Image
16.9.2015 0 Comments

Blokovač sa odblokoval. Prehliadač Adblock Plus je už dostupný pre Android aj iPhone

Zatiaľ čo Apple pracuje na riešení na blokovanie reklám na úrovni operačného systému pre svoj iOS 9, spoločnosť Eyeo, tvorca nástroja Adblock Plus, ide za týmto cieľom cestou vlastného prehliadača.

V súčasnosti je už Adblock Plus browser oficiálne k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS. Nejde o vlastný prehliadač vybudovaný od základu, je postavený na rozšíriteľnom prehliadači pre iOS s názvom Kitt, ktorý uľahčuje portovanie doplnkov pre Chrome z desktopu.

Hoci Eyeo vyhlasuje, že „porazil" Apple v uvedení nástroja na blokovanie obsahu, je nepravdepodobné, že prehliadač Adblock Plus bude taký efektívny ako chystané riešenie cupertinskej spoločnosti.

Adblock Plus blokuje reklamu pri jej načítaní do prehliadača za použitia JavaScriptu, kým blokátor obsahu pre iOS 9 ju blokuje ešte pred načítavaním na úrovni systému, takže podľa niektorých testov sa stránka takto môže načítať aj o 50 % rýchlejšie.

Prehliadač Adblock Plus pre Android bol v beta verzii dostupný už od konca mája a za prvý týždeň dosiahol až 300 000 stiahnutí. Hoci Adblock Plus bol v Play Store nejaký čas zakázaný pre „interferovanie" s inými službami, spoločnosti Eyeo sa už podarilo opäť dostať svoj nástroj do oficiálneho aplikačného obchodu Googlu.


Ak teda chcete aj vy blokovať reklamu na svojom telefóne a neprekáža vám, že na to budete musieť zmeniť prehliadač, aplikáciu si môžete stiahnuť pre iOS aj Android.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá