Image
7.3.2014 0 Comments

Bluetoothový prsteň Ring vládne všetkým – zariadeniam. Umožní ich ovládanie gestami

ring.jpg Už sme mohli počuť o prsteni s NFC, prsteni ukazujúcom presný čas unikátnym spôsobom, prsteni, ktorý možno spárovať so smartfónom a funguje podobne ako inteligentné hodinky. A teraz je tu prsteň Ring od spoločnosti Logbar, vybavený elektronikou, ktorý umožňuje pohybmi prsta ovládať ľubovoľný počet zariadení.

Šéf Logbaru Takuro Yoshida predstavil tento interaktívny strieborný krúžok vlani v San Franciscu a v súčasnosti ho ponúka v rámci kampane na portáli Kickstarter.

Vďaka rozpoznávaniu pohybov prsta umožňuje Ring svojmu nositeľovi písať textové správy jednoduchým kreslením vo vzduchu. Stačí nasadiť prsteň na ukazovák, palcom sa dotknúť dotykového senzora a nakresliť príkaz. Po nakreslení určitých tvarov získa používateľ prístup k rôznym aplikáciám - napríklad načrtnutím noty môže spustiť hudobný prehrávač a nakreslením obálky zasa získa prístup k e-mailu.

ring_prikazy.png

Pokročilejšie funkcie umožnia použiť bluetoothové zariadenie na mobilné platby, prípadne ním ovládať televízor či osvetlenie v inteligentnom dome. Spoločnosť vraj otestovala prsteň aj v spojení s ďalšími zariadeniami, napr. s hodinkami Pebble, bezpilotnými kvadrokoptérami či okuliarmi Googlu.


Pridružená aplikácia dáva možnosť naprogramovať si vlastné originálne gestá na príkazy. Ak chcete prsteň aktivovať, stačí stlačiť bočné tlačidlo a môžete dostávať upozornenia v podobe vibrácií alebo rozsvietením diskrétnej malej LED bodky vedľa tlačidla.

Jediný nedostatok je ten, že prsteň nie je vodotesný, nemožno ho teda použiť vonku v daždi a takisto máte smolu, ak ho zabudnete zložiť pred umývaním rúk. Dobíjacia batéria prsteňa nie je vymeniteľná, ak ju už nebudete môcť nabiť, musíte si kúpiť nový Ring.

ring2.png

Aplikácia prsteňa bude k dispozícii pre Android verzie 4.4 a vyššej a iOS 7, ale firma plánuje aj vydanie verzie pre Windows Phone.

Cieľová suma 250 000 dolárov bola v kampani už vysoko prekročená, v súčasnosti dosahuje už takmer 490 000 dolárov, pričom kampaň potrvá ešte do 4. apríla. Prví prispievatelia dostanú prsteň za 145 dolárov, teraz si ho možno predobjednať za 165 dolárov. Dodávky sú naplánované na júl 2014.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá