Image
18.9.2014 0 Comments

CEED Tech ponúka zakladateľom startupov 5 miliónov eur a vyzýva na predkladanie žiadostí

CEED Tech, konzorcium stredo a východoeurópskych technologických akcelerátorov zabezpečilo 5 miliónov eur vo forme grantov od Európskej komisie, ktoré majú byť priamo investované do novovznikajúcich softvérových startupov. Tieto finančné prostriedky budú rozdelené medzi startupy, ktoré budú vybrané spomedzi prihlásených do otvorenej výzvy. Tá sa spúšťa od 16. septembra a bude otvorená do 15. decembra 2014. Druhá výzva bude nasledovať v roku 2015.

Už dnes môžu startupy získať viac informácií a podať svoju žiadosť na www.f6s.com/ceedtech.

"Byť partnerom konzorcia CEED Tech je potvrdením úspešnej práce, ktorú sme doteraz so startupmi odrobili. Z regiónu strednej a východnej Európy vzišlo v priebehu niekoľkých rokov viacero kvalitných startupov a podpora zo strany Európskej únie môže napomôcť budovaniu inovatívneho podnikania. Spojené sily a dodatočné finančné prostriedky umožnia inováciu naprieč celým regiónom," povedal Ivan Debnár, zakladateľ The Spot, jedného z 5 združených akcelerátorov z Estónska, Českej republiky, Litvy, Maďarska a Slovenska.

Startupy, ktoré budú prijaté do jedného z piatich akcelerátorov, získajú počiatočný kapitál do výšky 30,000 eur a prejdú 3 až 6 mesačným intenzívnym procesom akcelerácie. Počas celého programu sa budú stretávať a radiť s viac ako 450 expertami z rôznych oblastí, odprezentujú svoje produkty na trhu a budú sa snažiť získať ďalšie investície.

V rámci grantového programu Európskej komisie budú startupy využívať open source FIWARE technológie a získajú ďalšie výhody. Pre projekty s najväčším potenciálom bude možné získať príspevok až do výšky 250,000 eur. "V rámci konzorcia vítame predovšetkým projekty z oblastí big-data, cloudových služieb, analytiky, transakčných technológií, fintech, e-commerce, B2B technológií a bezpečnosti." dodal Debnár, "Ako konzorcium vyberáme spolu 50 tímov, očakávame pestré portfólio žiadateľov."

O CEED Tech:

Ceed Tech je konzorcium softvérových akcelerátorov špecializujúcich sa na poradenstvo a investície do škálovateľných projektov s vysokým potenciálom, vedených skúsenými zakladateľmi. Konzorcium pomáha startupom s rýchlym vstupom na trh a so získaním ďalších investícií. Jeho členmi sú StartupYard v Prahe, Digital Factory v Budapešti, The Spot v Bratislave, Startup Wise Guys v Tallinne a Open Coffee Club vo Vilniuse. Títo členovia majú aktuálne v portfóliu takmer 100 spoločností, v rámci ktorých spolupracujú s viac ako 100 investormi a 450 mentormi z oblastí relevantných pre inkubované tímy.

CEED Tech je koordinovaný spoločnosťou Civitta. Informácie sú k dispozícii na www.ceedtech.eu alebo e-mailom na info@ceedtech.eu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá