Image
7.3.2014 0 Comments

Bluetoothový prsteň Ring vládne všetkým – zariadeniam. Umožní ich ovládanie gestami

ring.jpg Už sme mohli počuť o prsteni s NFC, prsteni ukazujúcom presný čas unikátnym spôsobom, prsteni, ktorý možno spárovať so smartfónom a funguje podobne ako inteligentné hodinky. A teraz je tu prsteň Ring od spoločnosti Logbar, vybavený elektronikou, ktorý umožňuje pohybmi prsta ovládať ľubovoľný počet zariadení.

Šéf Logbaru Takuro Yoshida predstavil tento interaktívny strieborný krúžok vlani v San Franciscu a v súčasnosti ho ponúka v rámci kampane na portáli Kickstarter.

Vďaka rozpoznávaniu pohybov prsta umožňuje Ring svojmu nositeľovi písať textové správy jednoduchým kreslením vo vzduchu. Stačí nasadiť prsteň na ukazovák, palcom sa dotknúť dotykového senzora a nakresliť príkaz. Po nakreslení určitých tvarov získa používateľ prístup k rôznym aplikáciám - napríklad načrtnutím noty môže spustiť hudobný prehrávač a nakreslením obálky zasa získa prístup k e-mailu.

ring_prikazy.png

Pokročilejšie funkcie umožnia použiť bluetoothové zariadenie na mobilné platby, prípadne ním ovládať televízor či osvetlenie v inteligentnom dome. Spoločnosť vraj otestovala prsteň aj v spojení s ďalšími zariadeniami, napr. s hodinkami Pebble, bezpilotnými kvadrokoptérami či okuliarmi Googlu.


Pridružená aplikácia dáva možnosť naprogramovať si vlastné originálne gestá na príkazy. Ak chcete prsteň aktivovať, stačí stlačiť bočné tlačidlo a môžete dostávať upozornenia v podobe vibrácií alebo rozsvietením diskrétnej malej LED bodky vedľa tlačidla.

Jediný nedostatok je ten, že prsteň nie je vodotesný, nemožno ho teda použiť vonku v daždi a takisto máte smolu, ak ho zabudnete zložiť pred umývaním rúk. Dobíjacia batéria prsteňa nie je vymeniteľná, ak ju už nebudete môcť nabiť, musíte si kúpiť nový Ring.

ring2.png

Aplikácia prsteňa bude k dispozícii pre Android verzie 4.4 a vyššej a iOS 7, ale firma plánuje aj vydanie verzie pre Windows Phone.

Cieľová suma 250 000 dolárov bola v kampani už vysoko prekročená, v súčasnosti dosahuje už takmer 490 000 dolárov, pričom kampaň potrvá ešte do 4. apríla. Prví prispievatelia dostanú prsteň za 145 dolárov, teraz si ho možno predobjednať za 165 dolárov. Dodávky sú naplánované na júl 2014.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá