2.11.2012 0 Comments

Big Data zvyšujú záujem o cloudové služby

Vo svete zaplavenom dátami, kde stále rýchlejším tempom pribúdajú inovácie, rýchlo stúpa dopyt po relatívne novej forme clod computingu, známej ako „Platfoma ako služba" (Platform as a Service). Vyplýva to zo záverov najnovšej štúdie spoločnosti IBM (NYSE: IBM).

Ako odpoveď na rastúce požiadavky svojich klientov sa spoločnosť IBM rozhodla v priebehu štvrtého štvrťroka tohto roka celosvetovo sprístupniť novú ponuku Platformy ako služby, aby pomohla firmám budovať a rozvíjať ich vlastné softvérové aplikácie rýchlo a efektívne prostredníctvom prenájmu IBM Platformy ako služby integrujúcej middleware, monitorovanie, siete, servery a úložiská.

Prieskum IBM medzi viac ako 1500 IT manažérmi s rozhodovacími právomocami v 18 krajinách sveta ukázal, že lídri firiem v IT si uvedomujú aké výhody im táto služba prináša. Štúdia zároveň odhalila, že takmer 20 percent IT manažérov už Platformu ako službu využíva a viac ako polovica v nej rozpoznala novú príležitosť pre svoju firmu.

Vrcholoví manažéri firiem začínajú vyhľadávať tento typ cloud computingu práve pre možnosť udržať na nízkej úrovni náklady na IT, čo im zároveň umožňuje urýchliť využívanie nových produktov a služieb. Na rozdiel od ďalších cloudových služieb ako Infraštruktúra ako služba a Softvér ako služba, Platforma ako služba zjednocuje ponuku založenú na základoch bežných aplikačných služieb, nástrojov a šablón pre biznis riešenia a na prenájom a vybudovanie vlastných softvérových aplikácií, ktoré možno rýchlo nasadiť v automatizovanom prostredí.

„Rovnako ako výrobcovia áut používajú spoločné platformy alebo podvozky, aby bola ich produkcia efektívnejšia, Platforma ako služba dovoľuje podnikom štandardizovať ich IT platformy a rýchlo zavádzať nové konkurenčné ponuky," povedal Erich Clementi senior viceprezident IBM Global Technology Services. „IBM sa sústreďuje na uplatnenie tejto platformy v priemysle, pri riadení podnikových inovácií a kľúčových podnikových aplikácií."

Nová Platforma ako služba spoločnosti IBM ponúka SmartCloud aplikácie poskytujúce okamžitý prístup k sade nástrojov pre vývoj aplikácií, middleware a databázam. Podľa štúdie IBM až 49 percent IT manažérov s rozhodovacími právomocami už dnes vidí strategický význam Platformy ako služby, pretože prináša nové možnosti pre riadenie inovácií a zlepšenie celkového životného cyklu aplikácií v podnikoch. Práve táto veľká skupina manažérov v súčasnosti uvažuje o využití Platformy ako služby vo svojich podnikoch, vzhľadom na plánovanú budúcu expanziu. Veria, že práve platforma ako služba bude mať strategický vplyv na ich biznis, odlíšenie sa od konkurencie a štandardizuje ich úsilie v oblasti vývoja, prevádzky, výroby a údržby.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá