Image
17.3.2016 2 Comments

Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?

Ako sa dostať do práce rýchlo, bezpečne, bez obmedzovania sa a podľa možností bez znečisťovania životného prostredia. Odpoveďou môže byť v blízkej budúcnosti Lit Motors C-1.

Futuristický hypermoderný motocykel, ktorý je plne elektrický, môže dosiahnuť 100 km/h a nikdy nespadne, pretože má v sebe gyroskop a systém na udržiavanie rovnovážnej polohy.

C-1 pripomína motocykel, no zároveň chráni svojho majiteľa pred nepriaznivým počasím, keďže je plne uzavretý. Vodičovi ponúka všetko pohodlie, na aké je zvyknutý pri klasickom automobile, rádio, klimatizáciu, navigáciu a pod. V päťmiestnom automobile denne cestujeme samy, prípadne s jedným spolucestujúcim, aj preto je C-1 vybavená priestorom pre jedného spolucestujúceho v prípade potreby. Cieľom spoločnosti Lit Motors bolo zefektívnenie cestovania a zníženie emisií znečisťujúcich životné prostredie. Na jedno nabitie prejde 240-320 km.

Tvorcovia motocykla veria, že sa Lit Motors C-1 dostane na náš trh do dvoch rokov. V takom prípade by sme sa mohli tešiť na jednoduchšie parkovanie, vyššiu bezpečnosť na cestách a menej škodlivín v ovzduší.

Zdroj: youtube.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

2 Comments

 1. UTFG reakcia na: Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?
  17.3.2016 15:03
  How much will the C-1 cost? The base price of the C-1 will be approximately $24,000 USD. The effective price could be much lower, depending on available EV incentives in your area. We’ll release more details about available incentives as we near production.
  Reagovať
 2. S reakcia na: Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?
  17.3.2016 10:03
  cena?
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá