Image
23.11.2015 0 Comments

Britské obce budú mať internet s rýchlosťou 5 Gb/s

Britský poskytovateľ širokopásmového internetového pripojenia Gigaclear oznámil, že začiatkom budúceho roka začne všetkým svojim zákazníkom ponúkať internetové služby s rýchlosťou 5 Gb/s (ide o symetrickú rýchlosť na sťahovanie aj odosielanie).

Takáto rýchlosť bola doteraz dostupná len pre veľké podniky a výskumné ústavy. Video vo veľkosti 1,5 GB a v štandardnom rozlíšení by sa tak dalo stiahnuť za 4 až 6 sekúnd.

Služby H5G a B5G, určené pre domácich i firemných zákazníkov, umožnia sťahovať dáta až 200-krát rýchlejšie a odosielať ich až 1000-krát rýchlejšie, ako je priemer vo Veľkej Británii. Budú sa poskytovať cez existujúcu optickú sieť FTTP (fibre-to-the-premises) Gigaclear pomocou štandardu 10GbE, na ktorý budú pripravené aj routery. Balík H5G bude stáť 399 libier mesačne, cena podnikového balíka bude 1500 libier mesačne.

Je zaujímavé, že spoločnosť poskytuje svoje služby na vidieku, v súčasnosti pokrýva asi 25 obcí a pracuje na pokrytí ďalších päťdesiatich.

Používanie internetu sa vo Veľkej Británii za posledných päť rokov zvýšilo päťnásobne a v priebehu nasledujúcich piatich rokov sa podľa výskumu Cisco Visual Networking Index predpokladá ďalší trojnásobný nárast. Podľa očakávania internetová prevádzka do roku 2019 porastie každý rok o 23 percent.

Zdroj: networkworld.com
gigaclear.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá