Image
16.9.2015 0 Comments

Blokovač sa odblokoval. Prehliadač Adblock Plus je už dostupný pre Android aj iPhone

Zatiaľ čo Apple pracuje na riešení na blokovanie reklám na úrovni operačného systému pre svoj iOS 9, spoločnosť Eyeo, tvorca nástroja Adblock Plus, ide za týmto cieľom cestou vlastného prehliadača.

V súčasnosti je už Adblock Plus browser oficiálne k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS. Nejde o vlastný prehliadač vybudovaný od základu, je postavený na rozšíriteľnom prehliadači pre iOS s názvom Kitt, ktorý uľahčuje portovanie doplnkov pre Chrome z desktopu.

Hoci Eyeo vyhlasuje, že „porazil" Apple v uvedení nástroja na blokovanie obsahu, je nepravdepodobné, že prehliadač Adblock Plus bude taký efektívny ako chystané riešenie cupertinskej spoločnosti.

Adblock Plus blokuje reklamu pri jej načítaní do prehliadača za použitia JavaScriptu, kým blokátor obsahu pre iOS 9 ju blokuje ešte pred načítavaním na úrovni systému, takže podľa niektorých testov sa stránka takto môže načítať aj o 50 % rýchlejšie.

Prehliadač Adblock Plus pre Android bol v beta verzii dostupný už od konca mája a za prvý týždeň dosiahol až 300 000 stiahnutí. Hoci Adblock Plus bol v Play Store nejaký čas zakázaný pre „interferovanie" s inými službami, spoločnosti Eyeo sa už podarilo opäť dostať svoj nástroj do oficiálneho aplikačného obchodu Googlu.


Ak teda chcete aj vy blokovať reklamu na svojom telefóne a neprekáža vám, že na to budete musieť zmeniť prehliadač, aplikáciu si môžete stiahnuť pre iOS aj Android.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá