Image
7.4.2014 0 Comments

Build: Nová verzia Windows 8 zadarmo aj návrat ponuky Štart

Microsoft-Build-2014.jpg Microsoft už po druhýkrát za sebou organizuje konferenciu Build určenú pre vývojárov, ktorá prebieha v kalifornskom San Franciscu. A okrem "novinky" v podobe ponuky Štart, predstavil aj veľa ďalších zaujímavostí.

Windows 8.1
Jednou z najdôležitejších noviniek, ktorú Microsoft v predchádzajúcich dňoch predstavil, je aktualizácia operačného systému pre osobné počítače na verziu Windows 8.1. Tá má priniesť rad nových funkcií pre užívateľov, ktorí používajú klávesnicu a myš. Táto zmena predstavuje zrejme najpodstatnejšou "opravu" systému Windows 8, ktorý bol často kritizovaný za prílišnú snahu vnútiť užívateľovi dotykové ovládanie aj na klasických počítačoch.

Budú ďalšie aktualizácie zadarmo?

Objavili sa zvesti o tom, že by mohli byť aktualizácie na Windows 8.1 zadarmo aj pre používateľov Windows 7 alebo predchádzajúcich verzií. Háčikom je však, že softvér by mal byť sponzorovaný či dokonca " poháňaný " prehliadačom Bing. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe. Inšpiráciou by však Microsoftu mohla byť napr. reklamami sponzorovaná verzia čítačky Kindle od Amazonu. Avšak stále ide o nepotvrdené špekulácie.

Novinky vo Windows Phone

Okrem osobnej virtuálnej asistentky Cortana, bude pravdepodobne súčasťou ďalšej aktualizácie OS Windows Phone tiež podpora VPN, Internet Explorer 11 a prepracované užívateľské rozhranie fotoaparátu. Prvá vlna aktualizácií by mala vyjsť koncom apríla.

Nové smartfóny

Nokia na konferencii predstavila tri nové telefóny - Lumia 930, lacnejšie Lumia 635 a prvý smartphone radu Lumia s možnosťou vloženia dvoch SIM kariet s názvom Lumia 630. Obe menšie zariadenia, 630 i 635, budú mať 4,5 palcové LCD displeje, 1830mAh batérie a štvorjadrové procesory Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz. Lumia 930 bude mať päťpalcový 441 ppi Full HD displej a 20Mpix fotoaparát. Pobeží na štvorjadrovom procesore Snapdragon 800 s taktom 2,2 GHz a ponúkne 32 GB internej pamäte a 2 GB pamäte RAM.

Ponuka Štart

Jedným z najhorúcejších tém bol návrat starej dobrej ponuky Štart, ktorá by mala byť súčasťou jednej z nasledujúcich aktualizácií. Vo verzii 8.1 to však zatiaľ ešte nebude. Súčasné tlačidlo Štart vo Windows 8.1 totiž otvorí hlavnú stránku rozhrania Modern, a nie zoznam aplikácií pracovnej plochy, ako by väčšina užívateľov predchádzajúcich verzií Windows očakávala.

Náznaky Windows 9

Od uvedenia prvej verzie Windows 8 uplynul takmer rok a pol, a pokiaľ možno súdiť podľa histórie, zostáva už len ďalší rok a pol k oznámeniu verzie novej. Na nej Microsoft podľa všetkého začal už pracovať, ale zatiaľ je samozrejme skoro na nejaké veľké oznámenia.

Nový generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella sa do budúcnosti chce sústrediť prevažne na cloud a mobilné služby, a až čas ukáže, ako sa mu do plánov spoločnosti podarí všetko zakomponovať. Snáď sa dozvieme viac koncom tohto týždňa.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá