Image
24.6.2014 0 Comments

Bude Google fyzicky nazerať do našich domovov? Nest kupuje za pol miliardy výrobcu kamier.

ITN_Bude Google.jpg Výrobca inteligentných termostatov a dymových hlásičov Nest kúpi za 555 mil. dolárov spoločnosť Dropcam, založenú v roku 2009, ktorá vyrába kamery a senzory detegujúce pohyb, určené pre domácnosti.

Nest je dcérska spoločnosť Googlu, ktorý ho kúpil len pred niekoľkými mesiacmi za 3,2 mld. dolárov. Firma si však zachovala istú samostatnosť a tvrdí, že Dropcam bude jeho vlastná akvizícia mimo Googlu. Dropcam bude začlenený do brandu Nest a tím jeho pracovníkov bude zo San Francisca presunutý do kancelárií Nestu v Palo Alto.

Dropcam nepublikoval čísla o predajoch svojich produktov, no jeho bezpečnostné kamery patria medzi najpredávanejšie na Amazone. Najnovšia kamera so 130-stupňovým záberom sa predáva za 199 dolárov, verzia s nižším rozlíšením a menším zorným poľom (107°) za 149 dolárov. Záznamy z kamier sa ukladajú pomocou cloudových služieb spoločnosti a uchovávajú sa na 7 dní (za 9,95 dolára mesačne alebo 99 dolárov ročne) alebo na mesiac (za 29,95 dolára mesačne alebo 299 dolárov ročne). Videá môžu byť súkromné alebo aj zverejnené. Prezrieť si ich možno pomocou internetového prehliadača alebo mobilných aplikácií. Spoločnosť sa vyjadrila, že 39 % zákazníkov, ktorí si kúpia jej kamery, platí aj za cloudové úložisko.

Znepokojené hlasy obávajúce sa o ochranu súkromia sa ozvali už po tom, čo Google kúpil Nest. Možno predpokladať, že ešte zosilnejú, keď Nest získa ďalšiu spoločnosť zameranú na monitorovanie domácnosti. Podľa Matta Rogersa, spoluzakladateľa a viceprezidenta Nestu, však nie je dôvod na obavy.

„Podobne ako údaje o zákazníkoch Nestu bude aj Dropcam podliehať firemným zásadám ochrany osobných údajov Nestu a dáta nebudú zdieľané s nikým (vrátane Googlu) bez súhlasu zákazníka. Obchodný model Nestu je založený na platbách za služby a reklamy nie sú súčasťou našej stratégie. Ak získame Dropcam, budú rovnaké zásady platiť aj pre Dropcam."

Zdroj: theverge.com
recode.ne


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá