Image
17.3.2016 2 Comments

Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?

Ako sa dostať do práce rýchlo, bezpečne, bez obmedzovania sa a podľa možností bez znečisťovania životného prostredia. Odpoveďou môže byť v blízkej budúcnosti Lit Motors C-1.

Futuristický hypermoderný motocykel, ktorý je plne elektrický, môže dosiahnuť 100 km/h a nikdy nespadne, pretože má v sebe gyroskop a systém na udržiavanie rovnovážnej polohy.

C-1 pripomína motocykel, no zároveň chráni svojho majiteľa pred nepriaznivým počasím, keďže je plne uzavretý. Vodičovi ponúka všetko pohodlie, na aké je zvyknutý pri klasickom automobile, rádio, klimatizáciu, navigáciu a pod. V päťmiestnom automobile denne cestujeme samy, prípadne s jedným spolucestujúcim, aj preto je C-1 vybavená priestorom pre jedného spolucestujúceho v prípade potreby. Cieľom spoločnosti Lit Motors bolo zefektívnenie cestovania a zníženie emisií znečisťujúcich životné prostredie. Na jedno nabitie prejde 240-320 km.

Tvorcovia motocykla veria, že sa Lit Motors C-1 dostane na náš trh do dvoch rokov. V takom prípade by sme sa mohli tešiť na jednoduchšie parkovanie, vyššiu bezpečnosť na cestách a menej škodlivín v ovzduší.

Zdroj: youtube.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

2 Comments

 1. UTFG reakcia na: Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?
  17.3.2016 15:03
  How much will the C-1 cost? The base price of the C-1 will be approximately $24,000 USD. The effective price could be much lower, depending on available EV incentives in your area. We’ll release more details about available incentives as we near production.
  Reagovať
 2. S reakcia na: Bude Lit Motors C-1 najvyužívanejším mestským dopravným prostriedkom?
  17.3.2016 10:03
  cena?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá