Image
7.7.2014 0 Comments

British Airways testuje inteligentné prikrývky snímajúce mozgové vlny cestujúcich

Britská letecká spoločnosť British Airways sa chce postarať o pohodlie cestujúcich v prvej triede aj počas spánku. Preto im pripravila špeciálne „prikrývky šťastia". Sú na nich osadené drobné LED diódy s optickými vláknami, ktoré menia farbu podľa mozgových vĺn cestujúceho.

Tie sú zachytávané snímačmi na páske na hlave cestujúceho a prenášané cez Bluetooth do hlavnej elektroniky na spracovanie. Modrá farba znamená pokoj a relaxáciu a objavuje sa pri hlbokom spánku cestujúceho. Ak je pasažier nepokojný a pociťuje úzkosť, prikrývka sa sfarbí do purpurova.

blanket2.jpg

High-tech prikrývka zatiaľ nie je určená na bežné používanie, ale už ju vyskúšali desiatky dobrovoľníkov počas transatlantických letov. Spoločnosť chce dáta z prikrývky analyzovať, aby čo najviac spríjemnila let prominentným cestujúcim. Farebné vzory by mohli informovať aj o niektorých palubných službách, napr. o čase podávania jedál či o možnosti pozrieť si film.

blanket.jpg

Prikrývka a jej tvorca Lorenzo Spadoni

Konečným cieľom aerolínií je odlíšiť svoje služby od konkurencie v čase, keď už postele a luxusnú bielizeň môžu poskytnúť všetci. Po umožnení relaxácie pri záberoch zo sedemhodinovej cesty vlakom naprieč Nórskom je prikrývka ďalší pokus, ako zlepšiť komfort cestujúcich a lákať ich na opätovné použitie služieb spoločnosti.


Zdroj: businessweek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá