Image
24.6.2014 0 Comments

Bude Google fyzicky nazerať do našich domovov? Nest kupuje za pol miliardy výrobcu kamier.

ITN_Bude Google.jpg Výrobca inteligentných termostatov a dymových hlásičov Nest kúpi za 555 mil. dolárov spoločnosť Dropcam, založenú v roku 2009, ktorá vyrába kamery a senzory detegujúce pohyb, určené pre domácnosti.

Nest je dcérska spoločnosť Googlu, ktorý ho kúpil len pred niekoľkými mesiacmi za 3,2 mld. dolárov. Firma si však zachovala istú samostatnosť a tvrdí, že Dropcam bude jeho vlastná akvizícia mimo Googlu. Dropcam bude začlenený do brandu Nest a tím jeho pracovníkov bude zo San Francisca presunutý do kancelárií Nestu v Palo Alto.

Dropcam nepublikoval čísla o predajoch svojich produktov, no jeho bezpečnostné kamery patria medzi najpredávanejšie na Amazone. Najnovšia kamera so 130-stupňovým záberom sa predáva za 199 dolárov, verzia s nižším rozlíšením a menším zorným poľom (107°) za 149 dolárov. Záznamy z kamier sa ukladajú pomocou cloudových služieb spoločnosti a uchovávajú sa na 7 dní (za 9,95 dolára mesačne alebo 99 dolárov ročne) alebo na mesiac (za 29,95 dolára mesačne alebo 299 dolárov ročne). Videá môžu byť súkromné alebo aj zverejnené. Prezrieť si ich možno pomocou internetového prehliadača alebo mobilných aplikácií. Spoločnosť sa vyjadrila, že 39 % zákazníkov, ktorí si kúpia jej kamery, platí aj za cloudové úložisko.

Znepokojené hlasy obávajúce sa o ochranu súkromia sa ozvali už po tom, čo Google kúpil Nest. Možno predpokladať, že ešte zosilnejú, keď Nest získa ďalšiu spoločnosť zameranú na monitorovanie domácnosti. Podľa Matta Rogersa, spoluzakladateľa a viceprezidenta Nestu, však nie je dôvod na obavy.

„Podobne ako údaje o zákazníkoch Nestu bude aj Dropcam podliehať firemným zásadám ochrany osobných údajov Nestu a dáta nebudú zdieľané s nikým (vrátane Googlu) bez súhlasu zákazníka. Obchodný model Nestu je založený na platbách za služby a reklamy nie sú súčasťou našej stratégie. Ak získame Dropcam, budú rovnaké zásady platiť aj pre Dropcam."

Zdroj: theverge.com
recode.ne


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá