Image
23.11.2015 0 Comments

Britské obce budú mať internet s rýchlosťou 5 Gb/s

Britský poskytovateľ širokopásmového internetového pripojenia Gigaclear oznámil, že začiatkom budúceho roka začne všetkým svojim zákazníkom ponúkať internetové služby s rýchlosťou 5 Gb/s (ide o symetrickú rýchlosť na sťahovanie aj odosielanie).

Takáto rýchlosť bola doteraz dostupná len pre veľké podniky a výskumné ústavy. Video vo veľkosti 1,5 GB a v štandardnom rozlíšení by sa tak dalo stiahnuť za 4 až 6 sekúnd.

Služby H5G a B5G, určené pre domácich i firemných zákazníkov, umožnia sťahovať dáta až 200-krát rýchlejšie a odosielať ich až 1000-krát rýchlejšie, ako je priemer vo Veľkej Británii. Budú sa poskytovať cez existujúcu optickú sieť FTTP (fibre-to-the-premises) Gigaclear pomocou štandardu 10GbE, na ktorý budú pripravené aj routery. Balík H5G bude stáť 399 libier mesačne, cena podnikového balíka bude 1500 libier mesačne.

Je zaujímavé, že spoločnosť poskytuje svoje služby na vidieku, v súčasnosti pokrýva asi 25 obcí a pracuje na pokrytí ďalších päťdesiatich.

Používanie internetu sa vo Veľkej Británii za posledných päť rokov zvýšilo päťnásobne a v priebehu nasledujúcich piatich rokov sa podľa výskumu Cisco Visual Networking Index predpokladá ďalší trojnásobný nárast. Podľa očakávania internetová prevádzka do roku 2019 porastie každý rok o 23 percent.

Zdroj: networkworld.com
gigaclear.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá