Image
11.1.2016 0 Comments

CES: 2016: Technológie Intelu pre športovcov aj športových fanúšikov

Príchod šéfa Intelu Briana Krzanicha na pódium tlačovej konferencie bol netradičný - priviezol sa na novom modeli dvojkolky Ninebot mini Pro od Segway. Nasledovalo video, pri ktorom v otvorenom priestore hral orchester Beethovenovu 9. symfóniu a k tomu 100 dronov so svetlami vytváralo na oblohe svetelnú šou v rytme hudby. Brian Krzanich zdôraznil, že takto nejako bude vyzerať budúcnosť ohňostrojov. Opätovne použiteľná technológia bez znečistenia ovzdušia a iných rizík klasických ohňostrojov.

„Vízie sa stávajú realitou. Naše technológie sú čoraz dostupnejšie. Sú katalyzátorom na sprostredkovanie nových možností a nových úžasných skúsenosti, čo v konečnom dôsledku pomôže zlepšiť svet, v ktorom žijeme."

Prezentované novinky boli rozdelené do troch oblastí: šport a hry, zdravie a wellness a kreativita. Najskôr boli prezentované možnosti technológie Intel Real Sense, URANIOM a itSeez3D na zhotovenie 3D modelu, kolega s tabletom obišiel Krzanicha dookola, čím ho nasnímal zo všetkých strán a v reálnom čase vytvoril 3D model jeho postavy. Následne na základe modelu namapoval jeho virtuálnu hlavu na postavu vojaka v hre Fallout 4.

CES16_RealSense.jpg

V ďalšej ukážke boli prezentované možnosti technológie freeD, ktorá umožňuje vytvárať trojdimenzionálne video. Námetom ukážky bol replay kľúčového momentu športového zápasu, ktorý si môžu diváci na tablete prehrávať z rôznych uhlov. Uhol pohľadu sa mení gestami na dotykovej obrazovke.

Intel 3D sport.PNG

V ďalšej časti sa Krzanich venoval technológii Intel Curie, mikropočítača pre wearable zariadenia vo veľkosti gombíka, ktorého cena klesla pod 10 dolárov. Pódium sa zmenilo na dráhu pre cyklistov BMX s rampami a inými prekážkami. Senzory a Curie, ktoré zachytávajú ich výšku, rýchlosť a rôzne ďalšie parametre, majú nainštalované v bicykloch. Cieľom je komplexné mapovanie ich pohybu v 3D priestore. Rovnaká technológia a následná vizualizácia a analýza nasnímaných údajov môže pomôcť zlepšiť výkony aj v iných typoch športu. Ďalšie demo ukazovalo možnosti využitia pre akrobatov na snowboardoch.

Intel Sport monit.PNG


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá