hodiniek, vyžadujú však veľa smart funkcií. Novinka bude kompatibilná so smartfónmi s operačnými systémami Android aj iOS a okrem zobrazovania aktuálneho času zvládne aj príjem notifikácií, ovládanie multimédií alebo meranie fitnes aktivít. Dlhá výdrž batérie spolu so zabudovaným konektorom USB umožní mať na zápästí nepretržite k dispozícii šikovného pomocníka, ktorý navyše štýlovo vyzerá. WATCH sa bude predávať v štyroch rôznych variantoch, ktoré sa líšia použitými materiálmi. Hodinky budú dostupné na českom a slovenskom trhu od jari tohto roka za 99 eur s DPH.

WATCH 1.jpg

Novinka od ALCATEL ONETOUCH vyzerá ako klasické hodinky a ani na zápästí nepocítite rozdiel od bežných náramkových hodiniek. Telo aj remienok sú tenké, tak ako je zvykom pri tradičných hodinkách renomovaných výrobcov. WATCH je však oveľa múdrejší. Miesto ciferníka nájdete na prednej strane kvalitný 1,22-palcový okrúhly displej. Vnútri sa skrývajú všetky funkcie, ktoré od inteligentných hodiniek očakávate - meranie tepu, spánku, pohybu alebo spárovanie so smartfónom. WATCH sa dostane na trh v niekoľkých variantoch - v športovom červeno-čiernom, v bielom, určenom najmä ženám, klasickom chrómovo sivom a elegantnom kovovom bielom. Z ponuky si tak môže vybrať naozaj každý.

WATCH 3.jpg

Fitness sparringpartner

Inteligentné hodinky sú vybavené niekoľkými senzormi, ktoré sledujú a zaznamenávajú fyzickú aktivitu používateľa. Senzor srdcového tepu sa nachádza diskrétne na vnútornej strane hodiniek. Nechýba ani akcelerometer, gyroskop, výškomer a elektronický kompas. Vďaka týmto senzorom môžete merať svoj spánkový cyklus, ubehnutú vzdialenosť alebo spálené kalórie. Priamo na hodinkách potom môžete pohodlne sledovať dosiahnuté úspechy v rámci prehľadu fyzickej aktivity.

Multimediálne diaľkové ovládanie a notifikácia

Len čo pripojíte inteligentné hodinky k vášmu smartfónu, budete môcť dostávať priamo na svoje zápästie upozornenia na hovory a správy, ale aj aktualizácie diania na sociálnych sieťach. Ak sa hodinky stratia z dosahu bezdrôtového pripojenia Bluetooth vášho telefónu, diskrétne vás na to upozornia vibráciami. Dotykom displeja WATCH aktivujete diaľkové ovládanie multimédií. Môžete prepínať hudbu, stlačiť na diaľku spúšť fotoaparátu v telefóne alebo nechať váš smartfón nahlas vyzváňať, keď ho práve nemôžete nájsť.

Inteligentné hodinky pre každého

WATCH sú kompatibilné so všetkými telefónmi, ktoré využívajú operačné systémy Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a vyšší. Sú odolné proti prachu a vode (IP67). Zásadná pri každodennom používaní inteligentných hodiniek je výdrž batérie s kapacitou 210 mAh, ktorá je pri tomto modeli nadštandardná - až päť dní. Šikovný doplnok je konektor USB na dobíjanie, zabudovaný priamo do remienka hodiniek, takže odpadá nutnosť nosiť so sebou nabíjaciu základňu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá