Image
8.1.2014 0 Comments

Bude rok 2014 rokom hardvérových startupov?

leap-motion-second.jpg Rozdiely medzi hardvérom a softvérom sa začínajú minimalizovať. Stačí sa pozrieť na množstvo startupov, ktoré chcú zaujať prostredníctvom portálov Kickstarter alebo Indiegogo. Nositeľné zariadenia, inteligentné zariadenia do domácnosti atd.

Najbližšie mesiace ukážu, či budeme môcť nazvať rok 2014 rokom hardvéru. Joi Ito z MIT Media Lab vo svojom článku má odstavec „Hardvér ako nový softvér", kde spomína niekoľko začínajúcich spoločností, ktoré majú byť dôkazov nového trendu. LittleBits chce byť LEGOm elektrotechniky, Formlabs sa snaží spôsobiť revolúciu v 3D tlači a Twine je inteligentné zariadenie do domácnosti .

Ito pred rokom tvrdil, že proces výroby sa výrazne zlacnil a je menej rizikový v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Vďaka tomu sa na trhu môže objaviť omnoho viac hardvérových startupov.

Digitálnu éru hnali v posledných rokoch najmä mobilné aplikácie. Na trhu sa objavilo množstvo softvérových startupov, ktoré prišli so zaujímavým nápadom. Ten pretransformovali do aplikácie. Problémom však ostávala rentabilita projektu.

Používatelia za aplikácie nechcú platiť a aj preto sa v posledných mesiacoch rozmáhajú mikroplatby, resp. platby v rámci aplikácie. Alternatívne spoločnosť predáva používateľské dáta, aby niečo z prevádzky softvéru/služby zarobila.

Za hardvér však používatelia zaplatia. A to aj napriek tomu, že funkcionalitu, ktorú im zariadenie ponúka, je dané softvérom. Hardvér je teda veľmi dobrý spôsob, ako predať softvér a z pohľadu produktu, ako takého, sú obe zložky úzko prepojené. Začínajúce hardvérové spoločnosti tak majú veľkú šancu, aby tento rok prerazili.

Zdroj: forbes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá