Image
10.4.2015 0 Comments

Britský Kazam uviedol na trh smartfón s extrémne tenkou konštrukciou a lákavou cenou

kazam_tornado348_displej.jpg Telefón Kazam Tornado 348 bol uvedený na trh ako najtenší smartfón, hoci tento titul mu nepatril dlho. Zaraďuje sa na pomedzie základných a mid-level modelov a dá sa prirovnať k produktom Meizu, Huawei a ZTE. Môže niečím osloviť dnešných používateľov alebo je to len ďalší z bezvýznamných modelov?

Telefóny britského výrobcu Kazam sa objavili na trhu v roku 2013 a išlo napospol o základné modely. Po dvoch rokoch a asi dvadsiatke modelov chce spoločnosť urobiť vietor (hoci nie je ľahké vyniknúť na nasýtenom trhu). Doteraz jej totiž chýbal vlajkový smartfón. Preto uviedla model Tornado 348.

Telefón je vybavený SoC MediaTek MT6592 zahŕňajúcim osemjadrový procesor s jadrami ARM Cortex-A7, taktovanými na 1,7 GHz, GPU Mali-450MP a 1 GB pamäte RAM. Žiaľ, vnútorná pamäť je obmedzená na 16 GB, keďže nie je k dispozícii slot na kartu SD. Displej Super AMOLED (ktorý v tejto kategórii telefónov nie je celkom bežný) má uhlopriečku 4,8 palca a rozlíšenie 1280 × 720 pixelov (306 ppi). Jeho viditeľnosť vonku je dosť obmedzená, maximálny jas je 280 cd/m². Podanie farieb i pozorovacie uhly sú slušné.

kazam_tornado348.jpg

Na zadnej strane je 8-megapixelový fotoaparát s automatickým ostrením a prisvetľovacou LED diódou, videá sú podporované vo full HD (1080p, 30 fps). Predný fotoaparát na selfies má 5 megapixelov. Výbavu dopĺňa 2050 mAh batéria. Tornado je kompatibilné s technológiami Wi-Fi a Bluetooth, nepodporuje však 4G. Rozmery zariadenia sú 139,8 × 67,5 × 5,15 mm a hmotnosť 95,5 g.

Už prvý pohľad na telefón prináša príjemné prekvapenie - Tornado 348 má vydarený dizajn s čistými líniami a hliníkovým lemom. Tu nemožno nič vyčítať. Telo sa pre svoju malú hrúbku zdá napohľad krehké, no dobre sadne do ruky. Ibaže hmotnosť nie je rozložená rovnomerne, čo zistíte, keď sa pokúsite palcom dosiahnuť na druhú stranu displeja. No keď si ho odložíte do vrecka, úplne zabudnete, že ho tam máte.

Operačný systém je Android 4.4 KitKat v štýle najčistejšej verzie od Googlu, nenachádzame tu teda nepreberné množstvo všakovakých predinštalovaných aplikácií, rozhranie je jednoduché a čisté. Jediné, čo si výrobca dovolil, je podpora „inteligentných" gest, ktoré možno použiť na displeji, keď je zariadenie v pohotovostnom režime.

Tornado 348 je vcelku vyvážený smartfón, ktorý upúta aj rokom záruky navyše. Výrobca k nej pridáva aj možnosť bezplatnej výmeny displeja v prípade rozbitia (takáto výmena je možná len raz). Azda trochu zamrzí absencia slotu na pamäťové karty, nižšie rozlíšenie displeja či chýbajúca podpora 4G. Vcelku však ponúka dobrý pomer ceny a výkonu.

Cena v slovenských obchodoch sa začína od 267 eur.

Zdroj: digitalversus.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá