Image
20.12.2012 0 Comments

Bitcasa ponúka neobmedzené úložisko v cloude

Bitcasa.jpg Cloudových úložísk je na výber veľa, každé však ponúka istý obmedzený úložný priestor. Hoci ten väčšine používateľov pohodlne postačí, Bitcasa prichádza so zaujímavým psychologickým ťahom, ktorý jej môže priniesť úspech - ponúka neobmedzený priestor na ukladanie súborov.

Spoločnosť dala o sebe vedieť v septembri 2011, keď tvrdila, že jej služby poskytnú ľuďom spôsob na uloženie neobmedzeného množstva dát na cloudové servery iba za 10 dolárov mesačne. V júni potom spustila bezplatné verejné betatestovanie s desktopovou aplikáciou a v auguste pridala rozšírenie pre prehliadač Google Chrome.

V týchto dňoch Bitcasa oznámila spustenie prvých mobilných aplikácií podporujúcich Android a Windows 8/RT. Aplikácia pre Windows 8 je teraz dostupná na stiahnutie vo Windows Store.

Instantný streaming z Bitcasa Infinite Drive umožňuje používateľom streamovať ich hudbu, videá a fotografie na mobilné aj desktopové zariadenia bez nutnosti synchronizácie a lokálneho ukladania súborov. Služba automaticky umiestni dáta odoslané používateľom do jednej zo štyroch kategórií: hudba, fotografie, videá a dokumenty. Dáta vraj budú šifrované na strane klienta, takže iba používateľ bude vedieť, aké súbory sú k dispozícii na jeho účte.

Aplikácie pre Mac a iOS by mali prísť v januári. Od februára potom Bitcasa plánuje zaviesť spoplatnenie služby 10 dolármi na mesiac.


Ak si chcete službu vyskúšať, klienta pre vaše zariadenie si môžete stiahnuť na webe www.bitcasa.com.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá