Image
11.4.2014 0 Comments

BlackBerry chystá BBM Protected na šifrovanú výmenu správ. Aj pre Android a iOS

blackberry-bbm.jpg Spoločnosť sa snaží zabezpečený variant služby ponúkať podnikom vyžadujúcim vyššiu úroveň zabezpečenia komunikácie. Nová služba by mala byť spustená tento rok v lete.

„Ozýva sa nám mnoho používateľov zaujímajúcich sa o bezpečnosť, pretože neexistuje žiadna iná služba, ktorá môže ponúknuť takú kombináciu zabezpečenia a správy a súčasne ovládaniea na strane koncových používateľov," vyhlásil Thad White, riaditeľ divízie BBM for Business.

Služba BBM Protected bola predstavená tento rok vo februári ako súčasť súpravy eBBM Suite, pripravovanej série produktov využívajúcich kombináciu aplikácie BlackBerry Messanger, inteligentných telefónov BlackBerry a serverov BES vrátane novej verzie 10. Ceny zatiaľ zverejnené neboli, počíta sa však s mesačným účtovaním za používateľa.

Celá súprava eBBM Suite predstavuje snahu BlackBerry o udržanie existujúcich používateľov serverov BES, ktorými sú často štátne a bezpečnostné organizácie. Spoločnosti sa totiž stále nedarí získať dostatok záujemcov pre svoju novú generáciu smartfónov BlackBerry a novú verziu serverov BBS 10. Podľa oficiálnych informácií spoločnosti klesli predaje serverov za posledný štvrťrok minulého roka o 64 % a predaje inteligentných telefónov takmer o polovicu.

White pripomenul, že služba BBM je v súčasnosti okrem telefónov BlackBerry k dispozícii aj pre používateľov smartfónov so systémami Android a iOS. Podľa neho bude zabezpečený variant najskôr k dispozícii pre prístroje BlackBerry a potom bude nasledovať podpora iPhonov a telefónov s Androidom, prípadne aj s Windows Phone.

Šifrovanie a správu bude možné vykonávať pomocou serverov BES a BES 10, White sa vo svojom vyhlásení o žiadnej inej možnosti nezmienil. Podľa neho chce spoločnosť osloviť a udržať predovšetkým existujúcich používateľov systému BES a získať nových používateľov pre BES 10.

Analytik Jack Gold z agentúry J. Gold Associates komentoval otvorenie služby BBM pre systémy Android a iOS ako signál toho, že spoločnosť si uvedomuje dôležitosť podpory viacerých platforiem. Preto je podľa neho vhodné, aby bol šifrovaný variant BBM Protected k dispozícii aj pre iné servery ako BES.

Podľa Whita používa službu BBM 85 miliónov používateľov z celého sveta, a to nielen firemných, ale aj jednotlivcov. BBM Protected by mal preto umožniť zabezpečenú komunikáciu nielen v rámci jednej firmy, ale aj s externými subjektmi.

Podobnú šifrovanú komunikáciu ponúkajú napríklad aj spoločnosti Cisco alebo Microsoft, podľa Whita sú však tieto služby „obmedzené na komunikáciu vo vnútri organizácie a pripojenie externých účastníkov vyžaduje zložitú hierarchiu poverenia serverov". „Možnosť bezpečne komunikovať vnútri aj mimo je pre používateľov zásadná," dodal.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá