Image
7.3.2014 0 Comments

Bluetoothový prsteň Ring vládne všetkým – zariadeniam. Umožní ich ovládanie gestami

ring.jpg Už sme mohli počuť o prsteni s NFC, prsteni ukazujúcom presný čas unikátnym spôsobom, prsteni, ktorý možno spárovať so smartfónom a funguje podobne ako inteligentné hodinky. A teraz je tu prsteň Ring od spoločnosti Logbar, vybavený elektronikou, ktorý umožňuje pohybmi prsta ovládať ľubovoľný počet zariadení.

Šéf Logbaru Takuro Yoshida predstavil tento interaktívny strieborný krúžok vlani v San Franciscu a v súčasnosti ho ponúka v rámci kampane na portáli Kickstarter.

Vďaka rozpoznávaniu pohybov prsta umožňuje Ring svojmu nositeľovi písať textové správy jednoduchým kreslením vo vzduchu. Stačí nasadiť prsteň na ukazovák, palcom sa dotknúť dotykového senzora a nakresliť príkaz. Po nakreslení určitých tvarov získa používateľ prístup k rôznym aplikáciám - napríklad načrtnutím noty môže spustiť hudobný prehrávač a nakreslením obálky zasa získa prístup k e-mailu.

ring_prikazy.png

Pokročilejšie funkcie umožnia použiť bluetoothové zariadenie na mobilné platby, prípadne ním ovládať televízor či osvetlenie v inteligentnom dome. Spoločnosť vraj otestovala prsteň aj v spojení s ďalšími zariadeniami, napr. s hodinkami Pebble, bezpilotnými kvadrokoptérami či okuliarmi Googlu.


Pridružená aplikácia dáva možnosť naprogramovať si vlastné originálne gestá na príkazy. Ak chcete prsteň aktivovať, stačí stlačiť bočné tlačidlo a môžete dostávať upozornenia v podobe vibrácií alebo rozsvietením diskrétnej malej LED bodky vedľa tlačidla.

Jediný nedostatok je ten, že prsteň nie je vodotesný, nemožno ho teda použiť vonku v daždi a takisto máte smolu, ak ho zabudnete zložiť pred umývaním rúk. Dobíjacia batéria prsteňa nie je vymeniteľná, ak ju už nebudete môcť nabiť, musíte si kúpiť nový Ring.

ring2.png

Aplikácia prsteňa bude k dispozícii pre Android verzie 4.4 a vyššej a iOS 7, ale firma plánuje aj vydanie verzie pre Windows Phone.

Cieľová suma 250 000 dolárov bola v kampani už vysoko prekročená, v súčasnosti dosahuje už takmer 490 000 dolárov, pričom kampaň potrvá ešte do 4. apríla. Prví prispievatelia dostanú prsteň za 145 dolárov, teraz si ho možno predobjednať za 165 dolárov. Dodávky sú naplánované na júl 2014.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá