Image
11.1.2016 0 Comments

CES: 2016: Technológie Intelu pre športovcov aj športových fanúšikov

Príchod šéfa Intelu Briana Krzanicha na pódium tlačovej konferencie bol netradičný - priviezol sa na novom modeli dvojkolky Ninebot mini Pro od Segway. Nasledovalo video, pri ktorom v otvorenom priestore hral orchester Beethovenovu 9. symfóniu a k tomu 100 dronov so svetlami vytváralo na oblohe svetelnú šou v rytme hudby. Brian Krzanich zdôraznil, že takto nejako bude vyzerať budúcnosť ohňostrojov. Opätovne použiteľná technológia bez znečistenia ovzdušia a iných rizík klasických ohňostrojov.

„Vízie sa stávajú realitou. Naše technológie sú čoraz dostupnejšie. Sú katalyzátorom na sprostredkovanie nových možností a nových úžasných skúsenosti, čo v konečnom dôsledku pomôže zlepšiť svet, v ktorom žijeme."

Prezentované novinky boli rozdelené do troch oblastí: šport a hry, zdravie a wellness a kreativita. Najskôr boli prezentované možnosti technológie Intel Real Sense, URANIOM a itSeez3D na zhotovenie 3D modelu, kolega s tabletom obišiel Krzanicha dookola, čím ho nasnímal zo všetkých strán a v reálnom čase vytvoril 3D model jeho postavy. Následne na základe modelu namapoval jeho virtuálnu hlavu na postavu vojaka v hre Fallout 4.

CES16_RealSense.jpg

V ďalšej ukážke boli prezentované možnosti technológie freeD, ktorá umožňuje vytvárať trojdimenzionálne video. Námetom ukážky bol replay kľúčového momentu športového zápasu, ktorý si môžu diváci na tablete prehrávať z rôznych uhlov. Uhol pohľadu sa mení gestami na dotykovej obrazovke.

Intel 3D sport.PNG

V ďalšej časti sa Krzanich venoval technológii Intel Curie, mikropočítača pre wearable zariadenia vo veľkosti gombíka, ktorého cena klesla pod 10 dolárov. Pódium sa zmenilo na dráhu pre cyklistov BMX s rampami a inými prekážkami. Senzory a Curie, ktoré zachytávajú ich výšku, rýchlosť a rôzne ďalšie parametre, majú nainštalované v bicykloch. Cieľom je komplexné mapovanie ich pohybu v 3D priestore. Rovnaká technológia a následná vizualizácia a analýza nasnímaných údajov môže pomôcť zlepšiť výkony aj v iných typoch športu. Ďalšie demo ukazovalo možnosti využitia pre akrobatov na snowboardoch.

Intel Sport monit.PNG


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá