Image
8.1.2014 0 Comments

Bude rok 2014 rokom hardvérových startupov?

leap-motion-second.jpg Rozdiely medzi hardvérom a softvérom sa začínajú minimalizovať. Stačí sa pozrieť na množstvo startupov, ktoré chcú zaujať prostredníctvom portálov Kickstarter alebo Indiegogo. Nositeľné zariadenia, inteligentné zariadenia do domácnosti atd.

Najbližšie mesiace ukážu, či budeme môcť nazvať rok 2014 rokom hardvéru. Joi Ito z MIT Media Lab vo svojom článku má odstavec „Hardvér ako nový softvér", kde spomína niekoľko začínajúcich spoločností, ktoré majú byť dôkazov nového trendu. LittleBits chce byť LEGOm elektrotechniky, Formlabs sa snaží spôsobiť revolúciu v 3D tlači a Twine je inteligentné zariadenie do domácnosti .

Ito pred rokom tvrdil, že proces výroby sa výrazne zlacnil a je menej rizikový v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Vďaka tomu sa na trhu môže objaviť omnoho viac hardvérových startupov.

Digitálnu éru hnali v posledných rokoch najmä mobilné aplikácie. Na trhu sa objavilo množstvo softvérových startupov, ktoré prišli so zaujímavým nápadom. Ten pretransformovali do aplikácie. Problémom však ostávala rentabilita projektu.

Používatelia za aplikácie nechcú platiť a aj preto sa v posledných mesiacoch rozmáhajú mikroplatby, resp. platby v rámci aplikácie. Alternatívne spoločnosť predáva používateľské dáta, aby niečo z prevádzky softvéru/služby zarobila.

Za hardvér však používatelia zaplatia. A to aj napriek tomu, že funkcionalitu, ktorú im zariadenie ponúka, je dané softvérom. Hardvér je teda veľmi dobrý spôsob, ako predať softvér a z pohľadu produktu, ako takého, sú obe zložky úzko prepojené. Začínajúce hardvérové spoločnosti tak majú veľkú šancu, aby tento rok prerazili.

Zdroj: forbes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Predaj tabletov klesá aj v treťom štvrťroku. Najviac to pocítili Apple a Samsung, Amazon, naopak, raketovo rastie

08.11.2016 00:10

Podľa predbežných údajov spoločnosti IDC v treťom štvrťroku 2016 (3Q16) pokračoval na svetových trhoch prepad dodávok tabletov. Hoci dodávky v 3Q16 vzrástli v porovnaní s druhým štvrťrokom 2016 o 9,8 ...

Prieskumy trhu 2

Prieskum: Po akých počítačoch túžia Slováci, ako často ich menia a koľko sú ochotní zaplatiť

04.11.2016 00:12

Spotrebiteľský prieskum Microsoftu odhalil niekoľko zaujímavých atribútov. Slováci, ale aj Česi si na nákup notebooku či tabletu radšej zájdu do kamenného obchodu. V e-shopoch nakupujú najmä mladí ľud ...

Prieskumy trhu

Samsung aj Apple vedú rebríček. Z podielu im však stále viac ukrajujú čínske značky

02.11.2016 00:07

Podľa prieskumu spoločnosti IDC sa v treťom štvrťroku 2016 dodalo na svetový trh 362,9 milióna smartfónov. Aj napriek stiahnutiu Samsung Galaxy Note 7 objem dodávok v medziročnom porovnaní vzrástol o  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá