Image
16.9.2015 0 Comments

Blokovač sa odblokoval. Prehliadač Adblock Plus je už dostupný pre Android aj iPhone

Zatiaľ čo Apple pracuje na riešení na blokovanie reklám na úrovni operačného systému pre svoj iOS 9, spoločnosť Eyeo, tvorca nástroja Adblock Plus, ide za týmto cieľom cestou vlastného prehliadača.

V súčasnosti je už Adblock Plus browser oficiálne k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS. Nejde o vlastný prehliadač vybudovaný od základu, je postavený na rozšíriteľnom prehliadači pre iOS s názvom Kitt, ktorý uľahčuje portovanie doplnkov pre Chrome z desktopu.

Hoci Eyeo vyhlasuje, že „porazil" Apple v uvedení nástroja na blokovanie obsahu, je nepravdepodobné, že prehliadač Adblock Plus bude taký efektívny ako chystané riešenie cupertinskej spoločnosti.

Adblock Plus blokuje reklamu pri jej načítaní do prehliadača za použitia JavaScriptu, kým blokátor obsahu pre iOS 9 ju blokuje ešte pred načítavaním na úrovni systému, takže podľa niektorých testov sa stránka takto môže načítať aj o 50 % rýchlejšie.

Prehliadač Adblock Plus pre Android bol v beta verzii dostupný už od konca mája a za prvý týždeň dosiahol až 300 000 stiahnutí. Hoci Adblock Plus bol v Play Store nejaký čas zakázaný pre „interferovanie" s inými službami, spoločnosti Eyeo sa už podarilo opäť dostať svoj nástroj do oficiálneho aplikačného obchodu Googlu.


Ak teda chcete aj vy blokovať reklamu na svojom telefóne a neprekáža vám, že na to budete musieť zmeniť prehliadač, aplikáciu si môžete stiahnuť pre iOS aj Android.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá