Image
4.8.2014 0 Comments

Blink: nový bezpečnostný systém pre domácnosti za super cenu. Bez káblov a bez inštálácie.

blink_317.jpg Nové zariadenie, Blink, chce vyriešiť problém klasických monitorovacích systémov. Tie obvykle potrebujú byť pripojené do elektrickej zásuvky, čo obmedzuje ich umiestnenie v domácnosti. Blink nepotrebuje elektrické káble, na batérie vydrží fungovať jeden rok.

Absencia elektrických káblov a malé rozmery zariadenia umožňujú umiestniť Blink prakticky kdekoľvek. Monitorovací systém je bezdrôtovo pripojený do internetu a s telefónmi a tabletmi komunikuje prostredníctvom mobilných aplikácií. Používatelia si vďaka tomu môžu kedykoľvek skontrolovať, čo sa deje u nich doma.

Okrem toho je systém vybavený aj senzorom pohybu. Ak používateľ nie je doma a systém zaregistruje pohyb, odošle upozornenie a začne nahrávať HD video. Ako Blink funguje v praxi, prezentuje video v rámci Kickstarter kampane.

Zariadenie napája dvojica CR123 batérií, ktoré sa dajú vymeniť a poskytujú prevádzku počas celého roka. Blink by sa mal objaviť na trhu v máji 2015 a predávať za bude za 69 dolárov.

blink_1.jpg

Zdroj: geeky-gadgets.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá