2.11.2012 0 Comments

Big Data zvyšujú záujem o cloudové služby

Vo svete zaplavenom dátami, kde stále rýchlejším tempom pribúdajú inovácie, rýchlo stúpa dopyt po relatívne novej forme clod computingu, známej ako „Platfoma ako služba" (Platform as a Service). Vyplýva to zo záverov najnovšej štúdie spoločnosti IBM (NYSE: IBM).

Ako odpoveď na rastúce požiadavky svojich klientov sa spoločnosť IBM rozhodla v priebehu štvrtého štvrťroka tohto roka celosvetovo sprístupniť novú ponuku Platformy ako služby, aby pomohla firmám budovať a rozvíjať ich vlastné softvérové aplikácie rýchlo a efektívne prostredníctvom prenájmu IBM Platformy ako služby integrujúcej middleware, monitorovanie, siete, servery a úložiská.

Prieskum IBM medzi viac ako 1500 IT manažérmi s rozhodovacími právomocami v 18 krajinách sveta ukázal, že lídri firiem v IT si uvedomujú aké výhody im táto služba prináša. Štúdia zároveň odhalila, že takmer 20 percent IT manažérov už Platformu ako službu využíva a viac ako polovica v nej rozpoznala novú príležitosť pre svoju firmu.

Vrcholoví manažéri firiem začínajú vyhľadávať tento typ cloud computingu práve pre možnosť udržať na nízkej úrovni náklady na IT, čo im zároveň umožňuje urýchliť využívanie nových produktov a služieb. Na rozdiel od ďalších cloudových služieb ako Infraštruktúra ako služba a Softvér ako služba, Platforma ako služba zjednocuje ponuku založenú na základoch bežných aplikačných služieb, nástrojov a šablón pre biznis riešenia a na prenájom a vybudovanie vlastných softvérových aplikácií, ktoré možno rýchlo nasadiť v automatizovanom prostredí.

„Rovnako ako výrobcovia áut používajú spoločné platformy alebo podvozky, aby bola ich produkcia efektívnejšia, Platforma ako služba dovoľuje podnikom štandardizovať ich IT platformy a rýchlo zavádzať nové konkurenčné ponuky," povedal Erich Clementi senior viceprezident IBM Global Technology Services. „IBM sa sústreďuje na uplatnenie tejto platformy v priemysle, pri riadení podnikových inovácií a kľúčových podnikových aplikácií."

Nová Platforma ako služba spoločnosti IBM ponúka SmartCloud aplikácie poskytujúce okamžitý prístup k sade nástrojov pre vývoj aplikácií, middleware a databázam. Podľa štúdie IBM až 49 percent IT manažérov s rozhodovacími právomocami už dnes vidí strategický význam Platformy ako služby, pretože prináša nové možnosti pre riadenie inovácií a zlepšenie celkového životného cyklu aplikácií v podnikoch. Práve táto veľká skupina manažérov v súčasnosti uvažuje o využití Platformy ako služby vo svojich podnikoch, vzhľadom na plánovanú budúcu expanziu. Veria, že práve platforma ako služba bude mať strategický vplyv na ich biznis, odlíšenie sa od konkurencie a štandardizuje ich úsilie v oblasti vývoja, prevádzky, výroby a údržby.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá